{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 423885

وزیرآموزش و پرورش اظهارکرد: پرداخت تسهیلات احداث مسکن را برای زوجین فرهنگی در کلان شهر تهران تا سقف ۱۶۰میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت تا سقف ۱۲۰میلیون تومان و نیز در سایر شهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف ۱۰۰میلیون تومان با کارمزد ۱۲درصد خواهد بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی  درآیین انعقاد تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و بانک ملی، اظهار کرد: در اقدامی بی‌نظیر تفاهم نامه‌ای با بانک ملی در خصوص اعطا تسهیلات کم بهره به فرهنگیان منعقد شده است.

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش سازماندهی و ساماندهی نظام نامه رفاهی فرهنگیان است، اظهار کرد:  پرداخت تسهیلات کم بهره در دو سرفصل مرابحه و مسکن، بدون سپرده گذاری، تحت عنوان وام‌های ثانویه‌ حمایتی با بازپرداخت بلند مدت از ابتدای سال جدید در سراسر کشور انجام خواهد گرفت.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات احداث مسکن را برای زوجین فرهنگی درکلان شهرتهران تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای۲۰۰ هزار جمعیت تا سقف۱۲۰ میلیون تومان و نیز در سایرشهرها برای زوجین فرهنگی تا سقف۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۲ درصد خواهد بود.

وی افزود: پرداخت وام احداث مسکن در این تفاهم نامه، بصورت انفرادی در شهرتهران ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۸۰ میلیون تومان و همچنین در سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۱۲ ساله، می باشد.

عضو کابینه دولت  تدبیر و امید  تصریح کرد: پرداخت تسهیلات مرابحه، تا سقف۶۰ میلیون تومان، به ازای هر فرهنگی واجد شرایط با بازپرداخت ۵ ساله (۶۰ ماهه) از دیگر مواردی است که در مفاد این تفاهم نامه، در راستای منزلت اجتماعی فرهنگیان، به خوبی تبیین و تشریح شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در ادامه اضافه کرد: سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران۶۰ میلیون تومان و در مراکز استان‌ها ۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بانک ملی کشور، از تعامل گسترده با وزارت آموزش و پرورش به منظور اعطا تسهیلات بانکی و همچنین توسعه‌ مشارکت‌ها استقبال کرده است، گفت: بانک ملی، اهتمام ویژه‌ای نسبت به همیاری و همراهی با جامعه‌ی فرهنگیان در راستای پرداخت تسهیلات خواهد داشت.

ارسال نظر

 • احسان
  ۱ ۰

  سلام متاسفانه بانک ملی از فرهنگیان سوء استفاده میکنه وبرخورد خوبی با فرهنگیان ندارند بانک های خصوصی خیلی بهترند واینکه چرا سقف وامی که می توان از بانک ملی گرفت رو چندین ساله رو50000000میلیون نگه داشتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • جواد
  ۳ ۱

  آقای وزیر
  وقتی کاری را انجام ندادی چرا اینقد حرف میزنی
  حرفو بذار بعد عمل
  چرا مردمو میندازی بجون فرهنگیان

 • میرزا
  ۲ ۱

  چرا ظرفیت رو نمیگین، فقط برای زیر 10 درصد فرهنگیانه، نه همه فرهنگیان

 • بهروز
  ۳ ۱

  با سلام لطفا در مورد عدم افزایش ۵۰ درصدی معلمان آموزشی هم مطلب بزارید نه اینکه سریعا مطالب مربوط به وام و افزایش حقوق رو پخش میکنین

 • مجمع فرهنگیان تهران
  ۲ ۱

  چرا پول حق التدریس شاغلین رسمی را نمی دید ماسال آینده در زمینه حق التدریس یک دقیقه هم با شما همکاری نمی کنیم به ما دروغ گفتید قرار بود ماهیانه پرداخت بشه؟!!!!!!!

 • محمدی
  ۲ ۱

  حق التدریس پارسال رابدید تسهیلات نمیخوایم

 • حسن
  ۱ ۳

  خوش بحال اين فرهنگیان که دنیا همه جوره به نفعشونه .اغا لطفا کسی به فکر این کارگر و بیبضاعتا هم باشه .انواع وام .خرید های اقساطی .وامهای مسکن .بیمه های طلایی بیمه ی درمانی ...... واسه اوناست بخدا ماهم اخه ادمیم .یکی به فکر ماهم که کارگریم و مستاجر و بچه داریم باشه .

 • عسگر گروسی
  ۳ ۰

  تو کاری بکن کز دلم خون نیاید سرشک از رخم پاک کردن چه حاصل.آقا رسانه که دست دولته صدای ما رو کسی نمیشنوه ظلم وتبعیص و بی عدالتی تا چقدر؟بعد از ۲۷ سال سابقه در مناطق محروم از مستخدم مدرسه کمتر میگیرم. دیوان عدالت شکایت کردیم گفته موضوعیت نداره .پس باید بکجا بگیم درد مون رو.؟

 • محسن
  ۰ ۰


  کم دروغ تحویل معلم بدهید حق التدریس فروردین پارسال را بده بقیه پیش کش

 • باز نشسته کشوری
  ۰ ۰

  فقط فرهنكيها بازنشستكان كشوري سرشون را بذارن بميرن ار فقر و كرسنكي و بي بولي همه جي مال فرهنكيان است سالي سه بار افزايش حقوق ميكيرند

 • بابک میررضی زاده
  ۰ ۰

  حالم از دروغاتون بهم میخوره

 • مهدی
  ۰ ۰

  لطفا دیگر با دروغ مردم را فریب ندهید. معلم ها که خود می دانند همه کارهایشان نیرنگ تبلیغاتی است.
  شما اضافه تدریس ما را بده و 50درصد را اعمال کن بلقیس پیش کش.

 • محب
  ۰ ۰

  بابا حقوق واضافه کاری حق التدریس رو بدین سال تمام شد..ما گرد جهان می گردیم هیچی نخریدم ..از طرفی بحران کرونا هزینه ها رو بالا برده

 • محب
  ۰ ۰

  لطفا وعده سر خرمن ندیم قرار بود ۱۵ الی ۲۰ حقوقها پرداخت بشه حق التدریسها کامل بدن و....وزیر محترم فرهنگی شما که..

 • الهه
  ۰ ۰

  چرا اینقد دروغگویی،

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری