تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

دلیل ارسال ایمیل شخصی کامرانی فر به عضو فیفا چه بود؟

دبیرکل فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب بدون نظرخواهی از اعضای هیات رئیسه به معاون دبیرکل فیفا به طور غیر رسمی ایمیل زده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، پس از بازداشت شهره موسوی، نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال، اخباری درباره از رسمیت افتادن جلسات هیات رییسه فدراسیون به دلیل به حد نصاب نرسیدن مطرح شد.

این در شرایطی است که با توجه به عزل شهاب عزیزی خادم از ریاست فدراسیون، در حال حاضر تعداد افرادی که مطابق قانون می‌توانند در جلسات هیات رییسه شرکت کنند هشت نفر است و حیدر بهاروند و حمیدرضا مهرعلی که به عنوان سرپرست‌های نایب رییسی در دوران رییس معزول فدراسیون در جلسات هیات رییسه حضور داشتند هم طبق نامه AFC به فدراسیون فوتبال دیگر حق حضور در جلسات هیات رییسه را ندارند.

در این وضعیت برخی حقوقدانان و اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال اعتقاد دارند با توجه به اینکه بهاروند و مهرعلی از ابتدا هم رای مجمع فدراسیون را در اختیار نداشتند و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور این نفرات را در  هیات رییسه غیرقانونی اعلام کرده، این هیات رییسه از ابتدا فقط ۹ عضو داشته است. 

با این تفاسیر مشخص نیست چرا حسن کامرانی‌فر بدون مشورت با سایر اعضای هیات رییسه و تیم حقوقی فدراسیون فوتبال، برای برگزاری جلسه هیات رییسه با حضور هفت عضو، ایمیلی شخصی برای معاون دبیرکل فیفا ارسال و درباره یک  موضوع حقوقی از او استعلام گرفته است؟ البته ظاهرا او این موضوع که هیات رییسه از ابتدا ۹ عضو قانونی داشته است را هم به اطلاع عضو این فیفا نرسانده تا این جواب را دریافت کند که جلسه رسمی باید با حضور دو سوم ۱۱ عضو یعنی هشت نفر برگزار شود.

هرچند دبیرکل فدراسیون فوتبال دلیل برگزار نشدن جلسه هیات رییسه در روز گذشته را غیبت برخی اعضا مطرح کرده اما می بایست درباره این اقدام خود هم توضیحی ارائه کند.

حال این سوال مطرح می شود که آقای کامرانی فر شما اگر اعتقاد دارید فدراسیون فوتبال در موقعیت حساس قرار دارد و بایستی با دقت بیشتری درباره موضوعات اطلاع رسانی شود، چرا با اقدامات نابجا این اشتباهات را انجام می دهید آن هم بدون مشورت با اهل فن.

نگرانی اگر قرار است در جامعه فوتبال ایجاد نشود باید اقدامات شما و اعضای هیات رییسه معقولانه و در جهت منافع ملی باشد و نه منافع....!

نکته پایانی هم بحث آرامش در فدراسیون فوتبال است که در این چند ماه پس از عزل عزیزی خادم در این باره در فدراسیون فوتبال دیده نشده است و امیدواریم با کنارگذاشتن حواشی توسط فدراسیون نشین ها در ادامه شاهد این اتفاق باشیم.

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها