کد خبر 334333

وزیر اقتصاد خبر داد؛

برنامه دولت برای نظارت جامع بر توزیع کالاهای اساسی/ احتمال بازنگری در روش‌های واگذاری وجود دارد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت برای واردات کالاهای اساسی ۱۴ میلیارد دلار اختصاص داده است،گفت:دولت علاوه بر اینکه تدابیر دیگری برای تامین این کالاها در نظر گرفته،می‌خواهد بر توزیع آنها نظارت جامع انجام دهد تا گرانفروشی اتفاق نیفتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست هم اندیشی با اقتصاددانان جوان در جمع خبرنگاران گفت: جلسه آسیب شناسی واگذاری ها قرار بود  ۱۵ بهمن برگزار شود اما به احتمال زیاد این نشست دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: قرار بود اعضای هیئت واگذاری نظرات خود را بفرستند و تا ۱۵ بهمن نظریات واگذاری را بیان کنیم اما آخرین نظر را ما سه روز قبل دریافت کردیم بنابراین نتوانستیم تا شنبه موضوع واگذاری ها را آماده کنیم و احتمالا این نشست دوشنبه ۲۹ بهمن برگزار می شود. ضمن اینکه ما در موضوع واگذاری ها عزم جدی داریم.

دژپسند گفت: اینکه می‌گویند وزارت اقتصاد در موضوع واگذاری ها باید همکاری می‌کرد اما نکرد مشخص کنند چه همکاری باید انجام می‌دادیم که ندادیم. ما سامانه سادا را برای قرار دادن اطلاعات و املاک دولت در آن راه اندازی کردیم. ضمن اینکه با تاکید دولت به ویژه شخص رئیس جمهور بنده مکاتبه با همه دستگاه‌های اجرایی داشتم تا براساس جدولی که با آنها دادیم مشخصات اموال را بدهند. آیین‌نامه ای هم در دولت در دست بررسی است که انشالله هرچه زودتر تصویب شود و کار واگذاری‌ها به پیش رود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت برای واردات ۲۵ قلم کالاهای اساسی ۱۴ میلیارد دلار ارز اختصاص داده است گفت: دولت علاوه بر اینکه تدابیر دیگری برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته است بی شک می خواهد بر توزیع کالاهای اساسی نظارت جامع انجام دهد تا گرانفروشی اتفاق نیفتد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برخی از تولیدکنندگان به دلیل افزایش هزینه های تولید مجبور به فروش محصولات خود با قیمت بالاتری هستند؛ اما عده ای علاوه بر آن اقدام به گران فروشی می کنند که دولت با نظارت جامع جلو این اقدام را خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بهترين راهكار ثبت نام دوباره متقاضيان براساس كد ملي سرپرست و افراد تحت تكفل است. بهتر بعد از ثبت نام براي سرپرست خانوار كارت اعتباري خريد تعريف شده و حداقل 2 بار در ماه شارژ شود و اين كارت فقط براي خريد كالاي اساسي در فروشگاه هاي زنجيره اي و تعاوني هاي روستايي و عشايري سراسر كشور است. هر روش ديگري باعث ايجاد خطا و نارضايتي مردم مي شود. مهرداد رجبي