{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

اکثر مردان و زنان آرزو دارند بعد از گرفتن مدرک، وارد بازار کار شوند و شغل مناسب و مورد دلخواهشان را پیدا کنند اما این روزها خبری از کسب و کار مناسب نیست و به همین دلیل مردم از مهارت و تخصص در انتخاب شغل چشم‌پوشی می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، مشاوران و روانشناسان پیشنهادهایی برای انتخاب شغل مناسب دارند که در ادامه  می‌خوانید .

داشتن استعداد و مهارت 

مهارت اکتسابی است و استعداد انتسابی. تحقیقات نشان می‌دهد انسان از انجام کاری که استعداد دارد بیشتر لذت می‌برد. بنابراین اولویت با استعداد است. انسان‌های بااستعداد قطعاً مهارت‌های لازم در کار را کسب می‌کنند. در انتخاب شغل حتماً به استعداد توجه کنید و مطمئن باشید اگر شغلی متناسب با استعدادتان انتخاب کنید حتماً مهارت‌های لازم را کسب می‌کنید.

چه می‌خواهید؟

چه می‌خواهید؟ سؤال مهمی در انتخاب شغل است. افراد ابتدا باید سؤالاتی چون چه کاری را دوست دارند؟ و دستمزد چقدر برایشان اهمیت دارد؟ را مطرح کنند. این اولویت‌بندی‌ها در انتخاب شغل مناسب کمک می‌کند. وقتی بدانید اول علاقه برایتان اهمیت دارد و بعد پول و دستمزد، شغلی را متناسب با احساسات و علایق‌تان انتخاب می‌کنید و این موضوع موجب شادی‌تان می‌شود.

اولویت‌بندی

همه مردم در زندگی اولویت‌هایی دارند. وقتی اولویت‌های زندگی‌تان را مشخص کنید حتما در انتخاب شغل مناسب کمکتان می‌کند. به‌طور مثال اگر فردی اجتماعی هستید و حضور در اجتماع و دورهمی‌های دوستان یا همکاران برایتان اولویت دارد، سراغ شغلی می‌روید که بیشترین ارتباط اجتماعی را با دیگران داشته باشید. بنابراین توجه به این نکته در انتخاب شغل اهمیت زیادی دارد.

افزایش تخصص

علم و دانش در حال پیشرفت است و هر روز بخش‌های جدیدی از تکنولوژی رونمایی می‌شود. بنابراین انسان در هر حال باید مشغول یادگیری و افزایش تخصص باشد. بعد از انتخاب شغل، نباید علم و دانش‌اندوزی را فراموش کرد. پس اگر می‌خواهید در شغلتان پیشرفت کنید بهتر است از فرصت‌ها استفاده کنید و همواره به‌دنبال علم‌اندوزی و افزایش دانش‌تان باشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری