کد خبر 578662

تشکر دیاباته از هواداران استقلال و تمجید از استراماچونی تا صحبت به زبان عربی + فیلم

مهاجم سابق استقلال و کنونی الغرافه بعد از درخشش در لیگ ستارگان هواداران آبی های پایتخت را فراموش نکرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شیخ دیاباته مهاجم سابق استقلال در این فصل برای الغرافه قطر زیر نظر استراماچونی سرمربی اسبق آبی های پایتخت بازی می کند.

ستاره آفریقایی در این فصل از لیگ ستارگان در 9 بازی 6 گل برای الغرافه به ثمر رسانده و درخشش بی نظیری برای تیم قطری داشته است. در همین رابطه باشگاه الغرافه لحظاتی یک مصاحبه اختصاصی با این بازیکن انجام داد که در زیر می توانید این گفت وگو را بخوانید و تماشا کنید.

شیخ دیاباته  2

آیا هماهنگی و درخشش با الغرافه سخت بود؟

خیلی سریع با الغرافه هماهنگ شدم و درخشیدم چون از مربی(استراماچونی) شناخت خوبی داشتم. همچنین بازیکنان و مدیریت باشگاه استقبال خوبی از من کردند. من به اینجا آمدم تا به تیم کمک کنم و تمام این موارد باعث شد تا خیلی سریع با تیم هماهنگ شوم. 

وقتی در اولین بازی ات برای الغرافه گلزنی کردی چه احساس داشتی؟

درست است من در اولین بازی خودم با الغرافه گلزنی کردم و با گل من با نتیجه یک بر صفر برنده شدیم.

همیشه گلزنی برای مهاجم خیلی خوب است و باعث می شود تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشد. دلیل اینکه در اولین بازی گلزنی کردم این بود که با تمام وجودم برای کمک به تیم آمده ام. هدف من به عنوان یک مهاجم کمک به تیم با گلزنی است.

باشگاه الغرافه کامنت یک هوادار استقلالی را از شیخ پرسید که سوال کرده بود: محبوب ترین مهاجم تاریخ از نظر تو چه کسی است؟ ما از ایران عاشق تو هستیم.

(باخنده) ممنونم از تمام هواداران. جا دارد از این فرصت استفاده کنم و از هواداران باشگاه استقلال تشکر کنم. من دوران لذت بخشی را به همراه استقلال گذراندم و مخصوصا در زمان مربیگری استراماچونی بهترین دوران من بود. استرا باعث آمدنم به استقلال بود. از اینجا به تمام هواداران استقلال سلام می کنم.

14000816000613_Test_NewPhotoFree

معتقدم رونالدوی برزیلی بهترین مهاجم نوک تاریخ فوتبال است. بدون شک من بازیکنان دیگری را نیز دوست دارم ولی رونالدو را از همه بهتر می دانم.

تنومندترین مدافع لیگ ستارگان چه کسی است؟ به نظرت بهترین بازیکن لیگ قطر چه کسی است؟

به نظرم تمام مدافعان خوب هستند. من به عنوان مهاجم باید مقابل این مدافعان بهتر عمل کنم. هنوز دو بازی نیاز دارم تا با تمام تیم ها بازی کنم. اما تا اینجای رقابت ها تمام مدافعان عملکرد خوبی داشتند و وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دادند. وظیفه من است که فرصت هایی را ایجاد کنم تا از مدافعان عبور کنم و گلزنی کنم.

نظرت درباره سبک بازی استراماچونی چیست؟ بازیکنان جوان تیم را چگونه ارزیابی می کنی؟

من استراماچونی را از خیلی وقت پیش می شناسم. او فراتر از یک مربی است. سیستم بازی اش را خیلی خوب می دانم و دوست دارم زیر نظر او بازی کنم. او به من اعتماد کرد و به من خیلی کمک کرد. به همین خاطر من خوشحال زیر نظر او با سبک او بازی می کنم. بازیکنان جوان تیم نیز تلاش زیادی می کنند و در زمین تلاش می کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

14000816000614_Test_NewPhotoFree

 

می گویند به زبان عربی خوب صحبت می کنی؟

با خنده به عربی-بله من خوشحالم اینجا هستم. تلاش خواهیم کرد تا در الغرافه موفق شود.

در زیر می توانید فیلم مصاحبه ستاره سابق استقلال را تماشا کنید.

 

ارسال نظر