کد خبر 580440
پیکان در بیانیه خود مطرح کرد؛

شکایت از سرمربی تیم ذوب‌آهن

باشگاه پیکان با صدور بیانیه ای به اتفاقات پس از پیروزی این تیم برابر ذوب آهن واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در بیانیه باشگاه پیکان آمده است: «با گذشت دو دهه از آغاز فوتبال حرفه ای در ایران و ضروریت تبعیت و تمکین اهالی فوتبال در برابر قوانین، برخی رفتارهای غیر حرفه ای نشان گر نبود ظرفیت پذیرش شکست و نتیجه تلاش دو تیم در زمین بازی است.

بازندگان نتیجه در همین راستا متوسل به بهانه های ساختگی و توهمات خودساخته ای می شوند که تنها موجب تشویش اذهان عمومی و تقدم حاشیه بر متن فوتبال خواهد شد.

فصل گذشته باشگاه پیکان در دیدار مقابل ذوب آهن از ناحیه تغییر تصمیم داور مسابقه متضرر شد اما در قبال اجرای قانون تمکین کرد حال آنکه سرمربی امروز ذوب آهن در آن بازی هدایت پیکان را بر عهده داشت و تصور می کردیم رعایت اخلاق و اصول حرفه ای از اولویت های مورد توجه ایشان است.

مایه تاسف است که رقیب، پس از شکست در رقابت جوانمردانه داخل زمین به بازی ناجوانمردانه تهمت و افترا در بیرون از زمین روی آورده و شکستی دیگر را این بار در بیرون از زمین بازی با عبور از اصول اخلاقی و حرفه ای برای خودش رقم می زند.

در همین راستا پیرو برخی ادعاهای کذب مطرح شده در خصوص مسابقه اخیر تیم های فوتبال پیکان و ذوب آهن در هفته سوم رقابت های لیگ برتر که با شایستگی، برتری واضح و پیروزی پیکان به پایان رسید لازم است مواردی را به اطلاع رسانه های محترم و عموم علاقمندان به فوتبال کشور برسانیم.

یکم:
بر اساس قوانین و مقررات تنظیم برنامه مسابقات بر عهده سازمان محترم لیگ برتر فوتبال کشور بوده و در حدود اختیارات باشگاهها نمی باشد. بر این اساس باشگاهها می توانند نظرات و دیدگاههای خود در خصوص تاریخ برگزاری مسابقات را به اطلاع سازمان لیگ رسانده و در نهایت در برابر تصمیم این سازمان تمکین کنند. تعویق مسابقه تیم های پیکان و ذوب آهن که هر دو نمایندگانی در تیم فوتبال امید داشته اند و در مقطع فیفا دی می توانستند با ترکیب کامل برابر یکدیگر صف آرایی کنند به درخواست باشگاه پیکان و با مساعدت و موافقت سازمان محترم لیگ صورت گرفته و در صورتی که تیم میهمان تمایلی به حضور ملی پوشانش در این مسابقه نداشت می توانست قبل از بازی و نه پس از شکست به این موضوع اعتراض کند و مجموعه پیکان نیز بدون تردید در این زمینه پذیرای تصمیم نهایی متولی برگزاری رقابت ها بوده و خواهد بود.

دوم:
مسئولیت انتخاب و معرفی ورزشگاه محل برگزاری مسابقه بر عهده باشگاه میزبان و مسئولیت تایید آن باز هم بر عهده سازمان لیگ و هیات های فوتبال بوده و هیچ باشگاهی در جایگاه تایید یا رد صلاحیت ورزشگاههای کشور به منظور برگزاری مسابقات نبوده و نیست. از سویی به نظر می رسد برخی از باشگاهها از سوابق میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج در برگزاری مسابقات لیگ برتر بی خبر بوده اند و یا حتی مطلع نیستند که مسابقه هفته دوم تیم های هوادار و پیکان به میزبانی هوادار در همین استادیوم برگزار شده و تاکنون خصوصا پیش از شکست اخیر باشگاه ذوب آهن چنین اشکالی به برگزاری بازی های لیگ برتر در این استادیوم وارد نیامده است. همچنین ادعای عدم استفاده از کاور زمین در هنگام بارندگی بر اساس تصاویر و مستندات موجود اساسا کذب بوده و طبیعتا روز بازی به منظور برگزاری مسابقه کاورهای ویژه از روی زمین برداشته شده است.

سوم:
بر مبنای ادعای باشگاه ذوب آهن اقامت دو تیم در یک هتل خلاف مقررات است که بر اساس عرف و قوانین چنین ممنوعیتی در خصوص محل اقامت تیم ها وجود ندارد. در عین حال با توجه به اینکه کلیه اردوهای تیم فوتبال باشگاه پیکان قبل از تمامی مسابقات خانگی در هتل مورد نظر برگزار می شود تیم میهمان می توانسته نسبت به تغییر محل اردوی خودش در تهران اقدام کند و اعتراض به این موضوع از عجایب کم نظیر در بیانیه فوق الذکر به نظر می رسد.

چهارم:
برخی از موارد ذکر شده در مصاحبه مطبوعاتی سرمربی محترم باشگاه ذوب آهن، روابط عمومی همچنین بیانیه این باشگاه مصداق روشن نشر اکاذیب افترا و تشویش اذهان عمومی است که باشگاه پیکان نسبت به تنظیم شکایت رسمی و قانونی در این خصوص اقدام خواهد کرد.

ارسال نظر