{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

همه پدران و مادران دوست دارند فرزندانشان روزبه روز پیشرفت کنند،به انسان بزرگی تبدیل شوند، به جامعه خود خدمت کنند و به اصطلاح بدرخشند. یکی از راه های رسیدن به این هدف این است که از دوران کودکی فرزند خود را طوری بار بیاورید که در آینده ای نه چندان دور به یک کارآفرین تبدیل شود؛ در این صورت شما توانسته اید انسان بزرگی تربیت کنید که می تواند برخی از مشکلات جامعه را حل کند و مایه افتخارشما و همچنین کشور عزیزمان شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، در مقاله امروز به معرفی کارآفرینی و همچنین برخی از روش های تربیت کودکان برای کارآفرین شدن اشاره شده است:

 معنای کارآفرینی و ویژگی های افراد کارآفرین

به فرایند خلق چیزی با ارزش و جدید کارآفرینی گفته می شود و کسی که فرصتی را کشف و برای تحقق آن تلاش می کند و براساس آن کسب و کار جدیدی راه اندازی می کند، کارآفرین است.

کارآفرینان افرادی ریسک پذیر، دارای انگیزه، سخت کوش، انعطاف پذیر، خلاق، دارای توانایی مدیریت پول، برخوردار از مهارت حل مسئله، با برنامه، آرمان گرا،دارای اعتماد به نفس،آینده نگر و... هستند و با همین ویژگی ها باعث موفقیت های بسیار و حل مشکلات بی‌شمار می شوند.

 به فرزندان تان بیاموزید که پول علف خرس نیست!

کودکانی که ارزش پول را نمی دانند و هر پولی که دست شان می رسد را خرج می کنند،به انسان هایی همیشه طلبکار تبدیل می شوند و به دنبال پیشرفت و موفقیت نیستند. پس برای این‌که بتوانید فرزندان موفقی تربیت کنید، درباره ارزش پول با آن ها صحبت کنید و به آن ها اجازه دهید برخی مواقع خودشان پول درآورند و بتوانند گلیم شان را از آب بیرون بکشند!

 به کودک تان مدیریت پول را بیاموزید

همه ما از ضرورت و اهمیت پول برای زندگی آگاه هستیم و می دانیم که باید به بهترین شکل از آن استفاده کنیم. کار آفرینان نیز این توانایی را دارند که به خوبی پول هایشان را مدیریت کنند؛ بنابراین اگر می خواهید فرزند موفق و کارآفرینی تربیت کنید بهتر است از سنین پایین مهارت مدیریت پول را به او بیاموزید.

 روحیه ریسک پذیری را در آن ها تقویت کنید

یکی از ویژگی های بارز کارآفرینان ریسک پذیری است. پس برای داشتن فرزند کارآفرین، این ویژگی را در آن ها ایجاد کنید و اجازه شکست خوردن و اشتباه کردن را به آن ها بدهید تا بتوانند اشتباهات خود را بشناسند و برای اصلاح آن دوباره تلاش کنند.

 مسئولیت پذیری را به آن ها آموزش دهید

یکی از عوامل رسیدن به موفقیت،مسئولیت پذیری است. بنابراین برای این‌که بتوانید کودکان مسئولیت پذیری بار بیاورید به آن ها اجازه دهید تا در کارها به شما کمک کنند، حتی اگر کارها را درست انجام ندهند.

 کودک تان را به فعالیت های شجاعانه ترغیب کنید

برای این کار می توانید فرزندتان را به انجام کارهای کارآفرینانه ساده و در دسترس تشویق کنید. مانند درست کردن کاردستی، تعمیر برخی از وسایل خانه، کاشتن سبزی در باغچه خانه و... سپس در ازای انجام این کارها به وی پول بدهید تا به انجام کار تشویق شود.

 خلاقیت را به فرزندتان آموزش دهید

کارآفرینان انسان های خلاقی هستند پس شما نیز برای داشتن فرزند کارآفرین باید خلاقیت را به او آموزش دهید. یکی از راه های یادگیری خلاقیت،بازی است. کودکان هنگام بازی تمام انرژی های خلاق خود را به کار می گیرند و درس های زیادی می آموزند. علاوه بر بازی می توانید از کودک تان بخواهید که از تخیل خود استفاده و برایتان قصه تعریف کند.

 اعتماد به نفس او را بالا ببرید

کارآفرینان از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و به ایده های خود ایمان دارند. شما نیز برای این‌که بتوانید یک کارآفرین تربیت کنید، لازم است که اعتماد به نفس فرزندتان را تقویت و از ایده های وی حمایت کنید.

  مهارت حل مسئله را به فرزندتان بیاموزید

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های کارآفرینان این است که از مهارت حل مسئله برخوردارند و سعی می کنند برای مشکلات موجود، راه حل مناسبی ارائه دهند.

شما هم می توانید با کمک کودک تان برخی از مشکلات را پیدا کنید، درباره آن صحبت و برای این مشکلات راه حل های ممکن را شناسایی کنید و بهترین راه حل را اجرا کنید. در واقع این‌گونه می توانید مهارت حل مسئله را به او بیاموزید و در نتیجه فرزند موفقی تربیت کنید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری