کد خبر 330947

تعریف و تمجید وزیر ورزش از شاگردان کی‌روش

وزیر ورزش و جوانان گفت:‌تیم ملی فوتبال ایران در حد نام و شخصیتی که قائل بودیم، ظاهر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر ورزش و جوانان درمورد پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان در مرحله یک هشتم جام ملت‌های آسیا گفت: ایران در بازی یک هشتم واقعا در حد نام موقعیت و شخصیتی که قائل بودیم ظاهر شد. ما فرصت داشتیم یکی، دو گل دیگر بزنیم و این پیروزی را پررنگ‌تر کنیم.

وی افزود: این تیم شخصیت قهرمانی دارد. باورمان این است با حمایت مردم، تدارکاتی که صورت گرفته و کادر مربی‌گری خوب، همه دست به دست هم داده تا یک وضعیت استثنایی برای تیم ملی رقم بخورد و به آرزوی ۴۲ ساله‌اش برسد.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: امیدوار بودم و باور داشتم این تیم قهرمان می‌شود و به سمت قهرمانی پیش می‌رود، اما نباید بگذاریم حاشیه به وجود بیاید. تمام هم و غم حضور در مسابقات بعدی باید باشد و این حضور باید بدون جنجال فراهم شود.

سلطانی‌فر در پاسخ به این سؤال که بین ژاپن و عربستان ‌فکر می‌کنید کدام تیم بهتر است حریف ایران شود، تصریح کرد: ‌تیمی که می‌خواهد قهرمان شود نباید به فکر اینها باشد و توان داشته باشد تا همه بازی‌ها را ببرد. من این توان را در تیم ملی می‌بینم. البته هرچه جلوتر می‌رویم، کار سخت‌تر می‌شود و ما با تیم‌های برتر آسیا مواجه می‌شویم، اما ایران توان قهرمانی را دارد.

وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به جایگاه قهرمانان المپیک و پارالمپیک عنوان کرد: ‌در هر دو مورد جایگاه قهرمانان بهتر می‌شود، از جمله بازی‌های آسیایی و پارآسیایی، به عنوان مثال جانبازان و معلولان ما دوره قبل در بازی‌های پاراسیایی چهارم شدند، این دوره سوم. در بازی‌های المپیک جوانان هم سال اول بیست و ششم، دوره دوم، بیست و چهارم و دوره سوم،‌هفتم شدیم. اینها موید این است حرکت ورزش کشور روبه رشد است. امکانات، منابع و استعدادها فراهم شده، مردم استفاده کردند و جوانان درخشیدند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که تکلیف بازنشستگان هیأت‌ها مشخص شده یا خیر، گفت: ما ۱۳ آذر ماه استعلام کردیم، آخر برج ۱۰ جواب گرفتیم. اما کار باید تخصصی و فنی باشد. نظر داده شده شفاف و روشن نیست. به همین خاطر مجبور شدیم دوباره استعلام بگیریم. برخی از فدراسیون‌ها بازنشستگان زیادی در هیأت‌ها دارند، اما برخی فدراسیون‌ها یکی دو مورد دارند که تعیین کننده نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر