کد خبر 345567

وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

خسارت به ۱۲هزار کیلومتر از جاده‌های کشور بر اثر سیل

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سیل‌های اخیر به ۱۲ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور از جمله جاده یاسوج-شیراز خسارت وارد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسلامی ظهر امروز در بازدید از جاده یاسوج-شیراز که در سیل فروردین ماه مسدود شده بود، اظهار کرد: در بارش‌های اخیر خداوند در رحمتش را کریمانه باز کرد تا این سرزمین تشنه ایران سیراب شود و از غصه و غم کم آبی نجات پیدا کردیم هر چند متأسف هستیم و ابراز همدردی می‌کنیم با عزیزانی که جان خود را در این حوادث از دست دادند یا کسانی که خسارت مالی دیدند.

وی با بیان اینکه در سیل‌های اخیر به دلایل گوناگون خسارت زیادی به زیرساخت‌ها وارد شد، افزود: با جاری شدن آب و با توجه به تنوع خاک‌ها با ریزش‌های سنگ و رانش‌های زمین و فرونشست، شستگی و آب‌بردگی روبرو شدیم به همین دلیل تعداد زیادی پل و ابنیه فنی از بین رفت و در برخی جاها جاده به کلی کنده شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در مجموع در سیل‌های اخیر حدود ۱۲ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور در ۶ هزار و ۷۰۰ نقطه آسیب دید که بر قرار کردن عبور و مرور مردم در سراسر کشور در ۲۴ استان درگیر سیل در حال انجام است.

اسلامی اضافه کرد: طرح‌های بهسازی و تکمیلی را هم باید به گونه‌ای انجام دهیم که مقام باشند و همچنین بخشی از منازل مسکونی و کسب و کارها در حریم رودخانه‌ها است که باید آزاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر