کد خبر 547844

شکست بسکتبال ایران برابر چک در گام نخست

تیم ملی ایران در اولین بازی خود در المپیک به مصاف جمهوری چک رفت که نتیجه را ۷۸-۸۴ واگذار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبر ورزشی،  تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ساعت ۵:۳۰ امروز (یکشنبه) به مصاف جمهوری چک رفت و در نهایت مغلوب شد.

مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی ایران در این بازی از ترکیب حامد حدادی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، صمد نیکخواه بهرامی و بهنام یخچالی استفاده کرد. نتیجه کوارتر نخست این بود ۲۵ بر ۱۹ به سود جمهوری چک بود. در این کوارتر بهنام یخچالی هفت و حامد حدادی چهار امتیاز برای ایران کسب کردند. تیم ملی جمهوری چک در کوارتر دوم نیز ۲۱ بر ۱۱ برنده شد و در پایان نیمه نخست با برتری ۴۶ بر ۳۰ به رختکن رفت.

تیم ملی ایران در کوارتر سوم، پنج امتیاز بیشتر از کوارتر قبلی کسب کرد و با نتیجه ۲۱ بر ۱۶ مغلوب حریف اروپایی خود شد. نتیجه در پایان کوارتر سوم، ۶۷ بر ۴۶  به سود جمهوری چک بود.

تیم ایران در کوارتر چهارم، عملکردی متفاوت و به مراتب بهتر از ۳ کوارتر قبلی ارائه کرد و اختلاف را تا ۵ امتیاز هم کاهش داد. نتیجه این کوارتر ۳۲ بر ۱۷ به سود ایران بود ولی شاگردان شاهین‌طبع در نهایت بازی را ۸۴ بر ۷۸ واگذار کردند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود از ساعت ۹:۱۰ روز چهارشنبه ۶ مرداد به مصاف آمریکا، تیم نخست جهان و مدافع عنوان قهرمانی المپیک خواهد رفت.

ارسال نظر