کد خبر 578704
رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳سال قهرمانی جهان؛

سجاد غلامی به مدال نقره رسید

سجاد غلامی نماینده وزن ۸۶کیلوگرم ایران با شکست برابر حریفی از اوکراین به مدال نقره رقابت های زیر ۲۳سال قهرمانی جهان بسنده کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در شب پایانی رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در بلگراد پایتخت صربستان در حال برگزاری است، سجاد غلامی نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در دیدار نهایی برابر موخامد علی اف از اوکراین به روی تشک رفت و در پایان با نمایشی ضعیف با نتیجه سنگین ۱۱ بر ۴ شکست خورد و از رسیدن به مدال طلای جهان بازماند تا آذرپیر تنها طلایی تیم ۱۰ نفره کشتی آزاد ایران در رقابت های جهانی صربستان باشد.

به این ترتیب با توجه به شکست دو فینالیست ایران در ۵ وزن دوم و امتیازات کسب شده توسط روسیه، قهرمانی روسیه در این رقابت ها قطعی شد.

غلامی پیش از این  در دور مقدماتی که روز گذشته برگزار شد، در دور اول با توجه به حاضر نشدن ابوبکر آباکاروف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان به پیروزی رسید و در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر ۲ از سد امره جیفتجی از ترکیه گذشت. غلامی سپس با نتیجه ۵ بر صفر مهر مارکوسیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز  ایوارس سامسونوکس از لتونی را با نتیجه ۹ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

در ادامه رقابت های ۵ وزن دوم، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و سید مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف رقبایشان می روند.

پیش از این  امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا رسید، محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، علی‌اکبر فضلی در وزن ۷۰ کیلوگرم و علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

ارسال نظر