کد خبر 364900

خداداد عزیزی: با مربی ۲۰۰هزار دلاری، ۸۰۰هزار دلار قرارداد بستند!

خداداد عزیزی بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران از حضور استراماچونی، کالدرون و دنیزلی در باشگاه‌های پرطرفدار ایرانی به شدت انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، خداداد عزیزی  با انتقاد از انتخاب مربیان  استقلال ، پرسپولیس  و  تراکتور  اظهار داشت: تنها مزیت حضور مربیان خارجی در قواره  کالدرون ،  دنیزلی  و  استراماچونی ، آرام کردن هوادار تیم‌های پرطرفدار و مدیریت سکو‌های ورزشگاه است. به جز مواردی که گفتم، این مربیان هیچ آورده دیگری برای فوتبال ملی ما ندارند.

وی ادامه داد: اگر دنبال پیشرفت و توسعه فوتبال ملی ایران هستیم، باید از مربیان درجه‌یک دنیا بهره ببریم. فوتبال ایران نیاز به مربیانی دارد که در دنیای فوتبال صاحب سبک هستند. تنها دلیل انتخاب سرمربی خارجی برای تیم‌های بزرگ فوتبال ایران، آرام کردن سکو‌ها و هواداران است. اگر واقعا دنبال تغییر در ساختار فنی فوتبال ایران هستیم، باید سراغ مربیانی، نظیر یورگن کلوپ برویم که به معنای واقعی کلمه «کار» می‌کنند و حرف‌های جدید و تازه برای گفتن دارند.

بازیکن سابق  تیم‌ ملی فوتبال ایران  و  پاس تهران  با انتقاد از انتخاب مربیان خانه‌نشین خارجی گفت: حضور مربیانی در سطح کالدرون، استراماچونی و دنیزلی، تغییر سبک و سیستم بازی را برای ما به ارمغان نمی‌آورد بلکه خروج پول از فوتبال ایران را درپی دارد. اگر قرار به حضور کالدرون و استراماچونی بود، همان بهتر که  برانکو  و  شفر  را حفظ می‌کردیم. مگر برانکو کارنامه قابل قبولی نداشت که او را از دست دادیم و حالا سراغ مربی خانه‌نشینی مثل کالدرون رفتیم. این اتفاقات نشان می‌دهد فوتبال ایران مدیریت و تفکر رو به جلو ندارد.

سرمربی سابق سپیدرود رشت، در ادامه افزود: انتخاب‌های اشتباه از جایی شروع می‌شود که مدیر می‌فهمد اگر رضایت هواداران و سکو‌ها را نداشته باشد، هیچ تضمینی برای ماندنش روی صندلی مدیریت باشگاه نیست. به همین دلیل تسلیم اعتراض سکو‌ها و فشار دلالان می‌شود و هر فردی که شروط مالی‌اش نزدیک به جیب باشگاه باشد را بدون هیچ تحقیق و تفحصی انتخاب می‌کند.

خداداد عزیزی در ادامه به نقش پررنگ دلال‌ها در فرآیند حضور مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران اشاره کرد و گفت: در فوتبال ما مثل آب خوردن دلال‌ها سر مدیران کلاه می‌گذارند، بدون اینکه آب از آب تکان بخورد. مربی خارجی خانه‌نشینی که حاضر است با ۲۰۰ هزار دلار به ایران بیاید و مربیگری تیمی معمولی را قبول کند، توسط  دلال‌ها  و واسطه‌های داخلی و خارجی با قرارداد ۸۰۰ هزار دلاری هدایت یکی از تیم‌های بزرگ ما را در مشت خود می‌بیند. اینها نشانه نیست؟ نشانه اینکه مدیر ما سواد درست و حسابی ندارد؟ تا وقتی فوتبال ما متصل به سیستم دولت باشد، این بساط ادامه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کدامیک از این مدیران حاضر هستند هزینه استخدام همین مربیان را از جیب شخصی‌اش بپردازند؟ در فوتبال قطر و امارات که پول فراوانی وجود دارد هم چنین مسائلی را نمی‌بینیم. در کدامیک از باشگاه‌های بزرگ دنیا مشابه این اتفاقات رقم می‌خورد؟ درد فوتبال ما دقیقا همینجاست. تا زمانی که این اتفاقات رخ ‌می‌دهد، هیچ تغییری در کیفیت فوتبال ما ایجاد نمی‌شود. ضعف مدیریت ضربه بزرگی به فوتبال ایران وارد کرده اما به دلیل روابط پشت پرده و خاص، این روند اشتباه هرگز تغییر نمی‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر