کد خبر 292116

مشاور رئیس‌جمهور:

تسهیلات مناطق آزاد برای استارتاپ‌ها

مشاور رئیس‌جمهوری از ارائه تسهیلات در مناطق آزاد به استارتاپ‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مرتضی بانک با اشاره به توسعه شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد کشور اظهار کرد: در این رابطه گام های بسیار خوبی در ایجاد شرکت های دانش بنیان و حمایت از این شرکت ها در مناطق آزاد صورت گرفته است. حدود 1400 واحد فعال در مجموعه مناطق داریم که در سال‌های اولیه تأسیس این مناطق ایجاد شده‌اند.

وی ادامه داد:  در مدت 2.5 سال گذشته حدود 250 واحد شرکت دانش بنیان در مناطق آزاد ایجاد شده که این نشان دهنده توانمندی جوانان  ایرانی است. ضمن این‌که بسترهای خوبی برای جذب ایده و حرکت موثر برای کشور فراهم کردیم. 

وی با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای حضور فعالیت استارتاپی در مناطق آزاد کشور افزود: در حوزه مجموعه های استارتاپی معتقدیم باید بسترهای لازم را فراهم کنیم، از همین جا به جوانان اعلام می کنم شرایط مناسبی برای توسعه فعالیت‌های استارتاپی در مناطق آزاد به خصوص در جنبه های بازرگانی و با نگاه صادراتی وجود دارد. نیاز نیست شرکت ها و تاجرها بیایند و بروند و بعد با دیدن مستقیم کار، خرید و فروش انجام دهند. مناطق آزاد به دلیل بستر بسیار خوبی که در همسایگی با 15 کشور دارد فرصت بسیار خوبی برای هیات های استارتاپی است. 

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: با فعالیت استارتاپ ها، رفت و آمدهای بسیار، واگذاری مجوزهای واردات کالا به دلیل کم بودن عوارض بسیار راحت است.

بانک با اشاره به همکاری با صندوق نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری های خطرپذیر در مناطق آزاد، اظهار کرد: با صندوق نوآوری همکاری خوبی انجام داده و تفاهم نامه منعقد کردیم. در حال حاضر 2 صندوق خطرپذیر در 2 منطقه آزاد ایجاد شده و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند. صندوق های خطرپذیر با مشارکت صندوق شکوفایی و مناطق آزاد ایجاد می کنیم تا بتوان به این شرکت های تازه تاسیس شده کمک کرد. اگر مشکلی بود این صندوق بتواند به آنها کمک کند. 

وی همچنین با تبریک روز خبرنگار گفت:  این روز یکی از مهم ترین روزهای بسیار اثرگذار در جهان است. اصحاب رسانه به رسالت ذاتی خودشان که پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند، عمل می کنند. در این زمان که اطلاعات موضوع اول جهان است، شما خبرنگاران به عنوان پیشگامان اطلاع رسانی نقش بسیار ارزشمندی در توسعه جامعه بشری دارید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر