کد خبر 572915
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

تفاوت بزرگ در لیگ بیست و یکم / اولین لیگ برتر بدون رحمتی!

لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران با فرمت فعلی‌اش از سال ۱۳۸۰ یعنی حدود ۲۰ سال قبل آغاز شد و همیشه یک نام در کنار آن وجود داشته است.

اقتصادآنلاین -  امیر جهانی؛ لیگ‌های برتر ایران در تمام این سال ها یک نقطه مشترک داشت که آنهم حضور داشتن مهدی رحمتی در تمام فصول قبلی است. در اولین دوره لیگ برتر رحمتی جوان که آن زمان حدود ۱۹ سال سن داشت، دروازه‌بان فجر سپاسی شیراز بود و موفق شد با کاکوها به فینال اولین جام حذفی لیگ برتر برسد. هرچند در نهایت دستشان از جام کوتاه ماند و استقلال با سرمربیگری امیر قلعه نویی فاتح این رقابت‌ها شد. فجری ها و رحمتی که در آخرین جام حذفی لیگ آزادگان قهرمان شده بودند، ۲ بار متوالی در جام حذفی هم به فینال رسیدند اما دیگر دستشان به جام نرسید.

پس از ۳ فصل حضور در فجر سپاسی رحمتی پدیده لیگ برتر شد تا مورد توجه سپاهان قرار بگیرد و در لیگ برتر چهارم راهی دیار نصف جهان شود. مهدی در سپاهان چندان موفق نبود و لیگ پنجم حرفه‌ای به استقلال آمد تا اولین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها را با آبی پوشان جشن بگیرد. در لیگ ششم رحمتی با جدا شدن قلعه نویی شرایط خوبی در این تیم سپری نکرد و ماجرای اختلافش با وحید طالب لو و صمد مرفاوی درهمان سال اتفاق افتاد. وی در پایان فصل از جمع آبی‌ها جدا شد و لیگ هفتم را در مس کرمان بازی کرد و در این تیم دوباره احیا شد. او لیگ هشتم را هم در کرمان بود تا اینکه در لیگ نهم این بار با قراردادی نجومی به سپاهان برگشت و ۲ فصل متوالی با زرد پوشان اصفهانی قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد. لیگ یازدهم بود که رحمتی به عنوان یک ستاره دوباره استقلالی شده در لیگ دوازدهم چهارمین و آخرین قهرمانی‌اش در لیگ برتر را این بار با استقلال تجربه کرد. در پایان لیگ سیزدهم به دلیل اختلاف با امیر قلعه نویی از استقلال جدا شد و به تیم پیکان رفت. در پایان فصل پیکان به لیگ یک سقوط کرد و رحمتی در لیگ پانزدهم دوباره به استقلال برگشت. او تا پایان لیگ هجدهم بازیکن استقلال بود و در پایان قراردادش، مدیران باشگاه به دلیل حواشی بسیار، قراردادش را تمدید نکردند تا لیگ نوزدهم راهی شهر خودرو شود. در پایان لیگ نوزدهم هم رحمتی تصمیم گرفت فوتبال را کنار بگذارد و مربیگری را شروع کند. به این ترتیب وی در لیگ بیستم بدون داشتن مدرک سرمربی شهر خودرو شد و فصل جدیدی را در فعالیت‌های فوتبالی‌اش آغاز کرد.

پس از تغییرات مالکیتی و مدیریتی رخ داده در مشهد، مدیران شهر خودرو برای لیگ بیست و یکم با او قطع همکاری کردند و بعد از آن رحمتی برخلاف خبرهایی که شنیده می‌شد راهی هیچ تیم لیگ برتری نشد و بیرون ماند. امروز که لیگ بیست و یکم حرفه‌ای شروع می‌شود، این رقابت ها یک تفاوت با تمام دوره های قبلی دارد و آن هم نبودن مهدی رحمتی است. این اولین لیگ برتر بدون مرد شماره یک است. حال باید دید گلر سابق تیم ملی در میانه‌های راه به قطار لیگ برتر اضافه می‌شود یا خیر.

ارسال نظر