کد خبر 461743

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد:

افزایش ۶۵درصدی حقوق معلمان

وزیر آموزش و پرورش از برنامه دولت برای واگذاری ۲۰هزار واحد مسکونی به فرهنگیان خبر داد و گفت که از این تعداد، ۵۰۰واحد مسکونی تا پایان سال۹۹ به فرهنگیان تحویل خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محسن حاجی میرزایی اظهار داشت: بخشی از تامین معیشت فرهنگیان به تامین مسکن و برخی دیگر به افزایش حقوق آنها باز می گردد. از این رو پس از تفاهم با وزارت راه و شهرسازی در یک فراخوان از شاغلان و بازنشستگان فرهنگی برای ثبت نام مسکن دعوت شد که ۳۲۰ هزار نفر در این فراخوان ثبت نام کردند که از این میان ۷۵ هزار نفر از نظر مقررات راه و شهرسازی واجد شرایط بودند که پیش تر از امکانات و تسهیلات مسکن و زمین بهره مند نشده بودند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی قرار شد آموزش و پرورش زمین های خود در سراسر کشور را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد تا با رایگان شدن زمین، هزینه ساخت مسکن پایین آید. از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی هم از منابع طبیعی دارای مجوز ساخت ، زمین برای ساخت منازل فرهنگیان تامین کند.

حاجی میرزایی عنوان کرد: پس از تامین زمین نزدیک به ۲۰ هزار واحد ساختمانی به فرهنگیان واگذار شده و قرار است که تا پایان امسال ۵۰۰ واحد مسکونی آماده و تحویل داده شود.

افزایش ۶۵ درصدی حقوق معلمان

وی که به مناسبت هفته دولت با رادیو گفت و گو می کرد در ادامه به افزایش ۶۵ درصدی حقوق فرهنگیان از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ اشاره کرد و گفت: براساس آیین نامه رتبه بندی مصوب هیات وزیران معلمان و شاغلان حوزه آموزش در وزارت آموزش و پرورش متناسب با صلاحیت های عمومی، حرفه ای و اختصاصی در رتبه های یک تا پنج قرار می گیرند و متناسب با رتبه خود از مزایا بهره مند می شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مطالبات فرهنگیان از مهرماه سال ۹۸ اجرایی شد، ادامه داد: با تصویب طرح رتبه بندی در هیات وزیران در اسفند سال ۹۸ بخش اداری آموزش و پرورش مشمول ۵۰ درصد افزایش حقوق شدند و در بخش آموزشی هم این تعادل برقرار شد، درنتیجه تمامی معلمان ۵۰ درصد افزایش حقوق مشترک پیدا کردند.

حاجی میرزایی یادآورشد: یک فوق العاده تخصصی هم وجود دارد که مشاغل اداری و سایر دستگاه های اجرایی از آن برخوردار شدند، اما این فوق العاده شامل مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش نشد، از این رو آموزش و پرورش این فوق العاده را هم از خرداد ۹۹ در احکام معلمان عملیاتی کرد و مجددا معلمان متناسب با امتیازات مشخص شده در رتبه های یک تا پنج قرار گرفتند.

وی به گلایه فرهنگیان درباره مطرح شدن افزایش حقوق آنها در رسانه ها اشاره کرد و گفت: پس از اعلام خبر افزایش حقوق فرهنگیان معمولا عده ای می گویند که حقوق شاغلان بقیه دستگاه‌ها هم اضافه می‌شود اما خیلی رسانه‌ای نمی‌شود و نباید حقوق فرهنگیان نیز اعلام شود،ولی چون این موضوع به عنوان مطالبه فرهنگیان همیشه از سوی خبرنگاران پرسیده می شود و اگر پاسخی دریافت نکنند موجی بر مبنای خلف وعده راه می افتد، از این رو ما ناگزیر به پاسخ دهی و اعلان موضوع هستیم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره اعطای وام به فرهنگیان گفت: ۴ هزار میلیارد تومان وام کم بهره به فرهنگیان از سوی بانک ملی اختصاص داده می شود.
حاجی میرزایی افزود: به فرهنگیانی که قصد دارند در طرح ملی مسکن شرکت کنند ۵۰ میلیون تومان وام اعطا می شود، البته اولویت با بازنشستگان ، زوج های فرهنگی و زنان سرپرست خانوار است.
وی ادامه داد: همچنین خدمات مشمول بیمه فرهنگیان گسترش یافته است، در این راستا تعداد مراکز خدمات درمانی افزایش و در مقابل هزینه درمان کاهش یافته است.

هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نمی شود

وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره فرآیند آموزش در زمان شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس اظهار داشت: یک وقفه آموزشی در دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شده  است که براساس گزارش یونسکو بیش از یک میلیارد نفر در حال تحصیل از حضور در مدرسه و دانشگاه محروم شدند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آموزش تعطیل نیست، افزود: آموزش و پرورش سعی کرده تا در زمان شیوع ویروس کرونا به روش های گوناگون روند آموزش را ادامه دهد. کمتر از یک هفته پس از تعطیلی مدارس در اسفند سال گذشته آموزش زنده از تلویزیون آغاز و حدود ۲ هزار برنامه آموزشی ارائه شد.

وی ادامه داد: همچنین پس از گذشت یک ماه شبکه شاد برای تعامل معلم و دانش آموزان راه اندازی شد که البته در ابتدا با اشکالاتی همراه بود، اما پس از رفع مشکلات بیش از ۱۱.۵ مدیر، معلم و دانش آموز و همچنین ۲ میلیون نفر از اولیای دانش آموزان به آن پیوستند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از وضع  دانش آموزانی که به شاد دسترسی نداشتند، غافل نشدیم و بسته های آموزشی در میان دانش آموزان  روستاهای ۱۱ استان توزیع شد، همچنین در برخی مناطق کم خطر کلاس ها به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
حاجی میرزایی همچنین اعلام کرد که سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه آغاز می شود، در هر نقطه ای از کشور که وضعیت منطقه از نظر ویروس کرونا قابل کنترل باشد کلاس ها به صورت حضوری خواهد بود.
وی افزود: در ۳۵ درصد از مدارس کشور که زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند، کلاس  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود، اما در مدارس با جمعیت بیشتر حضور دانش آموزان در مدارس به صورت زوج و فرد است اما در مناطق قرمز که امکان حضور اصلا میسر نیست، برنامه های درسی از تلویزیون و فضای مجازی پیگیری می شود.
حاجی میرزایی اعلام کرد: مدارس در ابتدای شهریورماه به شبکه ملی اطلاعات وصل می‌شوند، از این رو هیچ دانش آموزی در سال تحصیلی جدید از تحصیل محروم نمی شود، الزامی به حضور در شبکه شاد و داشتن گوشی هوشمند نیست، آموزش و پرورش به شیوه های مختلف آموزش را به دانش آموزان ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی
  ۱۰ ۰

  آقای وزیر سلام افزایش ۶۵درصدی رابوق وکرنا می کنید ازافزایش چندصد درصدی مسکن طلا ارز وکالا خبردارید

 • فرهنگی
  ۱۲ ۰

  خجالت بکشید .دست از سر فرهنگیان بی دفاع بردارید.برای دیده شدن دنبال راههای دیگه ای باشید.

 • ع
  ۸ ۰

  چرا...... می گویید دوم بهتر است سری به بیرون هم بزنید بد نیست می شود اعلام کنید طی این سال ها چقدر به حقوق نیروهای خدماتی افزوده شده و چقدر نیروی خدماتی اعمال مدرک شده اند آیا نمی شود همانند نیروهای ماده 28در دوره ضمن خدمت شرکت کنند و تبدیل شوند یا قضیه چیز دیگری است استخدام 5هزار نیروی خدماتی جدید که از سال گذشته اعلام شد و امروز و صبح می شود چی شد پرید

 • الم
  ۳ ۹

  کاش من هم یک معلم بودم

 • مهدی
  ۵ ۰

  ۶۵درصد به حقوق فرهنگیان اضافه شده ولی ۴۵درصد بعنوان مالیات و حق بیمه و غیره از آنها کسر میشود. درضمن آقای وزیر فکری بحال مدیر ویا معاون مدارس کنید.افرادی با سابقه بسیار کم ولی بخاطر پارتی داشتن و نورچشمی بودن مدیر ویا معاون میشوند آنوقت هستند بسیاری معلم با سابقه بالا باید تدریس کنند برچه اساس وقانونی باید فرهنگیان مدیر ویا معاون بشوند

 • ناشناس
  ۴ ۱۰

  یعنی ماهی بالای ده میلیون. بعدپزشک متخصص ماهی 4میلیون تومن اونهم در شرایط کرونایی در بیمارستان‌ها و روزی دوازده ساعت کار جانفرسا با آن ماسک‌ها و لباسها. به این می گویند عدالت. تازه کم سوادها در شهرداری حداقل دوبرابر پزشکان دولتی درآمد دارند. دبیره‌ی بازنشسته به چهر میلیون هم حقوقشان نمی رسه.

 • محمد
  ۹ ۱

  جناب آقای وزیر تازه با این65 درصد دهن پر کن حقوق فرهنگیان به یک سوم حقوق سایر ادارات رسیده

 • مهتاب سلطانی
  ۹ ۰

  خوبه اقرار میکنید ۶۵درصدزیاد شده.که تازه شده این.پس ببینید اینهمه سالها چرا معلمهااعتراض میکردند ومدام بهشون انگ متوقع میزدند.بااین حقوقها هیچ نخبه ای وارد سیستم دولتی نمیشه مگر برای رفتن به خصوصی ومعرفی شدن.واین بدترین مجازات ملت بیفکریه که ارزشی برای معلم قایل نیست.وهزینه بیشتر وشرایط بدتری رو برای خودشون رقم میزنه.التماس تفکر.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  65درصد یک میلیون و هشت صد با کسر حق بیمه بازنشستگی وسایر کسورات مگه چقدر میشه که اینقدر در بوق وکرنا میدمی

 • طیبه
  ۷ ۰

  واقعا برای این وزیر بی لیاقت متاسفم

 • طیبه
  ۷ ۰

  اگر راست می گویید حقوق خودتان را هم بگویید، خجالت می کشید

 • حسن
  ۰ ۷

  پول سوخت وهزینه جاری تحصیل از دانش آموزان از خود دانش آموزان گرفته می شود معلمان 4ماه در سال بیکار هستن شش ماه گذشته هم که سر کار نرفتن دولت به داد مردم محروم برسد که به نان شب محتاج هستن چرا سازمان های دیگر 65 در صد افزایش نیافت چرا فقط معلم ها پنجشنبه ها تعطیل هستن چرا فقط معلم های بالای بیست سال خدمت سه روز در هفته تعطیل هست چرا آموزش در مدارس با این همه مزایا لنگ می زند چرا شما خبرنگاران اینها را نمی پرسید

 • پرهام
  ۳ ۰

  65درصد در واقع افزایش اسمی هستش. اگر نرخ تورم برابر70درصد باشه، یعنی حتی پنج در صد قدرت خرید پایین اومده. گول اهالی رسانه رو نخورید

 • ظهرابی
  ۰ ۰

  چرا وام مرابحه را فقط بهافراد بالای 28سال خدمت میدهند چرا اینهمه تبلیغ الکی میکنید من 26سال خدمت کردم مستاجر هستم فرزند دانشجودارم خیلی درمضیقه ام اما تاکنون هر وامی اومده بهم ندادن

 • محمد
  ۰ ۰

  با سلام
  متاسفانه یکی از دقدقه های مسیولین اینه که هر وقت پشت تریبون قرار میگیرن حتما و حتما از افزایش حقوق معلمان بحثی را مطرح نمایند چرا ؟؟؟ واقعا چرا؟ برای همه معلما این یه سوال خیلی مهمیه

 • سالار
  ۰ ۰

  هر وام یاتسهیلاتی که بیاد فقط میدن به نور چشمیهاشون خدا حق ایم معلمای بی پارتی را از کی بگیریم

 • علی
  ۰ ۰

  بنده خدا چون اطلاعاتی نداره، اگه بگه 1000برابر شده هم ناراحت نمیشم.

 • فرهنگی بازنشسته
  ۱ ۱

  سلام تورا بخدا اقای وزیر محترم پاداش اخر سال بازنشسته های 98چی شد من هیچ شاملمان نشد. پاداش هم ندادید. منتظر مرگ هستیم. اگه خودکشی گناه نبود تا حالا صدبار خودم را می کشتم

 • دنیا
  ۳ ۱

  خجالت اوره امسال یه مقداراضافه کردین هرسایتی میرم درموردافزایشه چه خبره،هیچ معلمی حقوقش به شش تومن هم نرسبده باسابقه زیاد،همش مالیات ،بیمه وهزارن بنددیگه متاسفم بزاتون

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام.خجالت بکش وزیر آموزش و پرورش.اخه حقوق ۳ ملیون هم شد حقوق برای معلمی که لیسانس دارد و سابقه کار بالای ۲۰ سال.این است که میگویند معلمی شغل انبیاست

 • محمد
  ۱ ۰

  فقط نمایش و شعارهای دروغ
  اگر راست میگوئید چرا حقوق معلمین همیشه کمتر از سایر کارمندان دیگر است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حقوق معلم پایہای شدہ برا تورم مثل بنزین ۷۰۰ ھشت سال پیش از الان بھتر بود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بنده فرهنگی هستم با سابقه 16 کار که شش سال در روستا و مناطق محروم خدمت کردم و هنوز افزایشی نداشتم نه 50درصدی نه 65درصدی مراجه میکنم میگن حکمت اداری خورده بهت تعلق نمیگیره

 • سلما
  ۱ ۰

  به این نالایق بگویید چرا نمی گوید تورم 100درصد است سایر کارمندان همه جوره مزایا و پاداش و عیدی وحق غذا و.... می گیرند اما معلم از همه ی آنها محروم است کارمندان دیگرتان هر وقت باهاشون کاردار در مرخصی ساعتی اند اما... خاک بر

 • سیف الله
  ۰ ۰

  بله با این حقوق کفش لباس بچه بخریم یا اجاره خانه. بدهیم

 • مریم
  ۱ ۰

  آقای وزیر کاش 65 درصد حقوق اضافه نمیشد و قیمت اجناس و مواد غذایی و..... هم 3 برابر نمی شد.!
  یا حداقا وقتی قرار هست همه بدانند معلمین 65 درصد حقوقشون اضافه شده بقیه وزرا هم در کنار شما اعلام میکردند حقوق کارکنان زیر مجموعه شون چقدر بوده و خالا چند شده!
  همه کنجکاویم که بدونیم حقوق سایر کارکنا چقدر شده؟ چه مزایایی در کنار حقوق ریالیشوت دارن؟ چه امکاناتی برای سفرشون در نظر گرفته شده
  همه میخواهیم بدانیم؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب وزیر! با افزایش ۶۵ درصدی من با ۲۴ سال سابقه و مدرک دکتراخجالت میکشم ب دیگران بگم‌چقدر حقوق میگیرم حالا ببین قبلا چی بوده بخصوص وقتی منشی ی کلینیک‌ زیبایی بهم گفت ۵ تومن در ماه میگیرم اونم خالص
  نکته دیگه اینه کارمند خانم در آ.پ چرا باید مالیات بده.مورچه چیه ک کله پاچه داشته باشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وافعا با چه رویی این حرفها رو میزنید،خجالت بکشید با این حقوق حتی نمیسه نون سر سفره خانواده برد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این همه کارمند و افزایش حقوق انچنانی و مزایای عالی رو یا خبر ندارین (ک دارین ) یا خودتون رو ب کوچه علی چپ میزنید. دولت فقط معلم داره؟ کارمند بانک. شهرداری. نفت. مخابرات .مالیات و ... نداره؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری