کد خبر 325630

مذاکرات ایران با سوریه برای حل مشکل حمل و نقل بین دو کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: براساس مذاکراتی که امروز و فردا میان ایران و سوریه صورت می‌گیرد، مشکلات پیش‌روی حمل و نقل برای فعالین اقتصادی مرتفع خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در همایش مشترک فعالین اقتصادی ایران و سوریه اظهار کرد: با نهایی کردن متن توافق همکاریهای اقتصادی دو کشور زمینه‌ها برای گسترش و پایدارسازی فعالیت‌های اقتصادی دو کشور فراهم می‌شود.

وی با اشاره به ورود وزیر اقتصاد و تجارت سوریه به ایران گفت: حضور ایشان در اتاق بازرگانی ایران برای دعوت از فعالین اقتصادی کشورمان برای آن است تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری فعالین اقتصادی ایران در سوریه تبیین شود تا بخش خصوصی ایران بتواند در این کشور حضور یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بیرون‌سازی داعش از این کشور گفت: اتلاش و همکاریهای صورت گرفته منجر به ایجاد صلح و آرامش دوباره در این کشور شده است که حضور فعالین اقتصادی به حفظ این صلح و آرامش کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اعزام هیئت تجاری و اقتصادی ایران به کشور سوریه در ماه‌های آینده گفت: امیدواریم که براساس مذاکرات و توافقاتی که داریم مشکلات پیش‌روی مسائل پولی و حمل و نقل دو کشور رفع شود که این مذاکرات امروز و فردا نیز ادامه خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فرصتهای زیاد فعالین اقتصادی برای حضور در سوریه گفت: فرصت سازندگی و گسترش فعالیتهای اقتصادی در سوریه وجود دارد و شرکتهای ایرانی می‌توانند در سرفصل‌هایی که این کشور به آنها نیاز دارد تا سرمایه‌گذاری مشترک و فعالیت‌های عملیاتی آنها را اجرا کند.

اسلامی در پایان صحبت‌های خود اظهار امیدواری کرد که بخش خصوصی و دولتی ایران با یک اقدام متفاوت‌تر از گذشته این بار می‌توانند به طور هماهنگ فعالیتهای خوبی در سوریه داشته باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عباس علی
    ۰ ۰

    آقایان اگر خیلی بلد هستید فکری به حال حمل و نقل در مملکت خودمان بکنید که در شهر تهران در زمان ترافیک باید ساعت ها دود بخوری و بنزین بسوزانی ..