کد خبر 581075

عزیزی خادم: مسیر روشنی را پیش روی فوتبال داریم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: مسیر روشنی را پیش روی فوتبال داریم و شاهد فصل نوینی در این رشته در کشور خواهیم بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «شهاب‌الدین عزیزی خادم» امروز (دوشنبه) در گفت و گویی که متن آن در سایت فدراسیون منتشر شد در خصوص اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر ۱۶ سال، اظهار داشت: خوشبختانه اجرای این طرح برای نخستین مرتبه نشان داد در بخش پایه استعدادهای بی‌نظیری وجود دارد که بدون شک با پوشش و حمایت می‌توان در آینده، شاهد توسعه بیش ازپیش فوتبال در رده‌های پایه و تیم‌های ملی بود.

وی ادامه داد: در همین راستا فدراسیون فوتبال نگاه عدالتی و مساوی دارد. در بخش داوران و در حوزه استعدادیابی، فوتبال ملی، زنان، فوتبال ساحلی، فوتسال، فعال شدن استان‌ها برای برگزاری مسابقات و دیگر برنامه‌ها با این نگاه پیش رفته و علیرغم مشکلاتی که بر سر راه داریم، هیچ یک از برنامه‌های خود را لغو نکردیم. فدراسیون فوتبال قوی‌تر و متمایزتر از قبل حرکت می‌کند تا شاهد توسعه و موفقیت فوتبال باشد.

رییس فدراسیون فوتبال خطاب به استعدادیاب‌های سراسر کشور گفت: در فوتبال ملی این تفاوت و تمایز را مشاهده کردید. برای دیدارهای تیم‌های ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی، مشکلات میزبانی در بحرین و گرفتن میزبانی هم حق مسلم ما بود، علیرغم تمام مشکلات موفق‌تر از قبل بودیم و اکنون رنکینگ اول آسیا و صدرنشین گروه خود هستیم. صعود سرافرازانه تیم ملی فوتبال زنان برای اولین بار، استعدادیابی که در رده سنی زیر ۱۶ سال انجام شده و ۱۱ هزار و ۵۲۳ شرکت کننده برای استعدادیابی ثبت نام کردند، نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی پس از تعطیلی ۲ ساله اردوها، افتخار آفرینی تیم ملی امید، بیانگر این است که مجموعه فدراسیون فوتبال برای موفقیت تلاش می‌کنند.

وی گفت: برای ایجاد شرایطی مناسب و امکانات هر چه بیشتر برای تیم‌های ملی، با حمایت و تلاش هیات‌های استانی، کمپ‌های تمرینی را برای تیم‌های ملی در نظر گرفته‌ایم. در نشست اخیری که با وزیر ورزش و جوانان در جزیره کیش داشتیم، در خصوص امکانات و کمپ تیم ملی و با حمایت‌های ویژه سعید محمد (مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی)، برنامه‌ریزی خوبی را انجام دادیم. قصد داریم کمپ تیم‌های ملی را در استان‌ها گسترش دهیم تا به عنوان پایگاه اصلی فوتبال ملی شناخته شوند و در نهایت به هدفمان که توسعه و گسترش فوتبال ملی است، برسیم. تیم ملی متعلق به همه مردم است. بر همین اساس با ایجاد شرایط و امکانات مناسب در استان‌ها، بستر توسعه را فراهم کرده تا در نهایت به هدفمان برسیم.

عزیزی خادم در ادامه گفت: کره‌جنوبی با آن اقتصادی که دارد، فدراسیون فوتبالش این تیم را با یک پرواز معمولی به مسابقات اعزام می‌کند در صورتی که تلاش ما این بود تا تیم ملی بدون دغدغه در مسابقات حضور داشته باشد. نه تنها تیم ملی فوتبال بزرگسالان بلکه تیم ملی فوتبال امید و زنان نیز با پرواز اختصاصی در رقابت‌ها حضور یافتند. مجموعه فدراسیون فوتبال دلسوزانه و مشتاقانه در کنار تیم ملی فوتبال بوده و به عنوان پایگاهی که موجب شادی ملت عزیز ایران را فراهم کرده، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. 

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: به آینده روشن فوتبال امیدوارم. مخصوصا در استان‌های کشور با اجرای طرح استعدادیابی در رده سنی زیر ۱۶ سال که با موفقیت اجرا شد، اکنون در برنامه‌های خود، اجرای طرح مشابه در رده سنی زیر۱۹ سال، زنان و فوتسال را خواهیم داشت. فدراسیون فوتبال روند تعاملی با هیاتها دارد.

وی ادامه داد: بخشی که برای فدراسیون مهم بود، سریعترین صعود برای رفتن به جام جهانی است که این امر رخ داد و امروز مایه امید و افتخار شده است که به لطف خداوند متعال با همکاری همه اعضای فدراسیون، شاهد این مهم هستیم. بدون شک استعدادیاب‌های استان‌ها ما را برای رسیدن به این اتفاق کمک کرده‌اند. با کشف استعدادها و با کمترین امکانات، امروز اتفاقات خوبی را شاهد هستیم و این دلگرمی و آتش اشتیاق و انگیزه مضاعف شده است تا برای موفقیت، بیش از پیش گام برداریم.

عزیزی خادم در پایان گفت: فدراسیون فوتبال با توجه به رویدادهایی که پیش روی خود داشت، همزمان کاری را متوقف نکرد. قصدمان این است که طرح عظیم استعدادیابی را که در دل آن توسعه، عدالت، دیده شدن است اجرا کنیم و با برنامه ریزی خوبی که دوستانم در کمیته جوانان در دستور کاری و اجرایی خود قرار داده‌اند، شاهد توسعه فوتبال خواهیم بود. این امر بدون شک کاری نو و موفق برای فوتبال ملی است.

ارسال نظر