کد خبر 555849

درخشش جوانان بوکس ایران با قطعی شدن چهار مدال دیگر

عملکرد مناسب جوانان بوکس ایران در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا با قطعی شدن چهار مدال دیگر، ادامه یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پیکارهای بوکس رده‌های سنی آسیا از روز جمعه در شهر دبی امارات آغاز شده است و تا هشتم شهریور ماه ادامه دارد.

۱۵ بوکسور نوجوان و جوان ایران با هدایت رضا مهدی‌پور در مسابقات فوق حاضر شده‌اند.

امروز (دوشنبه) و در چهارمین روز این رقابت‌ها ۶ بوکسور جوان ایران روی رینگ رفتند که چهار نماینده کشورمان (علی‌اصغر افشاری، پوریا سعیدی‌اصل، محمد پارسی و ابوالفضل فریدی) به برتری رسیده و ضمن راهیابی به نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کردند.

در وزن ۵۴ کیلوگرم، علی‌اصغر افشاری با سونباح از نپال دیدار کرد و در مدت ۴۵ ثانیه با هوک‌های سنگین خود، رقیب را از پای درآورد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم، پوریا سعیدی‌اصل باید به مصاف نواف‌علی‌ از امارات می‌رفت که نماینده میزبان انصراف داد تا پوریا جواز حضور در نیمه‌نهایی را کسب کرده و مدالش را مسجل کند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد پارسی در دومین مبارزه خود مقابل زین‌العابدین از سوریه ایستاد و با ارائه مبارزه‌ای هوشمندانه در سه راند متوالی به برتری دست یافت و به نیمه‌نهایی رسید تا مدالش قطعی شود. پارسی پیش از این، حریفی از نپال را شکست داده بود.

در وزن ۶۳.۵‌ کیلوگرم، ابوالفضل فریدی با حیدر از سوریه رو به رو شد و با پیروزی رینگ را ترک کرد تا او هم به نیمه‌نهایی رسیده و مدال خود را قطعی کند.

در وزن ۶۷ کیلوگرم، آرمین رستمی‌ با سولجینوف از ازبکستان مبارزه کرد و در حالیکه راند نخست را برنده شد در ۲ راندی بعدی با بی‌تجربگی و دریافت دو اخطار، نتیجه را از دست داد و از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم، سیدعلی هاشمی نسب با آرمانولی‌ از قزاقستان مصاف داد و شکست خورد تا به کار خود در این پیکارها پایان دهد.

پیش از نیز، علیرضا براتعلی‌پور در رده نوجوانان؛ عیسی فردین و مهدی جشنانی در جوانان، مدال برنز خود را قطعی کرده بودند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر