{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330111

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که بر خلاف اظهارات برخی کارشناسان هیچ مشکلی در زمینه کاهش تولید شکر نداریم و کشت چغندر قند پاییزه در سال جاری زراعی کاهش پیدا نکرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، برخی کارشناسان نسبت به کاهش تولید چغندرقند ناشی از کاهش واردات و تامین بذر این کالای اساسی اظهار نگرانی کرده بودند و حتی آن را ناشی از نفوذ مافیای واردات شکر می دانستند، اما عباس کشاورز این مسئله را تکذیب کرد و به ایسنا گفت: هیچ مشکلی بابت تولید شکر نداریم و سطح زیر کشت چغندرقند در سال زراعی جاری کاهش پیدا نکرده است.

وی افزود: این که گفته می‌شود در تامین بذر چغندرقند پاییزه به مشکل برخورد کرده‌ایم چرا که واردات و تامین آن با محدودیت مواجه شده است، درست نیست چرا که تنها در شهریور ماه امسال برای ۵۵۰۰ هکتار از اراضی کشت پاییزه بذر تامین شده بود و میزان واردات این کالای اساسی برای توسعه کشت چغندرقند پاییزه در ماه‌های شهریور، مهر و آبان امسال به اندازه سال گذشته بوده است. بنابراین هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: با توجه به اینکه برنامه کشت چغندرقند پاییزه با اقلیم چک می‌شود و بر اساس توصیه‌های هواشناسی و موسسه تحقیقات چغندر قند ممکن است سطح زیر این محصول استراتژیک در برخی مناطق با محدودیت مواجه شود، اما به طور کلی سطح زیر کشت چغندر قند پاییزه در سال زراعی جاری کاهش نخواهد یافت و هیچ نگرانی بابت تولید این محصول استرتژیک وجود ندارد.

 بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در ۹ ماهه امسال بیش از ۷۷ هزار و ۳۳۰ تن قند و شکر تصفیه شده و تصفیه نشده به ارزشی بالغ بر ۴۴ میلیون و ۹۷۰ هزار دلار به کشورهای مختلف صادر شده است که نسبت به همین بازه زمانی ۱۳۲۱.۵۱ درصد از نظر وزنی و ۱۰۵۳.۰۸ درصد از نظر ارزشی بیشتر شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری