کد خبر 580049
عزیزی‌خادم؛

امیدوارم حمایت‌ ها تداوم داشته باشد تا راحت به جام‌ جهانی صعود کنیم

رییس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم حمایت‌ها تداوم یابدتا بتوانیم با کمک خدا صعود راحتی به جام جهانی داشته باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شهاب الدین عزیزی خادم در نشست وزیر ورزش با مسئولان ورزش جزیره کیش اظهار داشت: باید ابتدا پیروزی روز گذشته تیم ملی فوتبال ایران را تبریک بگویم و از همه عزیزان مخصوصاً حمید سجادی که همواره کمک حال فوتبال بوده‌، قدردانی کنم. امیدوارم این حمایت‌ها تداوم یابدتا بتوانیم با کمک خدا صعود راحتی را به جام جهانی داشته باشیم و نماینده خوبی برای کشورمان باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه در خصوص گزارشی که به وزیر ورزش و جوانان ارائه داده توضیحاتی را بیان کرد و گفت: نگاه ما در فدراسیون بعد از استقرار این بود که بتوانیم فضای جدیدی را برای برنامه‌ریزی تیم‌های ملی فوتبال ایجاد کنیم. در همین راستا با تکیه بر ظرفیتها و زیرساختهای ورزشی برای جزیره ی زیبای کیش برنامه‌ریزی کردیم تا در راستای یک همکاری دوجانبه با نگاه توسعه‌‌ای زمینه رشد و شکوفایی فوتبال را مهیا کنیم. به همین دلیل از خرداد تفاهم‌نامه برای تیم ملی فوتبال، فوتسال و بانوان تنظیم کرده تا در آینده برای مسابقات بین‌المللی و همچنین تاسیس یک پایگاه دائمی برای تیم‌های ملی در جزیه کیش ایجاد شود.

وی با اشاره به برنامه های توسعه‌‌ای فدراسیون فوتبال اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها تصمیم گرفتیم 5-4 زمین فوتبال و دو سالن یکی برای بدنسازی و یکی برای پزشکی است احداث کنیم.

عزیزی خادم با بیان اینکه تیم‌های ملی فوتبال ایران امروز صاحب برند هستند، توضیح داد: تیم ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و بانوان جهانی هستند و تیم ملی فوتبال نیز امروز در رده اول آسیا و گروهش قرار دارد. ضمن اینکه این تیم از رده چهلم به بیستم دنیا ارتقا پیدا کرده و به یکی از تیم‌های صاحب سبک و صاحب نام در آسیا و دنیا تبدیل شده است.

وی سبقه ورزشی حمید سجادی را مورد توجه حاضران قرار داد و افزود: فکر می‌کنم چنین فرصتی دیگر برای دولت و فوتبال ایجاد نخواهد شد. چون شخص وزیر ورزش وجوانان که سابقه مدیریت ورزش جزیره را هم داشته‌ در کنار ورزش است. البته این موضوع مسئولیت او را بیشتر می‌کند. سجادی اشراف خوبی در حوزه علمی و اجرایی دارند و ما نیز همراه او هستیم. همچنین حضور محمد برای توسعه مناطق آزاد و فوتبال مثمرثمر است. فکر می‌کنم باید از این فرصت تاریخی استفاده کرد.

رییس فدراسیون فوتبال از جزیره کیش به عنوان گنجینه‌ای از خاک کشور نام برد و گفت: هرجا بتوانیم کمک کنیم با افتخار می‌آییم. سجادی همه تلاشش را می‌کند تا اتفاق خوبی برای فوتبال و کیش رخ بدهد. سرمایه عظیمی پشت فوتبال ایران است و حضور ملی‌پوشان ایرانی می‌تواند دیگر رشته‌های ورزشی را به این جزیره بکشاند. برای رسیدن به این مرحله باید یک پایگاه دائمی برای فوتبال و ورزش ایران تشکیل می‌دادیم. در این راستا ما ابتدا روی سه زمین چمن نظر داشتیم ولی سجادی نگاه بلندنظرانه داشت و گفت چه اشکالی دارد پنج زمین تاسیس شود تا باشگاه‌ها نیز استفاده کنند.

ارسال نظر