کد خبر 364031

تعطیلی لیگ برتر فوتبال از هر زمان دیگری به شما نزدیک‌تر است!

فدراسیون فوتبال به شدت پیگیر مسئله تجهیز ورزشگاه‌ها برای میزبانی بهتر از مسابقات فصل آینده لیگ برتر است و به همین دلیل قرعه‌کشی این مسابقات نیز به تعویق افتاد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قرعه‌کشی مسابقات فصل آینده لیگ برتر فوتبال به تعویق افتاد. فدراسیون فوتبال در این خصوص اعلام کرده به دلیل اینکه هنوز سه شرط درخواستی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از استان‌ها، هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌های لیگ برتری محقق نشده، قرعه کشی لیگ برتر به زمان دیگری موکول شده است. سه شرطی که مربوط به تجهیز ورزشگاه‌ها و شرایط زیرساختی برای فروش بلیت الکترونیکی و میزبانی بهتر از مسابقات است.

1-راه‌اندازی و استقرار سیستم بلیت الکترونیک به همراه نصب گیت‌های ورودی و شماره‌دار شدن صندلی‌ها.
2- تجهیز ورزشگاه به سیستم اتاق کنترل و دوربین‌های مدار بسته از مبادی ورودی تا سکوها.
3- جداسازی و تفکیک فضاهای بیرونی تا سکوها و مسیرهای تردد تماشاگران میهمان، میزبان و عوامل اجرایی.

سه شرطی که از سوی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تعیین شده، باید پیش از شروع لیگ نوزدهم اجرا شود. با این حال گویا اقدامات لازم در این خصوص صورت نگرفته که همین مسئله باعث تعویق قرعه‌کشی مسابقات لیگ شده است. با شرایط به وجود آمده، هیچ بعید نیست که حتی مسابقات لیگ هم به تعویق بیفتد. با این حال نگرانی اصلی تعطیلی مسابقات لیگ فصل آینده است که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این مسئله را به صورت جدی هم اعلام کرده‌اند. اینکه ممکن است در صورت فراهم نشدن شرایط میزبانی، مسابقات فصل آینده لیگ برتر تعطیل شود.

در شرایط فعلی به غیر از عده‌ای که فوتبال برای آنها بهانه خالی کردن خشم و عصبانیت‌شان است، برای عده کثیری بهانه‌ای برای فراموشی مشکلات‌شان است. فوتبال شاید تنها بهانه شادی آفرین عده زیادی از اهالی جامعه است و تنها دلخوشی، اما حالا مشکلات گریبان آن را گرفته و اجازه نفس کشیدن هم نمی‌دهد. از مشکلات عدیده مالی گرفته تا زیرساختی که فدراسیون به صورت جدی ایستاده تا استان‌ها، هیئت‌های فوتبال و باشگاه‌های لیگ برتری حداقل برای حل مشکلات زیر ساختی تلاش کنند.

شاید در شرایط فعلی بیشترین کمک به باشگاه‌ها باید از سوی مسئولان استانی صورت بگیرد که استان آنها در لیگ برتر تیم دارند. به هر حال فراهم کردن امکانات و زیر ساخت در فوتبالی که حق پخش تلویزیونی ندارد و در این شرایط باشگاه‌ها برای خصوصی اداره شدن مشکل دارند، وظیفه مسئولان استانی است. مسئولانی که انتظار می‌رود برای یک بار هم شده، این بار به جای صحبت کردن، اقداماتی عملیاتی انجام بدهند تا تنها بهانه شادی آفرین مردم نیز از بین نرود.

مسلماً در شرایط فعلی و در صورت انفعال مسئولان استانی، انتظار می‌رود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی که قانونگذار نیز هستند، حداقل در استان‌ها و حوزه‌های انتخاباتی خود حرکتی انجام بدهند. حرکتی که باعث جلوگیری از تعطیلی مسابقات لیگ برتر فوتبال شود، چراکه تعویق قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر، این هشدار را می‌دهد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، به صورت جدی با این مسئله برخورد کنند و تعویق مسابقات لیگ و تعطیلی آن را هم به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چه عالی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری