کد خبر 308273

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

مذاکره برای تثبیت نرخ خرید شیرخام

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: به دلیل نوسانات عرضه و افزایش نرخ شیرخام در حال مذاکراه با جهادکشاورزی و ستاد تنظیم بازار برای تعیین نقطه تعادل عرضه و تقاضا و تثبیت نرخ خرید شیرخام هستیم.

اقتصادآنلاین – سپیده قاسمی؛ رضا باکری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین، با تاکید بر اینکه دامداران مخالف این مذاکرات هستند، اظهار کرد: دامدارن معتقدند با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی و تغییر مدام در نرخ آن ها نمی توان نرخ شیرخام را تثبیت کرد.

وی تاکید کرد: در حال عرضه کمتر از تقاضا است به همین دلیل صنایع در تامین نیاز خود نیز دچار مشکل شده اند.

باکری با بیان اینکه در ابتدای سال دامداران هرکیلوگرم شیرخام  را به صنایع 1400 تومان می دادند، افزود: در حال حاضر با وجود تصویب نرخ جدید 1570 تومان برای هر کیلوگرم شیرخام، دامداران این محصول را کمتر از 2200 تا 2300 تومان به صنایع نمی فروشند.

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با رد تغییر روزانه نرخ محصولات لبنی، تاکید کرد: هر چند افزایش قیمت در مواد بسته بندی و شیرخام داشته ایم اما افزایش روزانه نرخ محصولات رخ نداده است.

باکری در پایان تاکید کرد: نرخ یک محصول در برنده های مختلف متفاوت است و این مقایسه قیمت موجب برداشت اشتباه شده است. تغییر نرخ روزانه هیچگاه اتفاق نمی افتد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر