کد خبر 385910

خوش‌به‌حال ویلموتس

تیم ملی ایران در شرایطی مهیا می‌شود در مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی عصر روز پنجشنبه به مصاف کامبوج برود که روی کاغذ بازی ساده‌ای است؛ کامبوجی‌ها حرفی برای گفتن در قاره آسیا در عرصه فوتبال ندارند و این بازی با درنظرگرفتن میزبانی ایران، می‌تواند برایشان یکی از سخت‌ترین دیدارهای ممکن باشد.

 البته دلیل دیگری که می‌تواند عرصه را بر کامبوج حسابی تنگ کند، حضور دو مهاجم فوق‌العاده آماده این روزهای فوتبال ایران؛ یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی است. در روزهایی که مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی ایران، از نام علیرضا جهانبخش عبور کرده، سردار و مهدی آن‌قدر در تیم‌های باشگاهی‌شان خوب کار کرده‌اند که کسی فعلا دغدغه خط حمله را ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، سردار آزمون این روزها یکی از مهره‌های کلیدی زنیت در روسیه است؛ او همین روز گذشته هم در رقابت‌های لیگ موفق شد گل بزند و پاس گل هم بدهد. بهتر از هنرنمایی در لیگ، درخشش سردار آزمون در لیگ قهرمانان اروپاست که نام او را حسابی سر زبان‌ها انداخته است؛ مهاجم گنبدی تیم ملی در این فصل، 11 بار برای زنیت در لیگ روسیه به میدان رفته که حاصلش سه گل و سه پاس گل بوده؛ او به طور میانگین هر 298 دقیقه یک‌بار برای زنیت گل زده است. این آمار در لیگ قهرمانان اروپا اما فوق‌العاده است. سردار در دو بازی موفق به زدن دو گل شده و با توجه به حضور 126 دقیقه‌ای‌اش در این تورنمنت آمار هر 63 دقیقه یک گل برایش ثبت شده است. سردار البته آمار خوبی هم در جام حذفی روسیه دارد و در تنها بازی‌ای که 77 دقیقه برای زنیت در این تورنمنت به میدان رفته، توانسته دوبار گلزنی کند؛ یعنی هر 39 دقیقه یک گل. درمجموع او در رقابت‌های این فصل در همه تورنمنت‌ها 14 بار برای زنیت بازی کرده که هفت گل زده و سه پاس گل هم داشته؛ آماری درخشان برای بازیکنی که این روزها قیمتش در فوتبال اروپا تا 17 میلیون یورو رشد داشته است. نکته‌ای که هنوز کار سردار را درخشان‌تر جلوه می‌دهد، آمار گلزنی‌هایش در بازی‌های ملی است؛ او تا به اینجا 44 بار برای تیم ملی به میدان رفته و 27 گل زده است! آماری که طبیعتا انتظار می‌رود در دیدار با کامبوج بهتر هم بشود.

زوج سردار در بازی با کامبوج هم احتمالا مهدی طارمی است؛ مهاجم بوشهری تیم ایران که با انتقالش به ریوآوه در فوتبال پرتغال، حالا شرایط جدیدی را تجربه می‌کند. طارمی اگرچه این هفته با گل‌به‌خودی‌ای که زده، سوژه رسانه‌های پرتغالی شده، ولی از زمان شروع لیگ در این کشور، یکی از بهترین مهاجمان بوده؛ مهدی در لیگ پرتغال تا به الان چهاربار برای ریوآوه بازی کرده که توانسته آمار خیره‌کننده سه گل زده و چهار پاس گل داشته باشد! آمار می‌گوید او در 222 دقیقه بازی‌اش برای این تیم، به طور میانگین هر 74 دقیقه یک‌بار گلزنی کرده است. مهدی البته یک‌بار هم در جام حذفی 26 دقیقه فرصت بازی به دست آورده که در همین مدت کوتاه هم یک گل زده است. مجموع بازی‌هایش در این فصل برای ریوآوه می‌شود پنج بازی، چهار گل زده و چهار پاس گل! این آمار درخشان نشان می‌دهد که او این روزها درست مثل سردار آزمون در اوج است؛ گل‌های ملی این بازیکن 27 ساله هم البته چندان کم نیست؛ او 38 بار برای ایران به میدان رفته و 15 گل زده است.

با این سطح از آمادگی به نظر می‌رسد مثلث برد- برد جذابی در تیم ملی ایران در خط حمله شکل گرفته است؛ ضلع اول آن این دو مهاجم هستند که در این فصل بهترین مهاجمان ایران در لیگ‌های اروپایی بوده‌اند. ضلع دومش اما تیم ملی ایران است که می‌تواند این روزها از داشتن چنین مهاجمان آماده‌ای بهره ببرد. ضلع سوم اما مارک ویلموتس بلژیکی است؛ مربی‌ای که با سبک تهاجمی‌اش نه‌تنها در تیم ملی تغییر سیستم مهمی به وجود آورده، بلکه کاری کرده که مهاجمان تیمش شانس گلزنی بیشتری هم به دست بیاورند. درواقع سیستم ویلموتس می‌تواند به گل‌های زده طارمی و سردار در سطح ملی اضافه کند. البته این مربی هم باید این روزها خوشحال باشد که دو مهاجم فوق‌آماده را در ترکیب دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری