کد خبر 366283

۱۰فوتبالیست گرانقیمت تاریخ +عکس

در چند سال اخیر در بازار نقل و انتقالات فوتبال اروپا شاهد رکورد شکنی در انتقال بازیکنان هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، روز گذشت سرانجام آنتوان گریزمان با انتقال 120 میلیون یوروی به بارسلونا پیوست و تبدیل به ششمین بازیکن گران تاریخ فوتبال شد.

به همین بهانه ترنسفرمارکت به بررسی گرانترین انتقال‌های تاریخ فوتبال پرداخت:

انتقال 222 میلیون یورویی نیمار از بارسلونا با پاری سن ژرمن و انتقال 145 میلیون یوریی کوتینیو از لیورپول به بارسلونا که هر دو در سال 2017 رخ داد، در صدر لیست گرانقیمت ترین انتقال های تاریخ قرار دارند.

انتقال 135 میلیون یورویی ام‌باپه از موناکو به پاری سن ژرمن در سال 2018، انتقال 126 میلیون یورویی ژائو فیلیکس از بنفیکا در اتلتیکو مادرید در تابستان جاری و انتقال 125 میلیون یورویی عثمان دمبله از بروسیا دورتموند به بارسلونا در رده های سوم تا پنجم این لیست قرار دارد.

اما رونالدو با انتقالی 117 میلیون یورویی از رئال مادرید به یوونتوس مسن ترین بازیکن این لیست است که با انتقالی 100+ میلیون یورویی جابجا شده است. انتقال پوگبا از یوونتوس به منچستریونایتد با مبلغ 105 میلیون یورو در سال 2016، که به گرانقیمت ترین انتقال آن زمان بدل شده بود، در رده هشتم قرار گرفته است.

دو انتقال گرانقیمت بعدی به رئال مادرید تعلق دارد. انتقال گرت بیل از تاتنهام هاتسپر در سال 2014 با مبلغ 101 میلیون یورو، که تنها انتقال این لیست که قبل از چهار سال اخیر رخ داده و انتقال 100 میلیون یورویی ادن هازارد از چلسی که در تابستان جاری رسمی شد.

10 بازیکن گرانقیمت تاریخ فوتبال (+عکس)

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر