کد خبر 466536

پول قراردادهای نجومی را در بیاورید!

هر چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا به شهر دوحه قطر رسیدند و حالا آماده هستند در ادامه این مسابقات شرکت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ غیر از ارزش‌های فنی آشکاری که موفقیت در این مسابقات دارد، نباید فراموش کنیم کامیابی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، مخصوصا در شرایط فقر و فاقه فعلی، به معنای واقعی کلمه حکم «معجزه مالی» را خواهد داشت. حتما می‌دانید که باشگاه‌های ایرانی از نظر اقتصادی در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برند. در این حوزه هیچ‌وقت خبری از همخوانی دخل و خرج نبود و حالا هم کرونا وضع را از همیشه بدتر کرده است. در عین حال قرارداد بازیکنان و مربیان هم پا به پای تورم رشد کرده و این روزها اعداد عجیبی و غریبی به گوش علاقه‌مندان فوتبال می‌خورد. در چنین بلبشویی اما موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند به شدت برای تیم‌های ایرانی سودمند باشد و وضعیت آنها را بهبود ببخشد.

* مطابق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، با وجود شیوع ویروس کرونا و نیز تغییرات چشمگیری که در برگزاری لیگ قهرمانان رخ داده، جوایز مسابقات این فصل کاهش نیافته است. بنابراین هر تیمی قهرمان شود، چهار میلیون دلار به خانه خواهد برد و جایزه تیم نایب‌قهرمان دو میلیون دلار است. به غیر از این دو جایزه اصلی، صرف حضور در نیمه‌نهایی به منزله دریافت پاداش ۲۵۰ هزار دلاری خواهد بود. تیمی که بتواند خودش را به یک‌چهارم نهایی برساند ۱۵۰ هزار دلار عایدی خواهد داشت و حضور در یک‌هشتم نهایی (یعنی صعود از مرحله گروهی) هم ۱۰۰ هزار دلار پاداش دارد. به علاوه پاداش ۵۰ هزار دلاری هر پیروزی و نیز درآمد ۱۰ هزار دلاری بابت هر تساوی را هم از یاد نبرید. با توجه به نرخ ارز، دستیابی به ارقامی که خواندید واقعا رویایی است و می‌تواند یک انگیزه قوی برای بالا رفتن در لیگ قهرمانان باشد. تیم قهرمان با نرخ امروز ارز، ۱۰۰ میلیارد تومان پاداش می‌گیرد که برای رتق و فتق امور یک فصل کافی است. تیم نایب‌قهرمان نیز پاداشی بیش از ۵۰ میلیارد تومان خواهد داشت. کاش آقایان مربی و بازیکن، این رفقای میلیاردر دستی بجنبانند و پول قراردادشان را در همین قطر در بیاورند!

* در گروه اول استقلال با الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه است. الوحده کنار کشیده و استقلال بهترین بخت را برای صعود دارد. آبی‌ها از دو بازی اول برابر الاهلی و الشرطه یک امتیاز گرفته‌اند، اما انصراف تیم اماراتی کار آنها را راحت کرد. در گروه دوم متاسفانه شهرخودرو وضعیت خوبی ندارد و با دو شکست برابر الهلال عربستان و پاختاکور ازبکستان، بدون امتیاز قعرنشین است. دیگر تیم این گروه الاهلی امارات است. تیم‌های صعودکننده از دو گروه اول و دوم به‌صورت ضربدری در یک‌هشتم نهایی به مصاف هم می‌روند. در گروه سوم پرسپولیس که با الدحیل، الشارجه و التعاون همگروه است، با یک شکست و یک تساوی برابر نمایندگان قطر و امارات روی پله سوم ایستاده است. در گروه چهارم هم سپاهان که العین امارات را با ۴گل در هم کوبید، در بازی بعدی با سه گل به السد باخت تا با سه امتیاز روی پله سوم قرار بگیرد. دیگر تیم این گروه النصر عربستان است. تیم‌های صعودکننده از گروه‌های سوم و چهارم هم به‌صورت ضربدری با هم ملاقات می‌کنند. با این شرایط منتظریم ببینیم کدام تیم ایرانی با جیبی پرپول‌تر از قطر برمی‌گردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر