{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 417708

رئیس کل بانک مرکزی:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در ۱۱ماه امسال حدود ۲۲میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است و حدود ۳۰درصد آن به صورت واردات در برابر صادرات بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود فشار حداکثری دولت آمریکا و اقداماتی که برای ایجاد محدودیت در نقل و انتقالات پولی و تجاری کشور انجام شده، در 11 ماهه امسال خوشبختانه موفق شدیم 35.5 میلیارد دلار تأمین ارز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری و مواد اولیه انجام دهیم.

عبدالناصر همتی که در پیامی ویدئویی سخن می گفت افزود:  از این 35.5 میلیارد دلار، 14 میلیارد دلار تأمین ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نهاده‌های دامی بوده است و از این نظر فراوانی خوبی در کشور وجود دارد.

وی گفت: خوشحالم عرض کنم که در 11 ماه امسال حدود 22 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور بازگشته است و حدود 30 درصد آن بصورت واردات در برابر صادرات بوده که با راهبری بانک مرکزی و توسط فعالان اقتصادی محقق شده است.

همتی ادامه داد: بنابراین می توانم عرض کنم که با کمک فعالان اقتصادی و همکارانم در بانک مرکزی و همچنین تلاش هایی که در وزارت نفت انجام می شود، ما امسال با قدرت توانستیم منابع مورد نیاز کشور را تامین کنیم و انشالله این روند را در آینده هم ادامه خواهیم داد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    با 144 میلیارد در سالش چه گلی به سرمون زدند که حالا شما با 22 تاش بخوای بزنی؟
    با این دوزار ها کاری نمیشه کرد.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری