کد خبر 264707

تاج: تصویر منتشره از پیراهن تیم ملی غیرواقعی است

«مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال، گفت: تصاویر منتشر شده از پیراهن تیم ملی واقعی نیست و هنوز شکل نهایی آن به تایید نرسیده است.

به گزارش اقتصاد انلاین به نقل از ایرنا، رییس فدراسیون فوتبال بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری فدراسیون فوتبال که با حضور «علی اکبر صفی پور» مدیرعامل بنیاد رودکی برگزار شد، در خصوص انتشار تصاویر پیراهن تیم ملی در جام جهانی، اظهار کرد: برخلاف تصاویر منتشر شده، هنوز پیراهن تیم ملی به تایید نهایی نرسیده و این عکس ها شباهتی به پیراهن اصلی ندارد.

وی افزود: پیراهن تیم ملی، قراردادی بین فدراسیون، آدیداس و اسپانسری بود، ولی بعد از مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی که بدون هیچ گونه تبعیض و استثنایی اعلام کرد که لباس ها باید از شرکتی خریداری شود که 60 درصد آن در داخل تولید شود، نتوانستیم این قرارداد را اجرا کنیم.

وی افزود: ما الزام داشتیم با همان لوگویی که در مرحله مقدماتی جام جهانی شرکت کردیم در مرحله نهایی نیز شرکت کنیم؛ همچنین این لباس قبل از مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی به فیفا نیز معرفی شده بود.

تاج اظهار داشت: چون آدیداس نمی توانست در ایران تولید کند، تقاضای تغییر قرارداد از اسپانسری به تجاری را داد.

وی گفت: برای حضور موفق در جام جهانی چند فعالیت مختلف پیش رو داریم که مهمترین آن بحث فنی و دیدارهای تدارکاتی است. یکی دیگر از فعالیت های ما در بخش فرهنگی است که در این رابطه شورای راهبردی جام جهانی کار را با قدرت پیش می برد.

رییس فدراسیون فوتبال، گفت: از بابت کارهای فرهنگی، بافت هشت قطعه فرش برای هشت نفر قطعی است. همچنین در نظر داریم برای هماهنگی هواداران تیم در ورزشگاه های محل برگزاری دیدارهای تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 تی شرت، دستبند و مچ بند تولید کنیم.

تاج گفت: در کنار فعالیت های فرهنگی نمایشگاه شب های ایرانی در حاشیه بازی های ایران برگزار می شود که صنایع دستی ایرانی به نمایش درخواهد آمد.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه داد: یکی دیگر از مسایل ساخت کلیپ فوتبال و صلح و دیگری ساخت سرود جام جهانی است که خوشبختانه این فعالیت ها نیز در حال اجراست.

وی اظهار داشت: سرود تیم ملی به عنوان کار فاخر موسیقیایی با صدای «علیرضا قربانی» و «سالار عقیلی» و با همراهی ارکستر ملی در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه می شد در ساخت موسیقی کار راحت تری را انجام داد، گفت: نمی توانیم جلوی حمایت از تیم ملی را بگیریم و دستگاه های اجرایی مسئولیت ساخت این سرود را به بنیاد رودکی واگذار کردند.

تاج در خصوص طرح یوز روی پیراهن تیم ملی در جام جهانی، گفت: شرکت آدیداس حاضر بود که طرح یوز بر روی پیراهن ها مطابق با توافق قبلی تولید کند، اما به دلیل آنکه سیستم کولینگ پیراهن های تیم ملی آسیب می دید، طرح یوز حذف شد.

وی با تاکید بر اینکه تولید ملی بسیار عالی است و وظیفه حمایت از کالای داخلی را داریم، اظهار کرد: قراردادی که با شرکت آدیداس منعقد شد، مربوط به قبل از بخشنامه ستاد اقتصاد مقاوتی است ولی 17 تیم از تیم های ملی از لباس هایی استفاده می کنند که در داخل کشور تولید می شوند. متاسفانه برای تغییر پیراهن تیم بزرگسالان فعلا مجالی نداریم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص پایان مدت قرارداد تیم ملی با شرکت آدیداس، اظهار کرد: پایان جام ملت های آسیا قرارداد ایران و آدیداس به اتمام می رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر