کد خبر 322886

حمایت از تیم ملی فوتبال حمایت از کشور است

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هر چقدر به آغاز جام ملت های آسیا نزدیک می شویم پشتیبانی از تیم ملی بیشتر می شود زیرا حمایت از این تیم در حقیقت حمایت از کشور است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، تاج که امروز (سه شنبه) و در حاشیه مراسم بهره برداری از زمین چمن مصنوعی کمپ تیم های ملی سخن می گفت، افزود: اگر تیم ملی فوتبال در جام ملت های 2019 آسیا غایب بود، گویی خاک مرده بر پیکر فوتبال ایران و رسانه پاشیده می شد و امیدوارم ملی پوشان با کسب نتایج درخشان سبب شادی مردم شوند.
وی گفت: هر چند تیم ملی از پتانسیل بالایی برخوردار است ولی اینکه از الان منتظر قهرمانی شویم درست نیست؛ اگرچه امکانات خوبی در کمپ تیم های ملی و اردوها تدارک دیده ایم.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا کی روش پس از جام ملت های آسیا به ایران باز خواهد گشت یا خیر؟ اظهار داشت: بهتر است در این زمان در باره این مسائل صحبت نکنیم و فقط برای قهرمانی تیم ملی تلاش کنیم. برای موفقیت تیم ملی زحمت کشیده شده و مجموعه مناسب و اردوهای لازم و هواپیمایی اختصاصی در نظر گرفتیم و کادر فنی نیز به خوبی از بازیکنان شناخت دارد. امیدواریم ملی پوشان سبب افتخار آفرینی کشور شوند.
تاج ادامه داد: برای این هدف پاداش هایی که از گذشته برای تیم ملی باقی مانده بود پرداخت شد و برای جام ملت ها نیز پاداش های لازم تدارک دیده شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. البته مقدار کمی از این مبالغ پرداخت نشده که به زودی انجام می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال در باره چمن مصنوعی کمپ های تیم ملی اظهار داشت: چمن های کمپ تیم های ملی دارای 2 ستاره از فیفا است و در این مجموعه 4 زمین چمن داریم که این چمن مصنوعی نزدیک به چمن طبیعی است. البته زمین چمن شماره 2 نیز کاملا بازسازی شده و از تمام امکانات لازم و حرفه ای برخوردار است.
وی به چگونگی بدرقه تیم ملی فوتبال ایران به اردو قطر اشاره کرد و افزود: پیش از حضور تیم ملی در امارات قرار است در جزیره کیش بدرقه رسمی برگزار شود.
تاج به استعفاء علی کفاشیان از ریاست کمیته فوتسال هم اشاره کرد و گفت: او از ریاست کمیته فوتسال استعفاء داده ولی همچنان نایب رئیس اول فدراسیون است و از او استفاده می‌کنیم.
وی تاکید کرد 16 یا 17 دی ماه مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برگزار می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه چه برنامه ریزی برای حضور ایرانیان در ورزشگاه‌های کشور امارات صورت گرفته، گفت: به دلیل خاص بودن شرایط امارات، وزارت امور خارجه توصیه‌های جدی در این مورد به ما انجام داده است ولی حضور هواداران پرشور خواهد بود و بلیت‌فروشی هم روی سایت فدراسیون وجود دارد.
وی در خصوص داوری ها در لیگ برتر فوتبال نیز گفت: همه باشگاه‌ها از داوری هم ضرر و همه سود کردند. اما داوری ما جانبدارانه نیست و ممکن است داوران سهوی اشتباه کنند و از همه آنها برای زحماتی که انجام می دهند تشکر می کنم. ولی برای کاهش اشتباهات باید بپذیریم که استفاده از سیستم VAR (ویدئو چک) الزامی است که باید ابتدا فدراسیون جهانی فوتبال تایید کند و بعد زیر ساخت های پیشرفته نیز فراهم شود. از طرفی استفاده از این سیستم وظیفه صاحبان زمین است و در کنار آن فدراسیون فوتبال نیز کمک می کند. در مورد ورزشگاه آزادی که باشگاهی مالک آن نیست هم خود فدراسیون باید متولی شود.
وی خاطرنشان کرد: برای موفقیت تیم ملی در جام ملت های آسیا بهتر است همه ارکان جامعه به خصوص اهالی فوتبال، مربیان، بازیکنان، منتقدان برای موفقیت این تیم یک دل شوند زیرا موفقیت تیم ملی به سود همه اقشار جامعه است و از عدم نتیجه گیری آن همه ضرر خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر