کد خبر 574591
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

ماجرای پروژه لاکچری فدراسیون دوچرخه سواری / ویرانه ای به جا مانده است

پروژه ساخت یک ساختمان مجهز برای فدراسیون دوچرخه سواری، اکنون تبدیل به یک مجموعه نیمه کاره شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ زمانی که  کلنگ  احداث ساختمان جدید فدراسیون دوچرخه سواری زده شد، قرار بود این فدراسیون به زودی و ظرف چند ماه صاحب یک ساختمان لوکس با نمای زیبا شود اما اکنون همه چیز در حد همان قول و قرار ابتدایی باقی مانده است. از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ که کلنگ احداث این ساختمان توسط مهدی علی نژاد معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان زده شد تاکنون که یک سال  و ۹ماه از آن می گذرد تنها چیزی که نصیب فدراسیون شده یک ساختمان نیمه کاره است که آن هم در حال حاضر به حال خود رها شده و بخش اداری فدراسیون نیز در کمپ تیم های ملی جا خوش کرده است. نکته این است که تامین هزینه های احداث آن با توجه به تورم از ابتدا مشخص بود که بالا است و نکته این است که همان موقع پیش بینی برای تامین اعتبارات لازم باید انجام می شد که به نظر می رسد مسئولان وقت فدراسیون اصلا تورم را در نظر نگرفته بودند.

اکنون با وجود این که هنوز این ساختمان به بهره‌برداری نرسیده است اما سقف آن ریزش داشته است! جدا از این مساله یک نکته عجیب در طراحی این ساختمان به چشم می‌خورد و این که راه پله برای پشت بام در نظر گرفته نشده است. درواقع اگر به طبقه آخر ساختمان بروید، مشاهده می‌کنید راه پله تمام می‌شود و دیگر دسترسی به پشت بام وجود ندارد. 

WhatsApp Image 2021-10-25 at 15.06.39

پس از انتخابات و روی کار آمدن رییس جدید نیز انتقادات زیادی نسبت به فروخته شدن ساختمان قبلی فدراسیون و نوع احداث ساختمان جدید وارد شد به طوری که رشیدی که مدت زمان کوتاهی ریاست فدراسیون را برعهده دشت ایرادات فنی زیادی به نوع احداث ساختمان وارد و عنوان کرد برطرف کردن ایرادات و تکمیل آن هزینه هنگفتی را می طلبد. پس از آن فدراسیون درگیر حواشی انتخابات شد و دیگر نوبت به تعیین تکلیف ساختمان نرسید. در نهایت هم رشیدی استعفا داد و فدراسیون دوباره وارد دوران سرپرستی شد.

در حال حاضر هم که فدراسیون با سرپرستی اداره می شود تا دوباره انتخابات آن برگزار و رییس جدید مشخص شود. در دوران سرپرستی فدراسیون هم نمی توان این انتظار را داشت که اعتبار لازم تامین و کار ساخت و ساز از سر گرفته شود. در واقع آنچه که مشخص نیست، مسئولیت وضعیت این ساختمان و بی جا و مکان بودن فدراسیون و مهمتر از آن تامین هزینه های میلیاردی برای تکمیل ساختمان است. آنهم برای فدراسیونی که هنوز تکلیف رییس و اعضای خود را به درستی نمی‌داند.

 

ارسال نظر