کد خبر 403373

تاکید برحمایت از اصول بی‌طرفی سیاسی برای حضور در المپیک

رئیس کمیته بین المللی المپیک طی نامه‌ای به حسن روحانی ضمن تشکر از پشتیبانی دولت ایران از بازی‌های المپیک، بر حضور کاروان کشورمان در المپیک ۲۰۲۰تأکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اخیرا در نامه ای به رئیس جمهور ایران بابت پشتیبانی صورت گرفته توسط دولت کشورمان از بازی های المپیک و از طریق مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل، مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام کرده است.

در این نامه که به تاریخ ۱۶ دسامبر برای حسن روحانی ارسال شده بود، بر حضور کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و رقابت ورزشکاران کشورمان با نمایندگان دیگر کشورها تأکید شده بود.

متن نامه توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC ) به حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این شرح است:

«جناب آقای رئیس جمهور؛

لطفا مراتب قدردانی خالصانه اینجانب را بابت پشتیبانی فعال آن دولت از بازی های المپیک از طریق مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل بپذیرید. قطعنامه «ساخت دنیایی بهتر و صلح آمیز از طریق ورزش و آرمان المپیک» به اتفاق آراء توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و بدین طریق بنیاد برگزاری بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ در صلح مستحکم شد.

این دستاورد منتج به تبدیل این بازی ها به موفقیتی بزرگ و ایجاد فرصت و سکو برای درخشش ورزشکاران کشور شما خواهد شد. آنان در کنار ورزشکارانی از کلیه ۲۰۶ کمیته ملی المپیک و همچنین تیم پناهندگان المپیک به رقابت خواهند پرداخت.

کمیته بین المللی المپیک تنها زمانی می تواند این جهان شمولی را تضمین نماید که قاطعانه پایبند به (رعایت) اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی باشد. در همین ارتباط یک نسخه از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را درباره اصول مربوطه به پیوست تقدیم می نمایم.

اطمینان دارم که جنابعالی و آن دولت به حمایت خود از این اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی ادامه خواهید داد تا بدین ترتیب بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ ورای آن (بازی ها) بزرگداشت اتحاد کل بشریت در عین تنوع و تضاد باشد.

با تشکر مجدد از حمایت جنابعالی، لطفا احترامات فائقه و ارادت شخصی اینجانب را پذیرا باشید.

با احترام، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر