کد خبر 579203
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

رسیدگی دادگاه CAS به یک پرونده جنجالی / حکم بی سابقه صادر می شود؟

به زودی تکلیف پرونده جنجالی دیدار سایپا و پیکان در فصل گذشته لیگ برتر مشخص خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ جلسه آنلاین دادگاه عالی ورزش برای رسیدگی به پرونده دیدار پیکان - سایپا با حضور نمایندگان دو باشگاه و نماینده فدراسیون فوتبال روز جمعه برگزار خواهد شد.

فصل گذشته دیدار دو تیم سایپا و پیکان در هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر در شرایطی برگزار شد که نارنجی پوشان در کورس بقا در لیگ بودند و به سه امتیاز این بازی نیاز داشتند ولی نتیجه را دو بر یک واگذار کردند. اما بعد از پایان بازی مشخص شد تیم پیکان ۶ تعویض در این دیدار انجام داده و یک تعویض اضافی داشته و این موضوع جنجال زیادی بپا کرد و اظهار نظرهای مختلفی در موردش شد و پرونده آن به کمیته انضباطی و سپس به استیناف رفت.

قوانین انضباطی در این خصوص شفاف نبود و از همین رو بحث‌های زیادی در این مورد شکل گرفت. کمیته انضباطی چند روز بعد از این دیدار حکم را به سود سایپا داد و نتیجه بازی را ۳ بر صفر به سود این اعلام کرد. این حکم علاوه بر پیکان با اعتراض نساجی و ذوب آهن که در کنار سایپا در جنگ برای ماندن در لیگ بودند هم همراه شد.

پرونده به کمیته استیناف رفت و این کمیته، رای قبلی را باطل کرد و سه امتیازی که از سوی کمیته انضباطی به سایپا داده شده بود از این تیم گرفته شد. سپس باشگاه سایپا پس از حکم استیناف پرونده را به دادگاه CAS ارجاع داد و امید زیادی داشت تا در این پرونده پیروز شود. پس از این اتفاقات، لیگ بیستم به پایان رسید و سایپا پایین ‌تر از ذوب آهن به لیگ یک سقوط کرد و سبزپوشان اصفهانی آخرین تیمی بودند که در لیگ ماندنی شدند.

عکس های درون مطلب CAS

با وجود اینکه فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر و لیگ دسته اول چند هفته‌ای است شروع شده و ذوب آهن و سایپا در دو سطح متفاوت بازی‌هایشان را شروع کردند ولی نارنجی پوشان همچنان پیگیر پرونده جنجالی هستند و امید دارند با سه هیچ شدن بازی مقابل پیکان و واریز شدن سه امتیاز به حساب آنها، به لیگ برتر بازگردند و ذوب آهن به جای آنها به دسته پایین تر سقوط کند. 

در همین راستا با خبر شدیم روز جمعه هفته جاری نشست نمایندگان فدراسیون فوتبال و دو باشگاه سایپا و پیکان با قاضیان دادگاه CAS به صورت آنلاین برگزار خواهد شد تا مسئولان CAS با شنیدن صحبت‌های طرفین ماجرا بتوانند در خصوص این پرونده تصمیم گیری کنند.

مهرداد سراجی، مدیرعامل سایپا در مقاطع مختلف بارها با قطعیت از پیروزی در این پرونده در دادگاه CAS صحبت کرده و اطمینان دارد تیمش با این حکم دوباره لیگ برتری خواهد شد.

باید دید در نهایت دادگاه حکمیت ورزش که آخرین مرجع رسیدگی به پرونده‌های این چنینی است، پرونده دیدار جنجالی را با چه حکمی مختومه می‌کند.

ارسال نظر