کد خبر 352710

آبی‌ها از کورس قهرمانی جا ماندند

استقلال در هفته بیست و نهم لیگ برتر با تساوی بدون گل مقابل صنعت نفت آبادان متوقف شدند تا شانس قهرمانی در لیگ برتر را از دست بدهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران امشب (شنبه) در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم رفتند. این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. با این نتیجه استقلال ۵۴ امتیازی شد و در رده سوم قرار گرفت و باتوجه به فاصله چهار امتیازی با تیم صدرنشین یعنی، پرسپولیس و باقی ماندن تنها یک بازی تا پایان فصل، دیگر شانسی برای قهرمانی ندارد. صنعت نفت آبادان هم با ۳۴ امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

نیمه نخست

در ابتدای نیمه نخست بازی صنعت نفت آبادان و استقلال، توپ و میدان بیشتر در اختیار زردپوشان آبادانی بود و آن‌ها حتی توانستند در دقیقه ۱۵ به یک موقعیت تک به تک دست پیدا کنند که با خروج به موقع حسینی و واکنش خوب او، ضربه بازیکن صنعت نفت راهی کرنر شد.

در ادامه استقلالی‌ها به خودشان آمدند و مالکیت توپ را در اختیار گرفتند و تلاش کردند که به دروازه صنعت نفت نزدیک شوند اما حملات آبی‌پوشان منجر به موقعیت خطرناکی نشد تا بازی همچنان با تساوی بدون گل پیگیری شود و در پایان، نیمه نخست با همین نتیجه تمام شود.

در این نیمه ایسما در دقیقه ۲۵ به دلیل مصدومیت جای خودش را به مرتضی تبریزی داد تا فرهاد مجیدی مجبور به انجام یک تعویض اجباری شود. همچنین آرمین سهرابیان، بازیکن استقلال در این نیمه از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

نیمه دوم

‌فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال در آغاز نیمه دوم با آوردن روح‌الله باقری به جای منشا تلاش کرد تا بار فنی خط حمله تیمش را بالاتر ببرد. آبی‌پوشان پایتخت در این نیمه بازی را تهاجمی آغاز کردند و حملات زیادی به روی دروازه صنعت نفت داشتند. آن‌ها حتی در دقیقه ۵۴ روی ارسال پاتوسی و ضربه سر منتظری می‌توانست به گل برسد اما ضربه منتظری با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت، دقایقی پس از این موقعیت هم استقلالی‌ها می‌توانستند به گل برسند که مدافع صنعت نفت، توپ را از روی خط دروازه دور کرد.

بازی در ادامه با حملات استقلال پیگیری شد و بازیکنان این تیم سعی می‌کردند با استفاده از کناره‌ها و نفوذهای قائدی به دروازه صنعت نفت نزدیک شوند تا اینکه در دقیقه ۶۶، روی نفوذ قائدی و شوت روح‌الله باقری به گل رسیدند اما کمک داور اعتقاد داشت که احتمالاً قائدی در موقعیت آفساید صاحب توپ شده تا گل آبی‌ها مردود اعلام شود. پس از مردود اعلام شدن این گل، نیمکت استقلال و بازیکنان این تیم اعتراض زیادی نسبت به گل مردود شده‌شان کردند که در جریان این اعتراضات، فرهاد مجیدی توسط داور بازی اخراج شد.

پس از این ماجرا، بازی برای دقایقی دوباره متعادل شد اما باز هم استقلال توپ و میدان را در اختیار گرفت و موقعیت‌های زیادی برای گل‌زنی ایجاد کرد، از جمله در دقیقه ۸۱ که تیرک دروازه صنعت نفت با شوت پاتوسی به لرزه درآمد. با این حال شانس با استقلال یاری نکرد تا باوجود ایجاد موقعیت‌های فراوان، بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در این نیمه روزبه چشمی، منتظری و تبریزی با کارت زرد داور جریمه شدند.

ترکیب صنعت نفت آبادان: شهاب گردان، عقیل کعبی، طالب ریکانی (فاخر تهامی، دقیقه ۷۳)، میلاد جهانی (رضا جبیره، دقیقه ۶۹)، محمدرضا غبیشاوی (عزیز سیدوکوف، دقیقه ۶۴)، برانکوویلیسیوس، مصلح مجدمی، سید محمد قریشی، جعفر سلمانی، جاناتان بالوتلی، حسین ساکی.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، آرمین سهرابیان، محمد دانشگر، پژمان منتظری، وریا غفوری، علی کریمی، روزبه چشمی، آیاندا پاتوسی، مهدی قائدی (داریوش شجاعیان، دقیقه ۸۷)، ایسما (مرتضی تبریزی، دقیقه ۲۵) و گادوین منشا (روح‌الله باقری، دقیقه ۴۶).

بیشتر بخوانید
ارسال نظر