تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
سخاوت گل محمدی برابر رقبای دیرینه؛

اتحاد استقلالی برابر پرسپولیس پاسخ داد

پرسپولیس در این فصل امتیازات زیادی در کورس قهرمانی از دست داده که در این زمینه نقش استقلالی‌ها در ضربه به رقیب بیش از بقیه بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ اختلاف مدافع عنوان قهرمانی با صدر جدول، ۶ امتیاز در پایان ۶ هفته مانده انتهای لیگ است و به همین دلیل برخی از هواداران این تیم به نوعی از قهرمانی ناامید شده‌اند. اما یکی از دلایل این ناامیدی، امتیازات فراوانی بوده که تیم یحیی گل محمدی برابر برخی از مربیان استقلالی از دست داده است که دست بر قضا تعدادشان در لیگ برتر امسال کم نبوده است.

در دور برگشت لیگ برتر، جواد نکونام اولین مربی استقلالی بود که در بازی برگشت فولاد و پرسپولیس هر ۳ امتیاز مسابقه را در ورزشگاه آزادی تقدیم رقیب کرد. فولاد در بازی رفت هم ۳ امتیاز در اهواز به پرسپولیس داد، اما در آن مسابقه جواد نکونام سرمربی قرمز پوشان خوزستانی نبود.

نکونام بعد از شکست در لیگ موفق شد در بازی سوپرجام یک شکست تلخ را به پرسپولیسی ها تحمیل کند و علاوه بر تحمیل اولین شکست نیم فصل دوم ، دست آنها را از رسیدن به جام کوتاه کند و تا حدود زیادی باعث افت روحی آنها شود. ساکت الهامی را هم باید به این لیست اضافه کرد. مربی که سابقه دستیاری در استقلال را دارد و مدعی و علاقه مند به نشستن روی نیمکت سرمربیگری آبی ها است در مشهد به پرسپولیس باخت و ۳ امتیاز شیرین به یحیی گل محمدی و شاگردانش داد.

نساجی در دیدار رفت هم مغلوب پرسپولیس شده بود آنهم در شرایطی که در هردو بازی رفت و برگشت استقلال را متوقف کرد و ۴ امتیاز از فرهاد مجیدی و شاگردانش گرفت تا بیشتر به پرسپولیس کمک کرده باشد تا استقلال!

رسول خطیبی هم هرچند در بازی برگشت و در ورزشگاه آزادی مغلوب پرسپولیس شد، اما مانند فصل گذشته در اراک اولین شکست فصل را به پرسپولیسی ها تحمیل کرد.

امیر قلعه نویی با گل گهر سیرجان در هردو بازی رفت و برگشت پرسپولیس را متوقف کرد و در مجموع ۴ امتیاز از آنها گرفت تا عملکردی شبیه به عنایتی داشته باشد. منصوریان در بازی رفت با پرسپولیس روی نیمکت صنعت نفت نبود و تیمش با یک گل مغلوب شد، اما در بازی برگشت موفق شد در آبادان یک شکست بزرگ را به پرسپولیسی ها تحمیل کند و اجازه ندهد تا فاصله قرمز ها با استقلال کمتر شود.

محمود فکری برخلاف منصوریان در متوقف کردن پرسپولیس در مسجد سلیمان موفق نبود. هرچند اگر شانس به نفتی ها یار بود می توانستند یک مساوی از تیم گل محمدی بگیرد. فرهاد مجیدی و استقلال در دربی برگشت مانند بازی رفت به تساوی رسیدند و در مجموع پرسپولیس ۴ امتیاز هم استقلال و یک مربی استقلالی از دست داد. عنایتی هم با هوادار در هردو بازی رفت و برگشت یقه پرسپولیسی ها را گرفت و بیش از یک امتیاز به گل محمدی نداد. داوود سید عباسی هم در بازی رفت موفق شد در مشهد یک امتیاز از پرسپولیس بگیرد و بازی برگشت نیز هنوز برگزار نشده است.

در مجموع یحیی گل محمدی در تقابل با مجیدی، قلعه نویی، منصوریان، عنایتی، رسول خطیبی و داوود سید عباسی که ۱۱ بازی و ۳۳ امتیاز ممکن ۲۰ امتیاز از دست داده و فقط ۱۳ امتیاز کسب کرده است! 

گل محمدی هردو شکست این فصل خودش در لیگ برتر و سومین شکست فصل اش در سوپرجام را برابر مربیان استقلالی یعنی رسول خطیبی، علیرضا منصوریان و جواد نکونام تجربه کرده است. علاوه بر ساکت الهامی که در دو بازی رفت و برگشت مغلوب پرسپولیس گل محمدی شد، فراز کمالوند و محمود فکری در بازی رفت و برگشت با نفت مسجد سلیمان، جواد نکونام با فولاد، منصوریان با صنعت نفت و رسول خطیبی با آلومینیوم اراک مربیانی بودند که در این فصل مغلوب گل محمدی شدند.

در مجموع گل محمدی در لیگ برتر ۷ بار در تقابل با مربی های استقلالی برنده شده (در دو مورد یعنی بازی های رفت با صنعت نفت و نفت مسجد سلیمان مربیان دو تیم یعنی کمالوند و منصوریان روی نیمکت نبودند)، ۲ بار شکست خورده و ۷ بار هم مساوی کرده و متوقف شده است. اگر بازی سوپرجام را هم به این لیست اضافه کنیم تعداد شکست ها به عدد ۳ می رسد.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها