کد خبر 572961
اقتصاد آنلاین بررسی می‌کند؛

لیگ بیست و یکم فوتبال امروز رونمایی می‌ شود / پایان ماه عسل، آغاز دوران بی‌ پولی !

بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز به صورت رسمی استارت می‌خورد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ از ساعت ۱۶ امروز و با دیدارهای  پدیده مشهد – آلومینیوم اراک، نساجی مازندران – فجرشهید سپاسی شیراز و پیکان – نفت مسجدسلیمان، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر اغاز می‌شود. در این پرونده ویژه، نگاهی به ۱۶ تیم حاضر در بیست و یکمین لیگ حرفه‌ای رقابت‌های لیگ برتر داشته‌ایم تا با توجه به شرایط فعلی و دورنمای آنها، شماتیک کلی تیم‌های حاضر را مورد بررسی قرار دهیم.

پرسپولیس؛ به دنبال دبل تریک

قهرمان پنج دوره متوالی لیگ برتر فوتبال در فصل جدید همچنان به دنبال بهبود رکورد فوق‌العاده‌اش است. آن‌ها بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر را با تغییرات چندان زیادی آغاز نمی‌کنند.اگر چه گل‌محمدی در فصل جدید سه مهره تأثیرگذار پرسپولیس یعنی احمد نورالهی، محمدحسین کنعانی‌ زادگان و شهریار مغانلو را به دلیل رفتنشان به لیگ‌های امارات، قطر و سپاهان دیگر در اختیار ندارد، اما سرخ‌ها در پنج سالی که قهرمان شده‌اند، نشان داده‌اند که رفتن یک یا چند بازیکن تأثیرگذار نمی‌تواند روندی را که آغاز کرده‌اند، متوقف کند. علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی، رضا دهقانی، حامد پاکدل و رضا اسدی، تازه واردان پرسپولیس هستند که گل محمدی امیدوار است با این خرید‌های تازه بتواند جای سه ستاره مهمش را که دیگر در اختیار ندارد، پر کند. با تمام این‌ها رقابت نزدیک برای قهرمانی در فصل گذشته که بین سپاهان و پرسپولیس وجود داشت، نشان داد قرمز‌ها در فصل جدید کار سختی برای رسیدن به ششمین جام متوالی پیش‌رو خواهند داشت. به خصوص که در برهه کنونی با توجه به حذف تلخ از آسیا، پرسپولیسی‌ها خیلی روحیه بالایی ندارند.

سپاهان؛ قول قهرمانی محرم

پس از رقابت نزدیک و میلیمتری فصل گذشته با پرسپولیس که تنها دو امتیاز کم آوردند، اصفهانی‌ها در لیگ بیست‌ و یکم تنها به بالا بردن جام قانع می‌شوند. با وجود تردید‌هایی که در آغاز فصل قبل با اولین تجربه محرم نویدکیا روی نیمکت سپاهان برای موفقیت زرد‌ها به وجود آمده بود، اما سرمربی جوان و کم حرف اصفهانی‌ها از همان اول شروع کار نشان داد که سپاهانی‌ها می‌توانند روی او برای موفقیت‌های بزرگ حساب ویژه‌ای باز کنند. سپاهان با حضور نویدکیا در فصل گذشته دوباره به جمع تیم‌های مدعی برگشت و تا هفته‌های آخر هم سایه به سایه قرمز‌ها پیش آمد و حالا برای فصل جدید، نویدکیا رسما قول قهرمانی داد. به خصوص که آن‌ها تا جایی که توانستند برای لیگ جدید بازیکن‌های اسم و رسم‌داری را به ترکیبشان اضافه کردند، شهریار مغانلو و مسعود ریگی را از پرسپولیس و استقلال و فرشاد احمدزاده را از فولاد به خدمت گرفتند تا با وجود جدایی بازیکنانی مانند احسان حاج صفی، پیام نیازمند و کی روش استنلی، یکی از مدعیان اصلی بیست‌ویکمین دوره لیگ برای رسیدن به جام قهرمانی در بهار سال آینده باشند و بعد از هفت سال دوباره جام را به زاینده‌رود ببرند.

استقلال؛ هدف؟ شکستن طلسم

حسرت استقلالی‌ها برای قهرمانی دیگر طولانی شده و هشت سالی از آخرین قهرمانی‌ آبی‌ها در لیگ برتر می‌گذرد. در فصل‌های اخیر با توجه به تغییرات مدیریتی زیاد و همچنین رفت و آمد‌های زیاد روی نیمکت، استقلال نتوانسته‌ ثباتی را که یک تیم برای موفقیت لازم دارد را داشته باشد. آن‌ها در حالی با فرهاد مجیدی برای فصل جدید آماده می‌شوند که در لیگ قبل اگر چه در جمع سه تیم اول لیگ بودند، اما با توجه به فراز و نشیب‌های زیادشان کمتر توانستند خودشان را به عنوان مدعی قهرمانی مطرح کنند. حالا آن‌ها فصل جدید را هم با یک هدف تکراری که هشت سال است در پی آن هستند آغاز می‌کنند، یعنی کسب چهارمین قهرمانی در لیگ برتر. استقلالی‌ها برای فصل جدید تغییرات زیادی داشته‌اند و مهدی قایدی، هرویه میلیچ، شیخ دیاباته، مسعود ریگی و فرشید اسماعیلی مهم‌ترین جداشدگان آبی‌ها هستند که قرار است جایشان با نام‌هایی مانند امین قاسمی‌نژاد، زبیر نیک‌نفس و روزبه چشمی که بار دیگر به استقلال برگشته است، پرشود. با تمام این تغییرات به نظر می‌رسد لیگ بیست ‌و یکم آخرین فرصت مجیدی خواهد بود و او تنها با شکستن طلسم قهرمانی خواهد توانست جای پایش را در استقلال محکم کند.

تراکتور؛ بی ستاره تر از همیشه

پرشور‌ها در چند فصل گذشته پرحاشیه‌ ترین روز‌های تاریخشان را سپری کردند. تیمی که در فصل ۹۴ - ۹۳ تا یک قدمی جام هم پیش رفت، اما پس از آن با توجه به واگذاری‌های متعدد مدیریتی و دست به دست شدن بین مالکان مختلف، دیگر از آن تیم مدعی که با هواداران پرشورش برای هر تیمی یک حریف ترسناک بود، خبری نیست. اوج این موضوع هم در سه فصل اخیر و پس از انتقال مالکیت تراکتور به محمدرضا زنوزی سرمایه‌دار تبریزی بود. سال‌هایی که تراکتور به صورت متوسط در هر فصل حضور سه مربی جدید را روی نیمکت تجربه کرده و هزینه‌های هنگفتی برای خرید ستاره‌ها متقبل می‌شد اما همین تغییرات زیاد سبب شد تا این تیم تبریزی از جمع مدعیان فاصله بگیرد. آن‌ها در شرایطی برای فصل جدید آماده می‌شوند که فصل گذشته روی پله چهارم قرار گرفتند و لیگ بیست‌ویکم را با فیروز کریمی آغاز خواهند کرد، آن هم بدون اشکان دژاگه و مسعود شجاعی که از این تیم جدا شده‌اند تا مثلث کاپیتان‌های سابق تیم ملی در تراکتور از بین برود و دژاگه و شجاعی هم یک فصل بعد از احسان حاج صفی، این تیم را ترک کنند. تراکتور هم بر خلاف فصل‌های پیش ترجیح داده است برای لیگ بیست‌ویکم دنبال اسم‌های بزرگ نرود تا این تیم در فصل جدید یکی از بی‌ستاره‌ترین ترکیب سال‌های اخیرش را به میدان بفرستد.

گل‌گهر سیرجان؛ به دنبال سهمیه 

یکی از گران ‌ترین و پرخرج‌ ترین تیم‌های حاضر در این فصل لیگ برتر، سیرجانی‌ها محسوب می‌شوند. تیمی که به واسطه اتصال به معادن مس، کمتر محدودیتی را در بحث مالی برای خودش معین کرده‌ و شایعه قرارداد ۵۰ میلیاردی امیر قلعه نویی برای سه سال در این تیم به خوبی گویای همه چیز است. گل گهر که تبدیل به تیم دوم بازیکنان سابق استقلال و پرسپولیس شده است، در فصل گذشته توانست رتبه قابل قبول پنجم را به دست بیاورد اما امسال انتظارات بیشتری از این تیم می‌شود. برای فصل جدید هم به نظر می‌رسد سیرجانی‌ها همان رویکرد دو فصل گذشته را در پیش گرفته‌اند و با جذب بازیکنانی که سابقه بازی در ترکیب سرخابی‌ها را دارند، می‌خواهند ادامه دهند. شایان مصلح، محسن فروزان و محمدرضا خا‌نزاده جدیدترین خرید‌های امیر قلعه‌نویی هستند که سابقه بازی در دو تیم بزرگ پایتخت را داشته‌اند و قرار است در فصل جدید به گل‌گهر برای رسیدن به رده‌های بالاتر و کسب سهمیه آسیایی کمک کنند. هرچند که رسیدن به این موضوع بسیار سخت خواهد بود به خصوص که حدود سه ماه از در اختیار داشتن سرمربی‌شان روی نیمکت محروم هستند و قطعا این موضوع تاثیر گذار خواهد بود.

فولاد؛ دوران جدید بدون ستاره

تیم ششم فصل گذشته لیگ در شرایطی برای حضور در لیگ بیست ‌و یکم آماده می‌شود که سرمربی سه فصل اخیرش را در اختیار ندارد و جواد نکونام که توانست فولاد را در سه دوره گذشته به جمع تیم‌های بالای جدولی برساند و جام حذفی را فصل گذشته به اهواز ببرد، پس از به مشکل خوردن با هیات مدیره تیم از جمع اهوازی‌ها جدا شد. با جدایی نکونام، قرمز‌های فولاد با عبدالله ویسی لیگ جدید را آغاز می‌کنند، مربی‌ای که با قهرمان کردن استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم نامش بیشتر از هر زمانی سر زبان‌ها افتاد، اما در پنج سال گذشته بیشتر تجربه‌های ناموفقی را در تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی ثبت کرده است. ویسی در حالی کارش را در فولاد شروع می‌کند که این تیم بازیکنان تأثیرگذاری مانند زبیر نیک‌نفس، حسین ابراهیمی، فرشاد فلاحت‌زاده و محسن فروزان را از دست داده و در نقطه مقابل تنها بازیکن مطرحی که توانسته‌اند جذب کنند، آرش افشین است. با توجه به تغییر و تحولات فولاد، آن‌ها کار سختی حتی برای حفظ همان رده شمشمی فصل گذشته در لیگ جدید خواهند داشت.

پیکان؛ اعتماد به جوانان

پیکانی‌ها فصل گذشته تا نزدیکی‌های سقوط به لیگ دسته اول پیش رفتند اما در یک سوم پایانی لیگ با نتایجی که شاگردان مهدی تارتار گرفتند، توانستند در پایان فصل یکی از تیم‌های میانه جدول باشند و ماندنی شوند. برخلاف دیگر رقیب خودروسازشان یعنی سایپا که برای اولین بار به دسته اول سقوط کرد و دیگر در فصل جدید خبری از دربی خودروسازان نیست. پیکان برای لیگ بیست ‌و یکم با توجه به جدایی تارتار و رفتن او به ذوب ‌آهن با مجتبی حسینی کارش را آغاز می‌کند. مربی جوانی که در فصل‌های اخیر در ذوب‌آهن و نفت مسجد سلیمان، کارنامه چندان بدی به جای نگذاشته است. پیکان در حالی با حسینی وارد فصل جدید می‌شود که این تیم مانند سال‌های اخیر با توجه به بودجه محدودی که در اختیار دارد، روی جذب بازیکنان جوان و گمنام زوم کرده و میانگین سنی تیم همچنان پایین است. سیاستی که یکی از مهمترین خروجی‌هایش در سال‌های گذشته شهریار مغانلو مهاجم فصل گذشته پرسپولیس و فعلی سپاهان بوده و پیکانی‌ها امیدوارند با این سیاست در فصل پیش‌ رو هم بتوانند بازیکنانی در حد و اندازه‌های مغانلو رو کنند.

مس رفسنجان؛ امتداد لیگ برتری بودن

دومین نماینده استان کرمان در حالی آماده شروع فصل جدید می‌شود که آن‌ها در لیگ گذشته و اولین تجربه‌شان در سطح اول فوتبال باشگاهی با محمد ربیعی یک تجربه پر فراز و نشیب داشتند، اما در نهایت توانستند در میانه جدول لیگ قرار بگیرند. نتیجه‌ای که در اولین تجربه لیگ برتری رفسنجانی‌ها به مثابه نمره قبولی بود. مس برای لیگ بیست ‌و ‌یکم تغییرات زیادی نداشته است و همچنان با ربیعی که توانسته بود این تیم را لیگ برتری کند، کارش را آغاز می‌کند. البته برخلاف گل گهر دیگر نماینده استان کرمان، به نظر می‌رسد در مس رفسنجان خبری از ریخت و پاش نیست و آن‌ها با یک بودجه محدود وارد لیگ برتر می‌شوند. تیمی که با توجه به سیاست سرمربی‌اش، بیشتر از آنکه به دنبال جذب بازیکنان اسم و رسم‌دار باشد، سعی کرده است با استفاده از بازیکنان جوان و بومی استان کرمان، آماده حضور در لیگ شود، البته با توجه به برداشته شدن محدودیت جذب بازیکن خارجی برای فصل جدید، مسی‌ها برای فصل جدید یک بازیکن خارجی هم به خدمت گرفته‌اند و دو بازیکن ملی پوش تیم ملی عمان را جذب کرده‌اند.

پدیده مشهد؛ بدون مالک و بدون اسم

مشخص نیست برای فصل جدید، نام این تیم شهرخودرو است یا دوباره باید آن را پدیده صدا زد. تیمی پرحاشیه که مانند تراکتور بار‌ها با تغییر مالک روبه‌رو شده و همین تغییر و تحولات سبب شده است تیم شگفتی‌ساز چند فصل پیش در دو فصل اخیر نتواند روز‌های خوبی داشته باشد. در این شرایط پدیده آماده حضور در لیگ بیست‌ و یکم می‌شود. حواشی و نامشخص بودن مدیریت و البته بودجه این تیم که مشخص نیست از سوی چه نهادی در مشهد باید مورد حمایت مالی قرار گیرد، سبب شد تا مهدی رحمتی از این تیم جدا شود و رضا مهاجری پس از سه سال دوباره به این تیم برگردد و هدایت این تیم مشهدی دوباره به یک مربی بومی سپرده شود. البته پدیده‌ای‌ها در فصل جدید قصد داشتند از خداداد عزیزی هم به عنوان مشاور استفاده کنند که عزیزی پس از تنها چند هفته از این مسئولیت استعفا کرد. امین قاسمی‌نژاد که به استقلال رفته مهم‌ترین جدا شده پدیده است و داریوش شجاعیان معروف‌ ترین ورودی این تیم مشهدی است؛ هافبکی که پس از قرار گرفتن در لیست مازاد استقلال به مشهد رفته و قرار است در لیگ بیست‌ و یکم در میانه زمین پدیده بازی کند.

صنعت نفت آبادان؛ دوران جدید با منصوریان

آبادانی‌ها برای فصل جدید در حالی آماده می‌شوند که فصل پیش را با رده دهمی به پایان رساندند و با سیروس پورموسوی نتایج چندان بدی نگرفتند. نفتی‌ها پس از جدایی پورموسوی که به نفت مسجد سلیمان رفت، با علیرضا منصوریان به توافق رسیدند تا سرمربی فصل گذشته آلومینیوم اراک که نتوانسته بود در این تیم کارنامه موفقی داشته باشد، در لیگ بیست‌ وی کم روی نیمکت آبادانی‌ها بنشیند تا صنعت نفت شمشمین تیم منصوریان در دوران مربیگری‌اش در لیگ برتر نام بگیرد. نفت آبادان که برای فصل جدید مهم‌ترین چهره‌های جدا شده‌اش محمد طیبی و رضا خالقی‌فر هستند، مانند تمام سال‌های گذشته با مهم‌ترین مشکلی که روبه‌روست، بودجه و مسائل مالی است، به خصوص که وزارت نفت نتوانسته است در چند فصل گذشته از این تیم حمایت مالی خوبی داشته باشد. این معضل باعث شده است نفتی‌ها به جای جذب بازیکنان گرانقیمت، با سرمایه‌گذاری روی بازیکنان بومی برای لیگ آماده شوند. باید دید با توجه به این محدودیت‌ها منصوریان می‌تواند تجربه موفقش در نفت تهران را که با بازیکنان گمنام نتایج خوبی گرفت این بار در آبادان تکرار کند یا نه؟

آلومینیوم اراک؛ فرار از سقوط

لیگ بیست ‌و یکم دومین حضور آلومینیوم اراک در لیگ برتر است، تیمی که سال ۹۹ توانست با قرار گرفتن در رده دوم لیگ دسته اول، لیگ برتری شود و در نخستین دوره حضور در سطح اول فوتبال باشگاهی در رده یازدهم قرار گیرد. اراکی‌ها را هم باید یکی از تیم‌های پر سر و صدای لیگ به حساب آورد که نیمکت این تیم در یک سال گذشته سه بار دچار تغییر و تحول شده است، از جدایی غیر منتظره رسول خطیبی پس از پیشنهاد تراکتور پیش از پایان نیم فصل گرفته تا آمدن منصوریان به اراک و حالا هم برای فصل جدید دوباره نیمکت آلومینیوم تغییر کرده و خطیبی پس از چند ماه دوری از این تیم، دوباره به اراک بازگشته است تا مانند فصل گذشته، در لیگ بیست‌ و یکم هم آلومینیومی‌ها فصل را با این مربی شروع کنند. البته اراکی‌ها خوش شانس هستند که امسال هم در لیگ برتر حضور دارند، در حالی که آن‌ها در پنج هفته پایانی لیگ، پنج شکست متوالی کسب کردند که امتیاز‌های کسب شده در نیم فصل اول و ۱۰ هفته اول نیم فصل دوم به داد اراکی‌ها رسید تا آن‌ها همچنان لیگ برتری باقی بمانند. نتایج ضعیف در هفته آخر فصل گذشته بود که مسئولان این تیم را به فکر تغییر کادر فنی انداخت تا روند تیم را تغییر دهند و نتایج پایانی لیگ در فصل جدید تکرار نشود.

نساجی مازندران؛ عنصری به نام تجربه

"امید شهر خسته" چهارمین حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، تیمی که سال ۹۷ توانست با قهرمانی در لیگ دسته اول پس از ۲۴ سال دوباره به سطح اول فوتبال بازگردد و در این سه سال با تماشاگران پرشورش توانست یکی از جذابیت‌های لیگ برتر باشد. البته منهای دوران کرونا. قائمشهری‌ها در حالی مهیای لیگ بیست‌ و یکم می‌شوند که فصل پیش تا یک قدمی سقوط هم رفتند، اما پس از آمدن ساکت الهامی با نتایجی که در نیم فصل دوم کسب کردند، از سقوط فاصله گرفتند تا هواداران این تیم پس از تجربه یک فصل پر از استرس، همچنان خوشحال باشند که تیمشان در فصل جدید هم در لیگ برتر به میدان می‌رود. نساجی برای فصل جدید همچنان با الهامی که توانست این تیم را از سقوط نجات دهد، ادامه می‌دهد و مسعود شجاعی کاپیتان سابق تیم ملی، مشهورترین بازیکنی است که در فصل نقل و انتقالات به نساجی پیوسته و در فصل جدید با لباس عنابی رنگ تیم قائمشهری به میدان می‌رود. البته علیرضا حقیقی هم به دروازه این تیم برگشته تا این تیم مازندرانی با استفاده از بازیکنان باتجربه به دنبال تکرار نشدن نتایج فصل گذشته در لیگ جدید باشد.

نفت مسجد سلیمان‌؛ اوضاع بد نفتی

تیم شهر اولین‌ها که می‌گویند فوتبال هم توسط انگلیسی‌ها در این شهر برای نخستین بار به ایران آورده شده است، در لیگ بیست‌ویکم، چهارمین حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند؛ تیمی که با وجود قرار گرفتن در یک منطقه نفت خیز، یکی از مهم‌ترین مشکلاتش مسائل مالی است. دغدغه‌ای که در دوره‌های اخیر لیگ، حاشیه‌های زیادی را برای آن‌ها به وجود آورده و این تیم قهر و آشتی مربیان زیادی را به همین دلیل به خود دیده است. با تمام این مشکلات، نفتی‌ها تاکنون توانسته‌اند سهمیه لیگ برتری مسجد سلیمان را حفظ کنند. آن‌ها پس از جدایی سیروس پورموسوی که به اهواز و تیم فولاد رفته است، با فراز کمالوند به توافق رسیدند تا با سرمربی فصل گذشته سایپا فصل جدید را آغاز کنند. اما گویا قرارداد کمالوند با سایپا هنوز فسخ نشده چرا که طبق بندی در این قرارداد سرمربی سابق نارنجی پوشان باید یک میلیارد غرامت جدایی به این تیم بدهد و از همین رو همچنان روی کاغذ سرمربی سایپا محسوب می‌شود! حال باید دید در این شرایط استارت نفت چگونه خواهد بود.

ذوب آهن؛ خانه تکانی اساسی

فصل گذشته ذوبی‌ها فاصله‌ای تا سقوط به دسته اول نداشتند و تنها به دلیل تفاضل گل بهتر توانستند در لیگ برتر ماندنی شوند. ذوب آهن فصل گذشته یکی از بحرانی‌ترین دوره‌های حضور در لیگ برتر را داشت که سرانجام برایشان به خیر گذشت تا با استفاده از این تجربه در فصل جدید به دنبال تغییر برای تکرار نشدن آن باشند. به همین دلیل در اولین قدم ذوبی‌ها از نیمکت تیم شروع کردند و مهدی تارتار که توانسته بود در لیگ گذشته با پیکان نتایج قابل قبولی را بگیرد به عنوان سرمربی انتخاب کردند تا با استفاده از تجربه این مربی، در فصل جدید دیگر استرس سقوط را نداشته باشند. سرمربی فصل گذشته پیکان در بدو ورود به ذوب آهن با جذب بازیکنان متعدد از دسته اول و لیگ برتر متناسب با بودجه باشگاه سعی کرده است در تیم اصفهانی فضای جدیدی را به وجود بیاورد تا این تیم از روز‌های تلخ فصل گذشته فاصله بگیرد. تارتار با شعار «کار و تلاش سخت، پایان خوب و ماندگار» به دنبال تکرار روز‌های خوب مربیگری‌اش که در پیکان، نفت مسجد سلیمان و پارس جنوبی تجربه کرده، است.

فجر شهید سپاسی؛ بازگشت شیرین کاکوها

مهمان تازه و البته آشنای لیگ بیست ‌و یکم، تیم فجر شهید سپاسی است. تیمی که پس از هشت سال با هدایت علی‌اصغر کلانتری در پایان فصل گذشته لیگ آزادگان با کسب عنوان قهرمانی لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد. حالا شیرازی‌ها که در هشت سال گذشته از غایبان بزرگ لیگ بودند، دوباره می‌توانند تماشاگر بازی‌های نماینده دوست داشتنی‌شان در لیگ برتر باشند، تیمی که در دوره‌های حضور در لیگ با غلامحسین پیروانی و ستاره‌های زیادی که به فوتبال ایران معرفی کرد، یکی از نوستالژی‌های لیگ بوده و همواره یکی از بازیکن ساز‌ترین باشگاه‌های فوتبال لقب گرفته است؛ باشگاهی که البته در یک دهه اخیر با دوری از سطح اول فوتبال از جایگاه اصلی‌اش فاصله گرفته است به خصوص که فجری‌ها هنوز لیگ شروع نشده با مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌اند که می‌تواند این تیم را برای ماندن در لیگ به دردسر بیندازد و در صورت تداوم این تیم را جزو گزینه‌های سقوط قرار دهد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها نقص ورزشگاه‌های شیراز و مورد تأیید نبودن آن برای انجام بازی‌های لیگ برتر است که شاید سبب شود شیرازی‌ها بازی‌هایشان را خارج از استان برگزار کنند!

هوادار؛ تازه تعیین تکلیف شده

دیگر تیم تازه وارد لیگ برتر هوادار است، تیمی که نام آن را با رضا عنایتی می‌شناسند! مالک سابق و سرمربی این تیم که فصل گذشته توانست در یک رقابت نزدیک با تیم بادران با توجه به تفاضل گل بهتر، نایب قهرمان لیگ دسته اول شود و به لیگ برتر صعود کند. پس از لیگ برتری شدن هوادار، عنایتی اگر چه به دلیل مشکلات مالی برای حضور در لیگ برتر، مالکیت تیم را واگذار کرده است، اما همچنان به عنوان سرمربی تیم فعالیت می‌کند تا هوادار یکی از تیم‌هایی باشد که خیلی‌ها منتظرند نمایش آن‌ها را ببینند؛ تیمی که تنها سه سال از تأسیس آن می‌گذرد و در همین مدت کوتاه توانسته است به سطح اول فوتبال باشگاهی برسد و مطرح شود. هوادار در حالی یکی از تیم‌های حاضر در لیگ بیست‌ویکم است که این تیم با خرید امتیاز تیم استقلال جنوب تهران در فصل ۹۸–۱۳۹۷ با سرمربیگری فرهاد کاظمی وارد لیگ آزادگان شد و با تصمیم هیات‌مدیره نام این تیم (پرسپولیس پاکدشت) پیش از آغاز فصل ۹۸–۱۳۹۷ لیگ آزادگان به سرخپوشان پاکدشت تغییر یافت. سپس اواسط فصل ۹۹–۱۳۹۸ لیگ آزادگان نام این تیم به هوادار تغییر یافت تا اینکه فصل گذشته توانست لیگ برتری شود.

ارسال نظر