کد خبر 417708

رئیس کل بانک مرکزی:

۱۴میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی تامین شد/ بازگشت ۲۲میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۱۱ماه امسال حدود ۲۲میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است و حدود ۳۰درصد آن به صورت واردات در برابر صادرات بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود فشار حداکثری دولت آمریکا و اقداماتی که برای ایجاد محدودیت در نقل و انتقالات پولی و تجاری کشور انجام شده، در 11 ماهه امسال خوشبختانه موفق شدیم 35.5 میلیارد دلار تأمین ارز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه انجام دهیم.

عبدالناصر همتی که در پیامی ویدئویی سخن می گفت افزود:  از این 35.5 میلیارد دلار، 14 میلیارد دلار تأمین ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های دامی بوده است و از این نظر فراوانی خوبی در کشور وجود دارد.

وی گفت: خوشحالم عرض کنم که در 11 ماه امسال حدود 22 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است و حدود 30 درصد آن بصورت واردات در برابر صادرات بوده که با راهبری بانک مرکزی و توسط فعالان اقتصادی محقق شده است.

همتی ادامه داد: بنابراین می توانم عرض کنم که با کمک فعالان اقتصادی و همکارانم در بانک مرکزی و همچنین تلاش هایی که در وزارت نفت انجام می شود، ما امسال با قدرت توانستیم منابع مورد نیاز کشور را تامین کنیم و انشالله این روند را در آینده هم ادامه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    با 144 میلیارد در سالش چه گلی به سرمون زدند که حالا شما با 22 تاش بخوای بزنی؟
    با این دوزار ها کاری نمیشه کرد.