اقدام فیفا برای جلوگیری از اهانت ها در فضای مجازی

فیفا سرویس محفاظتی جدید در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده که هدف آن جلوگیری ازحملات نفرت انگیز به بازیکنان حاضر در جام جهانی است.

اقدام فیفا برای جلوگیری از اهانت ها در فضای مجازی

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روزنامه «دیلی میل» نوشت فیفا سرویس حفاظتی جدید در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده که هدف آن جلوگیری از حملات نفرت انگیز به بازیکنان 32 تیم حاضر در جام جهانی در شبکه‌های اجتماعی پس از مسابقات است.

طبق اعلام فیفا، این سرویس از دیدن پیام‌های توهین آمیز به بازیکنان هنگام استفاده از تلفن‌های همراه در رختکن پس از بازی‌ها جلوگیری می‌کند.

«پویش علیه پیام‌های نفرت انگیز» توسط «ویلیان» هافبک 34 ساله تیم «فولام» هدایت می‌شود که می‌گوید در گذشته مورد هدف هواداران خشمگین قرار گرفته است.

وی با اعلام حمایت از این پویش گفت: خانواده من رنج زیادی را متحمل شدند، زیرا مردم به ما در شبکه‌های اجتماعی حمله می‌کردند، به خانواده من، دخترانم حمله می‌کردند و به همین دلیل اکنون کنار فیفا ایستاده‌ام تا ببینم آیا می‌توان جلوی اینگونه موارد را گرفت؟

بازیکنان هر 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها به این سرویس دسترسی خواهند داشت. فیفا ادعا کرده که می‌تواند فوراً  نظرات اهانت آمیز، تبعیض آمیز و تهدید آمیز را در رسانه‌های اجتماعی مسدود کند.

منبع: فارس
ارسال نظر