کد خبر 319951

در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین بررسی شد؛

برگزاری دومین همایش ملی آبزی پروری و محیط‌های محصور

همایش ملی آبزی پروری و محیط های محصور به همت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و پژوهشکده اکولوژی دریای خزر در ساری برگزار می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رییس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، با اشاره به اهمیت پرورش ماهی در قفس در نوار ساحلی شمالی و جنوبی کشور، اظهار کرد: همایش ملی آبزی پروری و محیط های محصور با اهداف تبادل نظر، انتقال آخرین یافته های علمی در این زمینه در تاریخ 20 و 21 آذرماه جاری برگزار می شود.

محمد پورکاظمی با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس یکی از طرح های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود، افزود: در این همایش سعی بر این است که ضمن آشنایی افراد با موضوع پرورش ماهی در قفس، مطالب علمی و نکته های آموزشی به گونه ای ارائه شود که برای تمام شرکت کنندگان در همه سطوح قابل درک و بهره برداری باشد.

وی ادامه داد: مدیریت آبزی پروری در قفس، اکولوژی و محیط زیست، ضوابط و معیارهای پرورش ماهی در قفس، فرآوری،اقتصاد و بازریابی و تجهیزات و طراحی سایت قفس، از مهترین محورهای مربوط به همایش است.

به گفته پورکاظمی؛ قرار است در بخشی از این همایش دو روزه، دو کارگاه آموزشی با عنوان های بهداشت و بیماری های ماهیان در قفس و مدیریت پرورش ماهی در قفس نیز برگزار شود.

رییس موسسه تحقیقاتی علوم شیلات کشور در پایان پایش و ارزیابی مستمر قفس های پرورش ماهی بخش خصوصی در مناطق شمالی و جنوبی ایران، مطالعات امکان سنجی اکوسیستم های آبی داخلی کشور جهت توسعه آبزی پروری، پایش بهداشتی ماهیان پرورشی در قفس، معرفی گونه های جدید ماهیان به صنعت آبزی پروری مانند: ماهی سوف، آزاد، سوکلا و سی باس و نیز تکثیر و پرورش ماهیان دریایی با هدف معرفی به پرورش در قفس را مهترین اقدامات موسسه در راستای توسعه پرورش ماهیان در قفس های دریایی بر شمرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر