کد خبر 456392

معاون رییس جمهور؛

هر ماه ۶هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت باید دارو، غذا، حقوق کارمندان و یارانه‌ها را تامین کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومین در مناطق روستایی استان فارس در روستای دودمان شیراز اظهار داشت : در شرایط کنونی که تامین بودجه های جاری و عمرانی کشور با مشکلاتی همراه است دولت رسیدگی به امور محرومین و اقشار آسیب پذیر جامعه را فراموش نکرده و ان را به عنوان خدمت به یکی از شریف ترین اقشار اجتماع در اولویت قرار داده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت باید دارو، غذا، حقوق کارمندان و یارانه ها را تامین کند، افزود: سازمان برنامه و بودجه هر ماه سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان حمایت های معیشتی و ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز حقوق کارکنان دولت را پرداخت می کند. 

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن در تامین مسکن و سرپناه ویژه نیازمندان و اقشار آسیب پذیر مشارکت دارند گفت: تامین ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلا عوض و ۵۰۰ میلیون ریال وام و تسهیلات کم بهره برای این واحد های مسکونی اقدامی است که میتواند یک خانواده را با حداقل امکانات صاحب یک سرپناه مناسب نماید. 

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه به برخی از تحریم های ظالمانه اشاره کرد و گفت : این تحریم‌ها با هدف ناتوان کردن دولت ایران از پرداختی های لازم، پایین آمدن آستانه تحمل مردم و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی انجام می شود اما مردم در مناطق شهری و روستاها همچنان وفادار به انقلاب و آرمان های انقلاب هستند.

نوبخت در حلقه روستاییان دودمان 

محمد باقر نوبخت در سفر روز پنجشنبه به روستای دودمان شیراز ۲۳۷ هزار و پانصدمین واحد مسکونی مقاوم سازی شده را نیز افتتاح کرد ، این واحد مسکونی در اختیار یکی از ساکنان روستای دودمان شیراز قرار گرفت.

برای مقاوم سازی این واحد مسکونی و واحد های مشابه ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و ۸۰ میلیون ریال کمک بلا عوض به صاحب خانه داده شده است . این واحد مسکونی با رعایت آموزه های مهندسی و استفاده از مصالح استاندارد قابلیت مقاومت در برابر سیل ، زلزله و حوادث غیر مترقبه را دارد.

معاون رییس جمهوری همچنین در این سفر به درد دل روستاییانی که متقاضی توسعه روستا ، بازنگری در طرح هادی ، واگذاری زمین برای احداث مسکن ، واگذاری آب و برق و خدمات در خارج از طرح هادی روستا و همچنین ایجاد شغل و درآمد برای روستاییان بودند نیز گوش داد و حرف های آنها را شنید ، در این سفر عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن کشور و مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ، معاون رییس جمهوری را همراهی کردند وبرای پیگیری مطالبات روستاییان قول مساعدت و همکاری دادند.

معاون رییس جمهور در سفر به شیراز از پروژه احداث بزرگراه دشت ارژن – قائمیه (تنگ ابوالحیات)، ورزشگاه در حال ساخت ۶ هزار نفری شیراز بازدید کرد ، افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز، مراسم کلنگ زنی و امضای تفاهم نامه احداث ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومین استان فارس  و همچنین کلنگ زنی فاز اول خط سوم مترو شیراز، از دیگر برنامه‌های این سفر خواهد بود.جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس با حضور دکتر نوبخت برگزار خواهد شد.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حی
    ۰ ۰

    کاش یک آماری از اختلاسها و دزدیها و رانتها هم‌می دادید