کد خبر 311762

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

مردم نان ایرانی می‌خوردند!

وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه کشور برای سومین سال پیاپی از واردات گندم بی نیاز است و نان سفره مردم ازگندم داخل تامین می شود،گفت:در حال حاضر۴۰میلیارد دلار درآمد ارزی از صادرات غیرنفتی داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمود حجتی، با اشاره به این که در دوران های دفاع مقدس و پس از آن، همواره تحریم های ظالمانه وجود داشته است،اظهار داشت: در حال حاضر، زیرساخت‌ها، ظرفیت ها و توانمندهای فراوانی در کشور وجود دارد که در گذشته نبود ولی ما با خودباوری و بهره گیری از ظرفیت های موجود توانستیم از شرایط سخت دوران جنگ تحمیلی با سربلندی عبور کنیم.

وی، القای روحیه ناکارآیی در مدیران و همچنین ترویج فضای یاس و ناامیدی در مردم را از روش های جنگ روانی بدخواهان عنوان کرد و افزود: ظرفیت ها و امکانات امروز کشور به ویژه در بخش کشاورزی با گذشته قابل مقایسه نیست به طوری که ما در حال حاضر ۴۰ میلیارد دلار درآمد ارزی از صادرات غیرنفتی داریم و با اتکا به توانمندی های کشور، این بار نیز با موفقیت از شرایط تحریم های ظالمانه عبور خواهیم کرد.

حجتی با بیان اینکه کشور برای سومین سال پیاپی از واردات گندم بی نیاز است و نان سفره های مردم از گندم تولید داخلی تامین می شود، افزود:در حال حاضر ذخایر کالاهای اساسی به ویژه گندم در استان های مختلف کشور وضعیت و پراکنش مطلوبی دارد.

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت شناخت و بهر گیری از ظرفیت های خدادادی موجود و همچنین ترویج و حاکمیت روحیه خودباوری در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: اجرای طرح هایی نظیر طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان و ایلام که در تاریخ کشاورزی کشور بی نظیر است، پس از دوران دفاع مقدس دوباره اعتماد و روحیه توانایی گذر از شرایط سخت را در مدیران کشور زنده کرد.

حجتی،انتقال آب به کانون های بحرانی ریزگردها و نهال کاری در منطقه جنوب شرق اهواز را از دیگر اقدامات بی نظیر مدیران موسسه جهاد نصر که اغلب در دوران جنگ نیز حضور داشته اند، برشمرد و افزود:این اقدامات ثمره بهره گیری از امکانات و ظرفیت های کشور و تجلی باور داشتن به توانایی های خود است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با وجود خشکسالی های کشور که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده، بی تردید اجرای طرح هایی همچون احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام،انتقال آب با لوله به ۴۶ هزار هکتار از دشت سیستان،احداث شبکه های فرعی آبیاری و زهکشی در شمال غرب و غرب کشور و همچنین توسعه سامانه های نوین آبیاری در افزایش تولیدات کشاورزی در دولت های یازدهم و دوازدهم موثر بوده است.

وی با بیان این که آثار اجرای این طرح ها در آینده بیشتر مشهود و در دسترس خواهد بود، خاطرنشان ساخت:اجرای موفقیت آمیز طرح های یاد شده حاصل شناخت از امکانات و توانمدی ها و تحول در شیوه های اجرایی بوده است.

حجتی بر لزوم ارتقای شیوه های اجرایی طرح ها تاکید کرد و گفت:روش هایی را باید بکار گیریم تا از منابع و امکانات در اختیار، بتوانیم بیشترین خدمت رسانی را برای مردم انجام دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر