{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 321394

وزیر جهادکشاورزی خبر داد:

وزیر جهادکشاورزی گفت: متعادل سازی قیمت فرآورده های لبنی و گوشت مرغ نیازمند حضور سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و دستگاه های نظارتی است تا اجحاف در حق مصرف کنندگان نشود.

به گزارش اقتصادآنلاین، «محمود حجتی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره این که با وجود ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای نرخ گذاری شیرخام کماکان قیمت فرآورده های لبنی کاهش نیافته است، افزود: براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، قیمت خرید هر کیلوگرم شیرخام از دامداران 2000 تومان تعیین و اعلام شده است.

وی اظهارداشت: در بحث قیمت گذاری لبنیات و فراورده های لبنی پیگیری ها برای رعایت نرخ ها توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و دستگاه های نظارتی صورت می گیرد.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: بر اساس نرخ جدید 2000 تومانی هر کیلوگرم شیرخام باید قیمت لبنیات و فرآورده های لبنی پرمصرف مشخص شود که البته اکنون قیمت محصولات لبنی در بازار بیش از برآوردهایی است که باید باشد.

حجتی درباره عبور قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ از مرز 12 هزارتومان در بازار گفت: ارزیابی های ما و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نشان می دهد که اکنون قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار باید نزدیک 10 هزار تومان باشد و عرضه این محصول با قیمت هایی بیش از این، اجحاف در حق مصرف کنندگان است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از نوسان در عرضه و تقاضا و افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار، در حال عرضه ذخایر مرغ منجمد به بازار هستیم تا مشکلی ایجاد نشود.

وزیر جهادکشاورزی درباره بازتاب ارایه کارت ملی برای دریافت گوشت منجمد در شبکه های مجازی گفت: این اقدام برای مدیریت و محدودیت در عرضه گوشت منجمد یارانه ای است زیرا عده ای گوشت منجمد یارانه ای را دریافت و با نرخ آزاد در بازار می فروختند.

ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    خاک لرستان با این نرخ های اعلامی شیرنایلونی که بیشترین مصرف را دارد ۲۶۰۰ تومان که به ۲۲۰۰ تومان خریدار نداشت حالا با افزایش ۶۰۰ تومان منت بر سر ملت میسازید که ۹درصد کاهش قیمت دادیم...

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نظارت انفعالی!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری