کد خبر 320287

احداث پایانه‌های صادارتی قارچ خوراکی امسال در شهریار کلید می‌خورد

احداث پایانه های صادراتی قارچ خوراکی در شهرستان شهریار به منظور تسهیل در توزیع و دسترسی آسان مشتریان به این محصول امسال کلید می خورد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: این پایانه ها در راستای راه اندازی شبکه مویرگی توزیع قارچ خوراکی و توزیع آن در استان تهران و کل کشور و عرضه قارچ خوراکی به ویژه با برچسب هولوگرام به منظور شفاف سازی مسیر عرضه احداث می شود.

مهندس غلامرضا تقوی با بیان این که تفاهم اولیه واگذاری زمین و جانمایی آن در یکی از میادین میوه و تره بار شهرستان باغستان میان شهرداری این شهرستان و انجمن صنفی قارچ ساخته شده است، اظهار داشت: در جانمایی اول که به زودی راه اندازی می شود یک هکتار زمین در قالب ۱۳ غرفه واگذار خواهد شد.

وی افزود: در جانمایی دوم، زمینی به مساحت دو هکتار در شهریار شناسایی و تصویب شد که تا پایان دی ماه امسال کلنگ احداث آن به زمین زده شود.

تقوی پیش بینی کرد: ۴۰ درصد قارچ کشور از محل این پایانه ها توزیع شود.

وی گفت: در حال حاضر عرضه قارچ خوراکی در بازارهای موقت و سنتی و یا به صورت مستقیم به رستوران ها صورت می گیرد.

مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی اذعان داشت: با توجه به تدوین برنامه ای برای افزایش سرانه مصرف قارچ در کشور، یکی از راهکارها برگزاری جشنواره ها آشپزی با قارچ و راه اندازی رستوران های تخصصی قارچ است.

وی سرانه مصرف قارچ در ایران را یک کیلوگرم عنوان و تصریح کرد: تا رسیدن به شاخص های جهانی مصرف سرانه این محصول فاصله زیادی داریم.

تقوی سرانه مصرف جهانی قارچ خوراکی را دو کیلوگرم و اروپا را چهار کیلوگرم برای هر نفر عنوان کرد و گفت: تهیه برچسب هولوگرام برای بسته های قارچ از جمله اقدامات برای اعتماد سازی مردم و افزایش مصرف این محصول می باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر