رکورد لیونل مسی پس از ۱۱ سال شکست

ستاره پاری سن ژرمن با گلی که در دیدار برابر یوونتوس به ثمر رساند بعد از ۱۱ سال رکورد مسی را شکست و به جوان‌ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد که به رکورد ۴۰ گل می‌رسد.

رکورد لیونل مسی پس از ۱۱ سال شکست

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، گل نخست پاری سن ژرمن را در این بازی کیلیان ام‌باپه به ثمر رساند. ام‌باپه با گلی که در این بازی به ثمر رساند رکوردی را که به لیونل مسی اختصاص داشت بعد از ۱۱ سال شکست. پاری سن ژرمن در دیدار برگشت برابر یوونتوس با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد.

شبکه آماری اوبتا اعلام کرد ام‌باپه با گلی که در دیدار برابر یوونتوس به ثمر رساند شمار گل های خود را در لیگ قهرمانان اروپا در حالی که تنها ۲۳ سال و ۱۰ ماه و ۱۳ روز دارد به عدد ۴۰ رساند.

طبق اعلام شبکه آماری اوبتا ام‌باپه جوان‌ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست که به این تعداد گل رسیده است.

پیش از این لیونل مسی رکورددار در این زمینه بود به طوری که در سن ۲۴ سال و ۴ ماه و ۸ روز موفق شد چهلمین گل خود را در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر برساند. مسی در سال ۲۰۱۱ این رکورد را به نام خود به ثبت رسانده بود که ام‌باپه بعد از ۱۱ سال توانست آن را بشکند و اکنون جوان‌ترین بازیکن در تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست که به رکورد ۴۰ گل می رسد.

پاری سن ژرمن با پیروزی که در این بازی به دست آورد ۱۴ امتیازی شد تا در تعداد برد، مساوی و تفاضل گل و حتی بازی رو در رو با بنفیکا برابر شود اما تیم پرتغالی چون در مجموع، گل های بیشتری در بازی های خارج از خانه به ثمر رسانده بود به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر