کد خبر 311201

در گفت و گو با اقتصادآنلاین عنوان شد:

گوشت‌های وارداتی را چند بخریم؟/ بلاتکلیفی قیمت گوشت گوسفندی یخ زده

به جز گوشت گوسفندی یخ زده برای عرضه تمامی گوشت‌های وارداتی قیمت مصوب و شرایطی معین در نظر گرفته شده که فروش خارج از آن‌ها تخلف محسوب می‌شود.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ به جز گوشت گوسفندی یخ زده برای تمامی گوشت‌های وارداتی قیمت مصوب با شرایط معین تعیین شده است که فروش خارج از آن تخلف محسوب می‌شود و مردم می‌توانند آن‌ها را به سازمان مربوطه گزارش دهند.

منصور پوریان، رییس شورای تامین دام کشور، در گفت و گو با اقتصادآنلاین عمده گوشت‌های وارداتی را گوشت تازه گوسفندی، گوشت یخ زده گوسفندی و گوشت گوساله یخ زده برشمرد.

وی قیمت هر کیلوگرم گوشت تازه گوسفندی استرالیایی برای عمده فروشان را 36800 تومان  و اوراسیا را 33500 تومان عنوان کرد.

پوریان تاکید کرد که قیمت هر دوی آن‌ها برای مصرف کننده نباید بیش از 38 هزارتومان باشد.

وی فروش به صورت شقه برای گوشت تازه گوسفندی وارداتی  را از شرایط عرضه آن برشمرد و گفت: فروشگاه‌ها و قصابی‌ها اجازه تفکیک لاشه به ران، سردست یا اجرای دیگر و قیمت گذاری جداگانه برای هر قسمت را ندارند در صورت مشاهده، تخلف صورت گرفته قابل پیگیری است.

پوریان با بیان اینکه قیمت و شرایط فروش گوشت گوسفندی یخ زده وارداتی هنوز تعیین تکلیف نشده است، اظهار کرد: برخی شرکت‌ها با هماهنگی سازمان‌های مربوط اقدام به قیمت گذاری و عرضه کرده اند، اما شرایط و قیمت مصوب مشخصی برای گوشت گوسفندی یخ زده وارداتی وجود ندارد.

به گفته وی؛ عدم قیمت گذاری برای کالای وارداتی لزوما بد نیست و می‌تواند موجب رقابت بین شرکت‌ها واردکننده برای عرضه محصول کیفی‌تر با قیمت پایین‌تر شود.

پوریان یادآور شد: سال گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی یخ زده وارداتی برای عمده فروشی‌ها 32 هزار تومان و برای مصرف کننده 34 هزار تومان بود.

وی برزیل را منبع اصلی تامین گوشت گوساله یخ زده وارداتی عنوان کرد و افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم این گوشت برای عمده فروش‌ها 27500 تومان و برای مصرف کننده 29 هزار تومان تعیین شده است.

پوریان تاکید کرد: از شرایط واردات گوشت گوساله یخ زده وارداتی توزیع آن توسط شبکه دولتی است.

رییس شورای تامین دام کشور توزیع گوشت گوساله یخ زده وارداتی خارج از شبکه دولتی را تخلف دانست.

 پوریان در پایان از گزارشاتی درباره توزیع گوشت گوساله یخ زده وارداتی خارج از کانال دولتی با قیمت‌ها گزاف خبر داد و از مردم خواست از خرید این گوشت بالاتر از قیمت‌های مصوب خودداری و آن‌ها را از محل‌های مورد تایید تامین کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر