تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

اسنادی از بذل و بخشش فدراسیون خوبان عالم

سرپرست سابق تیم ملی فوتبال با دریافت یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان عنوان گران ترین سرپرست تاریخ تیم ملی را به نام خودش ثبت کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  فارس، مجتبی خورشیدی که یکی از عجیب ترین انتخاب های شهاب عزیزی خادم در دوره مدیریت ۱۱ ماهه وی در فدراسیون فوتبال به شمار می رفت، رکورد دریافت دستمزد و پاداش در تاریخ سرپرستی فوتبال ملی را بدون رقیب به نام خودش ثبت کرده است.

انتخاب خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی با مخالفت گسترده اهالی فوتبال مواجه شد چرا که بسیاری از پیشکسوتان سوابق و کارنامه این گزینه را برای حضور در این جایگاه کافی نمی دانستند.

طبق تصمیم رئیس فدراسیون فوتبال، خورشیدی مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به عنوان پاداش صعود تیم ملی به جام جهانی دریافت کرده که نه در فدراسیون فوتبال و نه در تیم های باشگاهی ایران پرداخت چنین مبلغی به سرپرست تیم سابقه نداشته است.

اسنادی از بذل و بخشش فدراسیون خوبان عالم

نکته جالب توجه این است که براساس مصوبه مربوطه فدراسیون فوتبال، پرداخت پاداش بیش از ۶۵ میلیون تومان غیر قانونی بوده اما رئیس وقت فدراسیون بدون مصوبه هیات رئیسه دستور پرداخت پاداش ۹۱۵ میلیون تومانی را صادر کرده است.

 البته سرپرست کم نام و نشان تیم ملی با حقوق ماهانه ۳۵ میلیون تومان در فدراسیون مشغول به کار شد آن هم در شرایطی که بر خلاف روال پرداخت حقوق و قانون کار به صورت پاره وقت و تنها در زمان تشکیل اردوهای تیم ملی در تمرینات و جلسات مرتبط حضور پیدا می کرد و در قبال همین حضور موقت مجموعا ۲۱۵ میلیون تومان از فدراسیون دریافت کرده است.

اسنادی از بذل و بخشش فدراسیون خوبان عالم

با این تفاسیر مجموع دریافتی خورشیدی در فدراسیون فوتبال طی مدت حدود ۱۰ ماه بیش از یک میلیارد و یکصد و سی میلیون تومان بوده تا وی به عنوان گران ترین سرپرست تاریخ تیم ملی فوتبال ایران به صورت میانگین در هر ماه بیش از ۱۱۰ میلیون تومان از این فدراسیون دریافت کرده باشد. 

بر اساس بررسی های صورت گرفته در این مبالغ دریافتی های ارزی خورشیدی محاسبه نشده که در این صورت مبلغ فوق با احتساب یوروهای دریافتی در سفرهای متعدد بیش از این بوده است.

پرداخت پاداش های غیر مصوب هیات رئیسه و غیر قانونی یکی از تخلفات متعدد رئیس معزول فدراسیون فوتبال بوده که در کمیته اخلاق مورد بررسی قرار می گیرد. البته در شرایطی که فدراسیون فوتبال در آستانه حضور در جام جهانی با بحران بی سابقه مالی مواجه است ، بدهی های گذشته، بدهی های مالیاتی و مطالبات و حقوق مربیان تیم های ملی مختلف پرداخت نشده است، مایه تعجب و تاسف است که چگونه یک فرد چنین مبالغ نجومی را با تصمیم مستقیم رئیس وقت دریافت کرده است.

 

منبع: فارس
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها