کد خبر 577678

ورزشگاه حافظیه آماده است

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز پس از گذشت ۸ سال آماده است تا در ورزشگاه حافظیه شیراز روز سختی را برای استقلال تهران رقم بزند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز پس از ۸ سال غیبت در ادوار مسابقات لیگ برتر فوتبال، سرانجام در فصل بیست و یکم موفق شد به جمع تیم‌های سطح اول فوتبال کشور برگردد.

شاگردان علی اصغر کلانتری که بیشتر آنها با سهمیه سربازی به تیم فجر اضافه شدند با وجود انجام بازی‌های قابل قبول در دوهفته ابتدایی این مسابقات مقابل تیم‌های نساجی مازندران و گل گهر سیرجان، اما بازی را با نتایج مشابه یک بر صفر به این دو تیم واگذار کردند.

فجری‌ها برای شکستن طلسم و دستیابی به نخستین پیروزی خود در لیگ برتر به آبادان رفتند و در ایستگاه سوم در یک بازی حساب شده موفق شدند میزبان خود تیم نفت آبادان را با دو گل از پیش رو بردارند و اکنون با سه امتیاز در رده نهم جدول مسابقات جای دارند.

فجر شهید سپاسی حالا روز جمعه ۱۴ آبان ماه در یکی از حساس‌ترین بازی‌های نیم فصل خود باید در ورزشگاه حافظیه شیراز رودر روی استقلال فرهادمجیدی با بازیکنان مطرح و آماده این فصل قرار بگیرد.

استقلال بازی راحتی در حافظیه نخواهد داشت

علی اصغر کلانتری سرمربی زردپوشان شیرازی، از بازی سخت استقلال در شیراز سخن گفت و بیان داشت: مطمئن باشید نمی‌گذاریم استقلالی‌ها در حافظیه بازی راحتی مقابل ما داشته باشند و برای شکست این تیم برنامه داریم.

عزم جزم استقلال برای قهرمانی در سه هفته نخست لیگ بیست و یکم مقابل تیم هوادار تهران با یک گل، مقابل ذوب آهن اصفهان با دو گل و مقابل تراکتورسازی تبریز با یک گل به برتری رسیدند و ۹ امتیازی با ۴ گل زده و بدون گل خورده پس از سپاهان در مکان دوم جدول قرار دارند.

شاگردان مجیدی که سالهاست در دست یابی به جام لیگ برتر ناکام بوده‌اند با جذب چندین بازیکن تراز اول فوتبال کشور و همچنین دو بازیکن فرانسوی عزم خود را برای قهرمانی جزم کرده‌اند و با انگیزه بسیاری به شیراز می آیند.

آخرین بازیکنی که به جمع آبی پوشان اضافه شد «رودی ژستد» فرانسوی است که سابقه حضور در لیگ برتر انگلستان را در کارنامه دارد و از یک باشگاه یونانی به استقلال پیوسته که با صادر شدن کارت ITC او این بازیکن به همراه تیم به شیراز سفر خواهد کرد اما حضورش در میدان حافظیه مشخص نیست.

با اعلام باشگاه استقلال، جعفر سلمانی و علیرضا رضایی دو بازیکن تازه وارد آبی پوشان هستند که حضورشان در بازی با فجر سپاسی بدلیل سرماخوردگی نامشخص است.

تاریخچه بازی‌های دو تیم استقلال و فجر سپاسی

در سی و چهار مصاف رسمی دو تیم در مسابقات لیگ آزادگان، لیگ برتر و جام حذفی، ۱۹ پیروزی بنام آبی پوشان پایتخت ثبت شده، ۱۲ بازی دو تیم باتساوی به پایان رسیده است و همچنین سهم شیرازی‌ها ۳ پیروزی مقابل استقلال می‌باشد.

آخرین مصاف دو تیم به مردادماه سال ۱۳۹۲ و در چارچوب مسابقات دوره سیزدهم لیگ برتر باز می‌گردد که در این دیدار تیم استقلال با نتیجه ۴ بر ۲ در حافظیه مقابل نماینده فوتبال فارس به برتری رسید.

حافظیه، آماده‌تر از همیشه

غلامعلی هنرپیشه رئیس هیأت فوتبال استان فارس در خصوص آمادگی ورزشگاه حافظیه برای دیدار روز جمعه اظهار داشت: روز چهارشنبه به همراه مدیرکل ورزش و جوانان استان از ورزشگاه حافظیه بازدیدی داشتیم و این ورزشگاه کاملاً محیا و آماده بازی تیم‌های فجر شهیدسپاسی و استقلال است و کیفیت چمن آن نیز به حد مطلوب و قابل قبول رسیده و مشکلی برای انجام این دیدار وجود ندارد.

وی افزود: کیفیت چمن برخی دیگر از ورزشگاه‌های کشور از ورزشگاه حافظیه هم کمتر است اما متأسفانه برخی افراد قصد سیاه نمایی دارند و زمین حافظیه مشکلی برای میزبانی ندارد.

ارسال نظر