کد خبر 582578

دست رد ستاره‌ های فوتبال جهان به سینه سعودی‌ ها

چند مربی و بازیکن سرشناس پیشنهاد باشگاه نیوکاسل که تحت مالکیت سعودی‌ها قرار دارد را نپذیرفتند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، نیوکاسل یونایتد به لطف سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی در حال ورود به یک دوره جدید است، اما تاکنون همه چیز طبق برنامه پیش نرفته است.  

نیوکاسل یونایتد طی ۶ هفته گذشته، از زمانی که باشگاه توسط کنسرسیومی به سرپرستی صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی واگذار شد، شرایط متفاوتی را تجربه کرده و تغییرات زیادی در این باشگاه رخ داده است.

پس از برکناری استیو بروس و طی کردن فرآیند طولانی مدت برای انتخاب سرمربی جدید، سرانجام ادی ها و هدایت نیوکاسل را برعهده گرفت.  

طبق گزارش بی بی سی اسپورت، میزان دارایی این باشگاه انگلیسی که تحت مالکیت سعودی‌ها قرار دارد، حدود ۲۵۰ میلیارد پوند است، اما این پول در جیب مالکان جدید نیوکاسل سنگینی می‌کند، زیرا آن‌ها تاکنون نتوانستند نظر چهره‌های مطرح دنیای فوتبال را برای همکاری جلب کنند.  

در این گزارش ۷ نفری که تاکنون پیشنهاد نیوکاسل یونایتد را نپذیرفتند و دست رد به سینه مالکان سعودی این باشگاه زدند را معرفی می‌کنیم.  

۱- اونای امری

هاو اولین انتخاب نیوکاسل به عنوان جانشین بروس نبود و قبل از او نام‌های زیادی برای هدایت نیوکاسل به میان آمد.  

امری، سرمربی ویارئال در روز‌های ابتدایی شایعه سرمربیگری‌اش  در نیوکاسل به این ماجرا واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.  

امری خیلی بیانیه‌ای صادر کرد تا تعهد خود به ویارئال را نشان دهد.   او در آن بیانیه نوشت: از علاقه یک باشگاه بزرگ سپاسگزارم، اما از حضور در اینجا (ویارئال) خوشحال ترم.  

بی بی سی اسپورت در گزارشی اعلام کرده بود که سرمربی سابق آرسنال به دلیل چشم انداز و استراتژی نامشخص باشگاه نیوکاسل از پیوستن به این باشگاه اجتناب کرده است.  

رد علنی پیشنهاد نیوکاسل از سوی  او، لحظه‌ای شرم آور برای سران باشگاه نیوکاسل بود که سپس آن‌ها را مجبور کرد به سراغ ادی هاو بروند.  

اونای امری پیشنهاد نیوکاسل را نپذیرفت

1

۲- فیلیپه کوتینیو

یکی از مهم‌ترین شایعات نقل و انتقالات در ماه گذشته، شایعاتی بود که کوتینیو ستاره سابق لیورپول را به بازگشت به لیگ برتر پیوند می‌داد.

در ظاهر این انتقال منطقی بود.  در اینجا یک بازیکن بسیار با استعداد، اما گران قیمت وجود دارد که بارسلونا می‌تواند با کنار گذاشتن او، بار مالی قابل توجهی را از روی دوش خود بردارد. به کوتینیو هم این فرصت داده می‌شود تا در لیگی که نام خود را در آن جا انداخته بود، دوباره کار کند.  

کوتینیو در سال ۲۰۱۸ با مبلغ ۱۴۲ میلیون پوند از لیورپول به بارسلونا پیوست؛ بنابراین باشگاه نیوکاسل برای جذب این ستاره باید آماده پرداخت مبلغ هنگفتی می‌شد، اما کوتینیو پیشنهاد نیوکاسل را رد کرد.  

ظاهرا او قصد دارد در تیم تحت هدایت ژاوی دوران حرفه‌ای خودش را احیا کند.  

2

۳- آندره ترشتگن 

شرایط مالی بحرانی بارسلونا، بازیکنان این تیم را به گزینه‌های نقل و انتقالاتی نیوکاسل تبدیل کرده، اما به نظر می‌رسد که کلاغ‌ها در جستجوی خود بیش از حد جاه طلب بوده اند.

ترشتگن، دروازه بان بارسلونا با انتقال به سنت جیمز پارک در ارتباط بود، اما او هم تمایلی برای کار در نیوکاسل نشان نداد. طبق گزارش روزنامه اسپورت اسپانیا، او حتی به پیشنهادی که ارائه شده بود گوش نداد.

طبق گزارشات، ترشتگن از دانستن این که نیوکاسل پس از گذشت بیش از یک ماه از ورود مالکان جدیدش هنوز ساختار فنی ندارد، تعجب کرده بود.  

3

۴- مارک اورماس 

نیوکاسل یک مربی دارد، اما جذب یک مدیر ورزشی همچنان در لیست کار‌هایی است که این باشگاه باید انجام دهد.  

یکی از گزینه‌های باشگاه نیوکاسل در این زمینه اورمارس، مدیر ورزشی آژاکس آمستردام بود که از سال ۲۰۱۲ در این باشگاه هلندی مشغول به کار است.

پس از مذاکرات ابتدایی، اورماس تصمیم گرفت به کارش در آژاکس ادامه دهد.  

4

۵- زین الدین زیدان 

در روز‌های سپرده شدن مالکیت باشگاه نیوکاسل به سعودی ها، تقریبا هر سرمربی‌ای گزینه جانشینی استیو بروس بود.  

آنتونیو کونته و پائولو فونسکا در کنار انبوهی از نام‌های دیگر، از جمله زیدان که با ریال مادرید سابقه ۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را دارد مورد توجه قرار گرفتند.

زیدان در تابستان رئال مادرید را ترک کرد و تا به امروز بدون باشگاه است، اما حد و اندازه‌های او بیشتر از قبول هدایت تیمی است که در تلاش برای فرار از سقوط به دسته پایین‌تر است.  

طبق گزارش ال اسپانول، نیوکاسل می‌خواست زیدان را قبل از اینکه به امری پیشنهاد دهد به خدمت بگیرد، اما مرد فرانسوی این پیشنهاد را رد کرد.

5

۶- ژوزه مورینیو 

مورینیو در تابستان پس از اخراج از تاتنهام به رم پیوست و شایعه سرمربیگری او در نیوکاسل نیز خیلی زود مطرح شد. شروع نه چندان مطلوب او در رم که نمونه آن تنها یک پیروزی در ۷ بازی گذشته است، این شایعات را محتمل‌تر کرد.  

با این حال مورینیو به تعد خود به رم تاکید کرد و در پاسخ به این سوال که آیا به پذیرش هدایت نیوکاسل علاقه‌مند است یا خیر، به اسکای ایتالیا گفت: "نه. مطلقا نه. "

من برای ۳ سال با رم قرارداد امضا کردم و هیچ چیز نمی‌تواند باعث شود که بازیکنانم را ترک کنم.

6

۷- دکلان رایس 

رایس بازیکنی است که تقریباً هر ۶ باشگاه بزرگ لیگ برتر انگلیس به دنبال او هستند، بنابراین دلیلی ندارد که باشگاه نیوکاسل برای جذب او اقدام نکند.  

این هافبک ۲۲ ساله بازی به بازی بهتر می‌شود و اکنون یک سال و نیم است که در ترکیب ثابت وستهام بازی می‌کند و به اردو‌های تیم ملی انگلیس فرا خوانده می‌شود.  

دیوید مویس، سرمربی وستهام بار‌ها گفته است که رایس با وجود علاقه چلسی و منچستریونایتد در تیمش می‌ماند و جای تعجب نیست که نیوکاسل نیز با همین واکنش مواجه شد.

مدیر برنامه رایس چندی پیش به سایت ۹۰ مین گفته بود که او از حضور در وستهام خوشحال است و به پیشنهاد نیوکاسل فکر نمی‌کند. او تا ژوئن ۲۰۲۴ با چکش‌ها قرارداد دارد و در صورت انتقال به باشگاه دیگر، مبلغ هنگفتی عاید وستهام می‌شود.  

7

ارسال نظر