کد خبر 575182
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

آشنایی با رودی ژستد / خرید جدید استقلال از لیگ برتر انگلیس می آید

شب گذشته رودی ژستد مهاجم مدنظر فرهاد مجیدی برای عقد قرارداد با استقلال وارد تهران شد.

اقتصاد آنلاین - امیر جهانی ، استقلال از ابتدای تابستان برای تقویت خط حمله خود به دنبال جذب مهاجم خارجی بود و به نظر می رسد این مهم در حال به سرانجام رسیدن است. ژستد ۳۳ ساله شب گذشته با استقبال مسئولان باشگاه وارد تهران شد و قرار است پس از انجام تست پزشکی، به زودی قرارداد خود را با آبی پوشان منعقد کند. 

ژستد دوران بازی خود را از تیم پایه متز آغاز کرد و با پیشرفت در این باشگاه، به تیم ب و سپس ترکیب تیم اصلی متز رسید. این بازیکن پس از دو سال حضور در متز، به صورت قرضی راهی تیم کان شد و دوباره به متز بازگشت و بعد از یک فصل حضور مجدد در این تیم، راهی چمپیونشیپ انگلیس شد و پس از گذراندن دو فصل درخشان با بلکبرن، راهی استون ویلا شد تا بازی در لیگ برتر را هم تجربه کند. بعد از دو فصل بازی در ویلا، ژستد در چمپیونشیپ دوران بازی خود را ادامه داد و دوره ای کوتاه را هم در لیگ برتر استرالیا گذراند. ژستد فصل جدید را هم در لیگ یونان با گلزنی آغاز کرده است. وی سابقه بازی برای تیم ملی زیر ۱۹ سال فرانسه را هم در کارنامه دارد و با این تیم در رقابت‌های یورو ۲۰۰۷ به نیمه نهایی هم رسید اما تیم ملی کشورش در ضربات پنالتی مغلوب اسپانیای قهرمان شد. او در رده بزرگسالان برای تیم ملی بنین به میدان رفته است.

بنابر اطلاعات مندرج در هواسکورد، نقاط قوت ژستد توانایی فوق العاده در تمام کنندگی و پیروزی در دوئل‌های رودر روست . فصل ۱۵-۲۰۱۴ بهترین فصل فوتبالی ژستد محسوب می‌شود که وی موفق شد در لیگ فیزیکی چمپیونشیپ در ۳۹ مسابقه، ۲۰ گل به ثمر برساند و این آمار درخشان باعث حضور او در لیگ برتر شد. رودی ژستد توانایی بازی در تمامی پست های خط حمله از جمله وینگر راست و چپ و مهاجم دوم را هم دارد اما پست اصلی او مهاجم نوک است و احتمالا اگر مشکل خاصی به وجود نیاید، به زودی به ترکیب استقلال اضافه خواهد شد. هرچند که شنیده می شود درصورت ورود او، مجیدی یکی از مهاجمانش را کنار خواهد گذاشت و درحال حاضر اولویت با امین قاسمی نژاد خرید جدید آبی هاست که به نظر نتوانسته نظر فرهاد مجیدی را جلب کند.

ارسال نظر