کد خبر 577853
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

هفته چهارم لیگ برتر - استقلال و سپاهان می‌خواهند صدرنشین بمانند

هفته چهارم لیگ برتر باشگاه‌های ایران امروز بعد از ظهر با انجام چهار مسابقه آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین ،   هفته چهارم لیگ برتر فوتبال امروز (جمعه) با برگزاری چهار دیدار آغاز می‌شود و روز شنبه با برگزاری چهار دیدار دیگر به پایان می‌رسد. در زیر نگاهی به دیدارهای روز نخست این هفته خواهیم داشت.

هوادار - پدیده

در سیاهه ناکام‌های سه هفته اخیر لیگ برتر نام دو هوادار و پدیده را می‌توان پررنگ نوشت، دو تیمی که تا اینجا شرایط سختی را سپری کرده‌اند و فعلاً امیدوار به آینده هستند. در این بین هوادار برخلاف پدیده بازی‌های بدی به نمایش نگذاشته است، ضمن اینکه آنها طبق قرعه در سه هفته اول با دو تیم مدعی استقلال و سپاهان بازی کرده‌اند. تیمِ عنایتی در یکی از دیدارهای ابتدایی هفته چهارم امروز در خانه میزبان تیمش از شهر زادگاه اوست، تیمی با مربیگری میثاقیان که در دوره‌ای مربی همین سرمربی امروز هوادار بوده است. پدیده که این فصل از حیث بلاتکلیفی و مشکلات مدیریتی در حد نامش بوده است، دلخوش به هفته‌های آتی و باز شدن پنجره‌ای است که بعد از پرداخت بدهی کوزین ایتالیایی (مربی سابق پدیده) به روی مشهدی‌ها گشوده شد.

تراکتور - پیکان

پیکان شروع خوبی در لیگ برتر داشته و بدون احتساب بازی عقب افتاده‌اش با ذوب‌آهن در دو دیدار چهار امتیاز کسب کرده است. پیکان در صورتی که بتواند از زمین تراکتور امتیاز بگیرد به شروع خوبش در لیگ ادامه خواهد داد. تراکتور هم از سه بازی گذشته تنها سه امتیاز کسب کرده و برای اینکه خودش را از پایین جدول جدا کند، نیاز به برد خانگی دارند. تراکتوری‌ها هفته گذشته برابر استقلال یک نیمه خوب بازی کردند و می‌توان گفت هفته به هفته شرایط بهتری پیدا کرده‌اند. پیکان با چهار امتیاز در رده ششم و تراکتور با سه امتیاز در جایگاه دهم جدول رده‌بندی ایستاده‌اند. 

فجرسپاسی - استقلال

استقلال بهترین شروع چند فصل اخیر خود را داشته و با کسب سه پیروزی متوالی به همراه سپاهان بالانشین جدول 16 تیمی لیگ بیست‌ویکم است. شاگردان فرهاد مجیدی این فصل برخلاف گذشته حواشی کمتری دارند و با وجود برخی نقاط ضعف روندی رو به رشد را دنبال می‌کنند و بعد از شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک سایه رقیب سنتی را دورتر از همیشه می‌بینند. استقلالی‌ها قصد دارند تا پیش از تعطیلی لیگ به دلیل بازی‌های تیم ملی فوتبال، چهارمین پیروزی خود را امروز در شیراز جشن بگیرند تا همچنان خودشان را به‌عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی معرفی کنند. 

پیروزی آنها اگر با توقف سپاهان در دربی اصفهان همراه شود، صدر جدول آبی پررنگ خواهد شد و چه خبری بهتر از این برای استقلالی‌ها که این فصل جز قهرمانی هدف دیگری ندارند. مجیدی برای این بازی رودی ژستد مهاجم فرانسوی جدید خود را خواهد داشت، اما با تصمیم او بازیکنانی مثل آرمان رمضانی، متین کریم‌زاده، فردین رابط، محمد جواد به‌آفرین و محمدرضا آزادی در سفر به شیراز حضور ندارند.

فجرسپاسی هم در سه دیدار گذشته خود سه امتیاز گرفته است، اما سرمربی و بازیکنان این تیم قبل از بازی گفته‌اند به استقلال باج نخواهند داد و حتی به فکر شکست این تیم هستند. باید دید در حافظیه شیراز فال خوب برای چه تیمی در می‌آید. فجری‌ها با سه امتیاز در رده نهم جدول قرار دارند. 

ذوب‌آهن - سپاهان

دربی اصفهان یکی از بازی‌های مهم امروز و این هفته است. می‌گویند دربی اصفهان زیباترین دربی ایران است، حتی زیباتر از دربی تهران. اگر به دیدارهای چند سال اخیر دو تیم سپاهان و ذوب‌آهن نگاه کنید این ادعا پر بیراه نیست. در این چند ساله جایگاه دو تیم در جدول و بقای یکی و قهرمانی دیگری خیلی برای طرف مقابل مهم نبوده است و آنچه اهمیت داشته سه امتیاز دربی بوده و بس. هنوز بازی یکی مانده به آخر فصل پیش از خاطرات پاک نشده که سپاهان برای قهرمانی خود، رقیب همشهری را تا لبه پرتگاه فرستاد. امروز البته تیمی ترس سقوط ندارد، اما انگیزه قهرمانی چرا. سپاهان این فصل هم در قامت یک مدعی تمام عیار ظاهر شده و از همین هفته‌های ابتدایی اسبش را برای قهرمانی زین کرده و برای رسیدن به این هدف خودی و غیرخودی نمی‌شناسد. باید دید ذوب‌آهن هم به سرنوشت قربانیان هفته‌های اخیر تیمِ نویدکیا اضافه می‌شود یا امتیاز اول را از این تیم می‌گیرد.

ارسال نظر