کد خبر 291499

وزیر امورخارجه:

اتحادیه اروپا تحریم‌های آمریکا را رعایت نمی‌کند

وزیر امورخارجه گفت: وقتی آمریکا در سال ۹۱ تحریم‌های نفتی را تحمیل کرد اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های نفتی گسترده‌ای بر ایران تحمیل کرد، اما هم اکنون این اتحادیه تحریم‌های آمریکا را رعایت نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمدجواد ظریف، امروز (چهارشنبه، 17 مردادماه) در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان این‌که آمریکایی‌ها هیچگاه صداقت نداشته‌اند، گفت: هدف ترامپ ضدیت با مردم ایران است، زیرا نخستین تحریمی را که برگرداند، مربوط به حوزه هواپیماهاست که قرار بود 200 فروند هواپیما به ایران داده شود که لغو کردند.
وی درباره تنگناهای صادراتی به ایران در زمان تحریم‌ها و نقش معاونت اقتصادی وزارت امورخارجه در این باره، افزود: وظیفه معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه، تسهیل فعالیت بخش خصوصی و فعالان بخش دولتی است. این معاونت تلاش می‌کند امکانات صادرات را در خارج از کشور شناسایی و زمینه را برای ارتباط بخش خصوصی ایران و کشورهای خارجی فراهم کند و برای رسیدن به اهداف در این بخش کمک خواهد کرد.
وزیر امور خارجه تصریح کرد: فعالیت معاونت اقتصادی باید با جدیت بیشتری دنبال شود، امروز ما یک تفاوت جدی با دوران گذشته داریم، دنیا در برابر تحریم‌های آمریکا ایستاده است. 
وی گفت: هم اکنون اتحادیه اروپا اعلام می‌کند که نه تنها خودش تحریم‌های آمریکا را رعایت نخواهد کرد، بلکه در دنیا دنبال کسانی خواهد گشت تا آنها نیز با اتحادیه اروپا همراهی کنند. در واقع اجماعی بین‌المللی علیه حرکت آمریکا شکل گرفته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر