کد خبر 581074

اشاره AFC به برتری آماری ایران مقابل سوریه

سایت AFC به وضعیت برتر تیم ملی کشورمان در دیدارهای گذشته خود مقابل سوریه اشاره کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) درباره دیدار تیم‌های ملی فوتبال سوریه و ایران نوشت: «دو تیم در هر دو دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، مقابل یکدیگر به تساوی رسیدند و حالا شرایط متفاوتی برای صعود به جام جهانی دارند.

تیم ملی سوریه پس از اینکه نزار محروس را جانشین نبیل معلول کرد، در دور سوم انتخابی جام جهانی هنوز پیروز نشده و سه شکست و دو تساوی داشته است. عقاب‌های قاسیون که چهار سال پیش به مقام سوم گروه خود رسیدند و به دور پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ صعود کردند، اکنون شرایط بسیار متفاوتی دارند و قعرنشین جدول گروه A هستند. دراگان اسکوچیچ هم با ایران توانست به چهار پیروزی دست یابد و تنها به کره جنوبی امتیاز داد تا در صدر جدول قرار بگیرد.

دو تیم تاریخچه پُرباری از تقابل با یکدیگر در مرحله مقدماتی ادوار مختلف جام جهانی دارند. اولین رویارویی ایران و سوریه به سال ۱۹۷۳ (دور انتخابی جام جهانی ۱۹۷۴) برمی‌گردد که دو پیروزی یک بر صفر برای هر تیم رقم خورد. آنها در مراحل مقدماتی جام‌های جهانی ۱۹۷۸، ۱۹۹۴، ۱۹۹۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۸ نیز به مصاف هم رفتند و البته تنها برتری سوری‌ها، به همان سال ۱۹۷۳ بازمی‌گردد. ۱۲ بازی دیگر به شش پیروزی ایران و شش تساوی انجامید.

در دیدار رفت سوریه به خوبی از دروازه خود دفاع کرد، اما شوت علیرضا جهانبخش برتری خانگی ایران را تضمین کرد. این بازیکن در ادامه دیدارها، دو گل دیگر به ثمر رساند تا بهترین گلزن این مرحله باشد. بهترین گلزنان سوریه یعنی عمر السومه و عمر خربین نیز هر کدام دو بار گلزنی کرده‌اند. آخرین دیدارهای ایران و سوریه دربردارنده گل‌های دقیقه آخری بود. ایران با گل‌های آزمون و نوراللهی، پیروزی دشواری مقابل لبنان کسب کرد و امیر العماری در دقیقه ۸۵، گل تساوی‌بخش عراق را مقابل سوریه به ثمر رساند».

تیم‌های ملی سوریه و ایران از ساعت ۱۹:۳۰ فردا (سه‌شنبه)، در هفته ششم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا و در ورزشگاه ملک عبدالله ثانی دوحه، به مصاف هم خواهند رفت.

ارسال نظر