• صفحه اصلی
 • پرتال مدیران
 • با تولید کالای ایرانی مرغوب جلوی ورود کالای چینی را بگیریم/ توسعه و پیشرفت کشور درگرو نیروی انسانی کارآمد
تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
ربیعی: سیاست و هدف اصلی ما 'هر ایرانی یک مهارت فنی' است

با تولید کالای ایرانی مرغوب جلوی ورود کالای چینی را بگیریم/ توسعه و پیشرفت کشور درگرو نیروی انسانی کارآمد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید با گسترش کارگاه های تولیدی و تولید کالای ایرانی مرغوب در کشور جلوی واردات کالاهای نامرغوب چینی را بگیریم و کالاهای ایرانی را رواج دهیم.

علی ربیعی روز جمعه در مراسم افتتاح مرکز فنی و حرفه ای خواهران بندرعباس افزود: توسعه و پیشرفت کشور نیاز به وجود نیروی انسانی کارآمد و دارای متخصص و مهارت دارد که می تواند به افزایش بهره وری و ارتقای سطح کیفی خدمات کمک کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: سیاست و هدف اصلی ما 'هر ایرانی یک مهارت فنی' است و هر ایرانی پُر از مهارت برای زندگی بهتر است.

وی ادامه داد: برای حمایت از تولیدات داخلی کشورمان و رونق اقتصادی و اشتغال جوانان، کالای ایرانی جایگزین کالای چینی می شود.

ربیعی یادآورشد: برای افرادی که توانایی بالایی ندارند و به هر دلیل دچار فرصت های نابرابر شده اند از جمله افراد معلولی که به علت ژنتیکی ناتوان شده اند و چه افرادی که ناخواسته دچار بیماری شده اند وظیفه داریم طبق رسالت اخلاقی و دینی خود از آن افراد حمایت کنیم و دراین راستا از خیران هم کمک بگیریم.

وی گفت: یکی از برنامه ها توانمند سازی گروه های هدف بویژه معلولان است که دولت در دستور کار خود قرار داده است و به سمت آموزش های متناسب با انواع معلولیت ها گام برمی داریم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی که صورت گرفت سازمان آموزش فنی و حرفه ای موظف شد که معلولان را متناسب با وضع معلولیت شان برای آن ها آموزش طراحی کند و به نوعی آن ها را به چرخه کار و زندگی برگرداند.

ربیعی گفت: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای به صورت کارگاهی و خانگی انجام می شود و بخشی از تولیدات آن ها توسط خیران و بخشی هم در بازار به فروش می رسد.

وی به راه اندازی کارگاه تولیدی پوشاک رشمون در بندرعباس اشاره و یادآورشد: مجموعه ای که ما افتتاح کردیم توسط سازمان فنی و حرفه ای، خیران و کمک ها و حمایت سایر دستگاه های دولتی است و این الگوی خوبی برای کل کشور است.

ربیعی اضافه کرد: در این مرکز بیماران خاص از جمله تالاسمی و ام اس ام و زنان سرپرست خانوار هستند که به نوعی با فقر روبرو بودند و حضورشان در خانه باعث تشدید معلولیت و یا از کارافتادگی زودرس شان می شد و این امر زندگی افرادی که فرصت های برابر برای زندگی بهتر را نداشتند، بهبود بخشیده است.

در سفره 2 روزه وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی به هرمزگان، مرکز آموزش فنی وحرفه ای بندرعباس و درمان خلیج فارس قشم افتتاح شد وپلاژ بانوان قشم کلنگ زنی و از مراکزفنی وحرفه ای بندرعباس بازدید کرد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • اعصاب داغون له شده!
  ۱ ۱

  افغانی ها هم کارآمدن!!!!!!!!!!
  فقط کافیه همه افغانی ها رو از کشور اخراج کنید مشکل تولید حل میشه!
  یه کالا مرغوب که بشه بیشتر از سه سال باهاش کار کرد در اجناس ایرانی هم نام ببرید
  مواد اولیه همون کالای تولید داخل از چین میاد
  ...

دیگر رسانه‌ها